Prośba o odwołanie zgody na „Imprezę do potęgi 3” 25. stycznia na Hali Spartakus w Grójcu

Mieszkańcy Gminy i Miasta Grójec

Burmistrz Miasta i Gminy Grójec

Dariusz Gwiazda

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

Działając w obronie moralności, inteligencji i dobra naszych Dzieci, proszę o odwołanie imprezy muzycznej w dniu 25. stycznia 2020 roku, na której wystąpić ma: Disco Marek aka Lord Kruszwil, Kubańczyk i Kamerzysta.

 

Głównym problemem tego wydarzenia jest Lord Kruszwil, którego wątpliwej jakości treści są głęboko demoralizujące i my, rodzice, nie chcemy, by nasze dzieci miały styczność z tego typu „artystami”. Lord Kruszwil promuje w internecie materiały, w których płaci dziewczynom za czynności seksualne, nagabuje 10-letniego brata do dotykania części intymnych kobiet (za co administracja serwisu YouTube zawiesiła jego kanał w tym medium).

Wartość muzyczna wydarzenia jest zerowa, wystarczy zapoznać się z treściami zawartymi w „utworach” Lorda Kruszwila. Biorąc pod uwagę, że znaczna część audytorium tego „artysty” to dzieci w wieku 7-14 lat, zatrważające jest, że miasto Grójec jako pierwsze w Polsce zdecydowało się wspomóc go w organizacji tego typu imprezy.

Kolejna sprawa to miejsce – obiekt Hali Spartakus przy ulicy Sportowej w Grójcu jest miejscem poniekąd integralnym z placówką oświatową, jaką jest PSP nr 2, jak również należy do Grójeckiego Ośrodka Sportu, który zdaje się od lat promować pozytywne wzorce zachowań i stylu życia wśród dzieci i młodzieży, jak zdrowa rywalizacja, kondycja fizyczna, szacunek, odwaga. Zachowania promowane przez Lorda Kruszwila w realizowanych przez niego filmach oscylują na pograniczu pedofilii i molestowania seksualnego – nawet, jeśli ów koncert ma tylko „muzyczne” zabarwienie (w co szczerze wątpię), nie należy ryzykować narażeniem dzieci na tego typu treści.

Wielu rodziców wciąż nie jest świadomych zagrożeń, jakie niesie za sobą internet i nielimitowany dostęp do pewnych treści. Ich wiedza ogranicza się do minimum – dziecko opowiada, że ogląda znanych YouTuberów, rodzicowi to wystarcza. W tym przypadku rodzic dowie się, że dziecko chce iść na koncert znanego YouTubera i chętnie kupi mu bilet, nie posiadając żadnej wiedzy na temat dodatkowych „atrakcji” związanych z postacią Lorda Kruszwila.

Dlatego też w imieniu swoim i innych, przejętych sprawą rodziców, wnoszę o odwołanie ww. imprezy. Jeśli to niemożliwe, prosimy o prewencyjne wprowadzenie ograniczenia wiekowego uczestników „koncertu”, tak by możliwość wejścia na imprezę była dostępna od 16. roku życia po okazaniu stosownego dokumentu.

 

Kopia niniejszej petycji zostanie dostarczona w oryginale do Komisji Skarg, Petycji i Wniosków Urzędu Gminy i Miasta Grójec. 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marta do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook