Protest przeciwko zwężeniu Górczewskiej

Niezwezenie.jpgW związku z toczącą się debatą publiczną a także trwającymi konsultacjami społecznymi mieszkańcy Bemowa, Woli oraz Gmin graniczących z Warszawą protestują przeciw pomysłom zwężenia ulicy Górczewskiej po wybudowaniu II linii metra na Bemowie:  

1. Zachowanie dotychczasowej przepustowości ulicy Górczewskiej jest priorytetowym rozwiązaniem zapewniającym sprawną łączność komunikacyjną Bemowa, Woli a także gmin graniczących z Warszawą z centrum miasta po wybudowaniu w całości II linii metra.

2.    Wobec powyższego Stowarzyszenie Wybieram Bemowo uważa, że władze Miasta st. Warszawy powinny przy projektowaniu ulicy Górczewskiej uwzględnić:

1.1. Dwa ogólnodostępne pasy ruchu w obydwu kierunkach.

1.2. Dodatkowe pasy ruchu do skrętów w dotychczasowych lokalizacjach na skrzyżowaniach z ulicami Lazurowa, Klemensiewicza, Powstańców Śląskich, Konarskiego oraz na zjazdach do osiedli przy Górczewskiej, Pełczyńskiego i do centrum handlowego "Tesco". Analogicznie w dotychczasowych lokalizacjach na terenie Woli.

1.3. Chodniki i drogi rowerowe po obu stronach, odseparowane od ulicy zielenią (drzewa, krzewy, trawa, kwiaty). 1.4. Bezpieczne przejścia dla pieszych. 1.5. Buspasy w obu kierunkach na odcinku od/do pętli Górczewska. Buspasy powinny działać w wyznaczonych godzinach: 6:00 - 10:00 w kierunku centrum, 16:00 - 20:00 w kierunku granic miasta.  

3.    Ulica Górczewska to jedna z dwóch głównych arterii łączących Bemowo z centrum Warszawy, jej poszerzanie trwało ponad 10 lat. Dzięki temu jaki kształt miała przed rozpoczęciem budowy II linii metra była to jedna z nielicznych w Warszawie niezakorkowanych chronicznie ulic.

4.    W ostatnich latach Bemowo i Wola rozwijają się bardzo dynamicznie, zwłaszcza w pobliżu ulicy Górczewskiej. Docelowo zamieszka tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Mimo że część mieszkańców przesiądzie się do metra to bilans korzystających z ulicy Górczewskiej i tak będzie dodatni.

5.    Stowarzyszenie Wybieram Bemowo działając zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami obecnych, a także przyszłych mieszkańców   -   będzie pilnie śledziło i zabierało głos, na każdym etapie  przygotowania, tak ważnej dla obsługi komunikacyjnej tej części Warszawy, inwestycji.  


Jakub Gręziak Stowarzyszenie Wybieram Bemowo    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Wypełnij poniższy formularz, aby podpisać petycję utworzoną przez Jakub Gręziak Stowarzyszenie Wybieram Bemowo. Autor petycji będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych w formularzu.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook