Przebudowa skateparku przy ulicy Marii Konopnickiej 16 w Wejherowie.

Skatepark w Wejherowie od kilku lat straszy i zniechęca do uprawia jakiegokolwiek sportu na tym obiekcie. Młodzież zasługuję na infrastrukturę nadającą się do użytku i bezpiecznego uprawiania sportu. Z tego powodu napisałem następującą petycję do władz miasta Wejherowa. 

Szanowny Panie Prezydencie,

  

Kieruje do Pana niniejszą petycję stosownie do treści art. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, działając w imieniu mieszkańców, którzy się pod petycją podpisali i w szerszym interesie publicznym.

My niżej podpisani zwracamy się z prośbą o przebudowę skateparku przy ulicy Marii Konopnickiej 16 w Wejherowie. Skatepark od wielu lat nie spełnia już swoich wymagań. Nawierzchnia nie jest płaska, powodując niebezpieczeństwo przy poruszaniu się po niej deskorolkami, hulajnogami, rolkami czy rowerami bmx. Dodatkowym mankamentem są rampy. Przerwy między obiektami, a rampami są niebezpieczne i mogą powodować uszczerbki na zdrowiu.

Takie inwestycje znajdują się na terenie miast ościennych: Redzie i Rumi. Cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży przez większość roku. Ostatnie informacje o rozbudowie skateparku w Wejherowie pochodzą sprzed 17 lat. Obecnie obiekty dodane w tamtym okresie zostały zlikwidowane, zostawiając łącznie 3 atrakcję. Uważamy, że Wejherowska młodzież zasługuję na skatepark spełniający ich oczekiwania. Jako przedstawiciel Forum Obywateli Wejherowa chciałby zagwarantować pełną wolę współpracy, aby Wejherowski skatepark spełniał standardy i wymogi bezpieczeństwa na miarę XXI wieku.

 

Spot pokazujący stan skateparku: 

https://www.facebook.com/reel/1669410170152140

 

Zapraszam do podpisu.

Borys Szymański

Forum Obywateli Wejherowa 


Borys Szymański - Forum Obywateli Wejherowa    Skontaktuj się z autorem petycji