Prośba o odpowiedź na tezy katolików do prof. Jacka Kochanowskiego

Jacek Kochanowski, Profesor UW

Szanowny Panie Profesorze

Piszemy w nawiązaniu do następującej Pana wypowiedzi cytowanej przez portal fronda.pl
https://www.fronda.pl/a/profesor-uw-o-katolikach-nie-zasluguja-na-szacunek-bo-sa-pojni,156800.html

 

Otóż wszelkie bełkoty katolskich bydlaków, facetów, którzy się wypowiadają na temat aborcji, będę zwalczał. Dość tolerancji dla chorych, fanatycznych, katotalibiskich wywodów. Dość słuchania fanatyków, idiotów, męskich palantów, którzy wiedzą lepiej od kobiet” (...) “Będę z całym moim profesorskim majestatem, właśnie jako profesor Uniwersytetu Warszawskiego, jako przedstawiciele nauki, jako intelektualista zwalczał KATOTALIBÓW, którzy chcą udowadniać, że zlep komórek to człowiek, że zygota Zosia cierpi, a morula Kasia czuj jak się jej wyrwa ogonek" "„No gdzieś musi być granica dla absurdu, katolskiej propagandy, katotalibów domorosłych. Nie. Oni NIE zasługują na szacunek, bo są tak poj**bani, że są gotowi wsadzić za kraty kobietę, lekarza i przyjaciół kobiety, bo usunie coś, co wiele razy sama natura usuwa jak skrzep”

 

Z radością przyjmujemy gotowość Pana Profesora do owocnej dyskusji i zapytujemy więc Pański Profesorski Majestat o opinię w następujących kwestiach:

 

Po pierwsze: Niespotykane w innych religiach i obecne również we współczesności  cuda i znaki wskazują na nadprzyrodzone pochodzenie religii katolickiej. Można tu wymienić np Cud Fatimy -  ogromną anomalię słoneczną  widzianą przez tysiące osób i liczne cuda Eucharystii.

 

Po drugie: Na gruncie filozofii można dowieść istnienia Boga jako pierwszej przyczyny - jak głoszą na przykład Alvin Plantinga i William Lane Craig za wieloma pokoleniami filozofów. Pogląd ten znajduje też poparcie w odkryciach nowoczesnej kosmologii. 

 

Po trzecie: Rządy państw obecnie wydają tryliony dolarów na obniżenie emisji CO2, nie w oparciu o dedukcyjną pewność przewidywań ocieplenia, a o ryzyko katastrofalnych skutków, jeżeli nastąpi. Podobnie i sama szansa prawdziwości chrześcijańskiego objawienia jest zarazem ryzykiem opłakanych skutków odrzucenia jego nakazów propagowanego przez Pana Profesora. 

 

Po czwarte: Praktykowane przez Pana Profesora gender i studia seksualne są krytykowane przez społeczność naukową jako odrzucające obiektywną metodę naukową i parające się raczej motywowaną politycznie ideologią. Piszą tak np fizyk Alan Sokal, matematyk N. Levitt, biolog P. Gross. Czy może Pan Profesor skomentować i tą sprawę? Czy, wobec tych niefortunnych nieścisłości, nie zechciałby się Pan Profesor raczej przedstawiać ściślej jako “przedstawiciel gender” a nie “przedstawiciel nauki”?

 

Bardzo liczymy na Pańską opinię w tej sprawie i mamy nadzieję że nie będziemy musieli długo czekać na ten zaszczyt. Życzymy Panu Profesorowi dobrego zdrowia i owocnej pracy.

Z głębokim szacunkiem niżej podpisani.

Autor Oryginalny: Krystian Zawistowski


Krystian Zawistowski (twitter.com/KrystianZawist1)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Krystian Zawistowski (twitter.com/KrystianZawist1) do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...