Przeciwko strefie płatnego parkowania w centrum Świnoujścia.

Szanowny Panie Prezydencie,

Szanowni członkowie Rady Miasta!

Jako mieszkańcy Świnoujścia sprzeciwiamy się utrzymaniu całorocznej strefy płatnego parkowania w centrum Świnoujścia.

Strefę płatnego parkowania wprowadza się z dwóch powodów:

1. gdy przez zbyt małą ilość miejsc parkingowych, nie jest możliwe zaparkowanie, choćby na chwilę w celu załatwienia sprawy urzędowej, zrobienia zakupów, wizyty u lekarza itd.

2. gdy chcę się wprowadzić nową daninę i pozyskać dodatkowe pieniądze dla miasta.

W naszym odczuciu pierwszy z powodów w naszym mieście nie występuje.

Jeśli chodzi o drugi powód, to jest wiele innych sposobów na pozyskanie pieniędzy dla miasta, z tego proszę zrezygnować.

Bardzo rzadkie są sytuacje,w których nie można znaleźć żadnego miejsca parkingowego przy urzędzie, szpitalu czy w innych miejscach, w których wprowadzono opłaty.

Niestety wprowadzenie opłat utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańcom, szczególnie tym, którzy mają trudności z poruszaniem się. I tak oto darmowa służba zdrowia nagle wiąże się z opłatami, ponieważ aby przyjechać do szpitala czy przychodni, należy od tej pory zapłacić za parking, albo wziąć taksówkę. Załatwienie sprawy w urzędzie i tak często płatne, teraz wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Jak zatem rozwiązać niezbyt częsty problem miejsc parkingowych? To chyba wydaje się oczywiste - zabdać o nowe, darmowe miejsca parkingowe. Innych, gorszych, ale również działających rozwiązań jest wiele. Można np. zrezygnować z opłat za pierwszą godzinę postoju - tak jest przy marketach i funkcjonuje to doskonale. Nikt tam nie zostawia samochodu na cały dzień, ale nie płaci też za to, że chce zrobić zakupy.

Ze strefą płatnego parkowania w dzielnicy nadmorskiej jakoś się wszyscy pogodziliśmy, na strefę obejmującą centrum się nie zgadzamy!

Proszę pamiętać, że podjęcie tak niekorzystnej dla mieszkańców decyzji z całą pewnością będzie miało wpływ na wynik następnych wyborów samorządowych.

Z wyrazami szacunku,

Mieszkańcy

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...