Przedszkola Publiczne Zagrożone

IMG-20211020-WA0016.jpg

Drodzy rodzice, znajomi, przyjaciele!

Po raz kolejny Kraków i Urząd Miasta Krakowa szuka oszczędności. Niestety, i tym razem ich poszukiwanie rozpoczyna się od cięć w EDUKACJI. Plany obejmują obniżenie dotacji dla przedszkoli publicznych i prywatnych.  Zakładają one: - obniżenie dotacji publicznym przedszkolom o 20% - obniżenie dotacji prywatnym przedszkolom o 10% Przyjęcie uchwały przez Radnych Miasta Krakowa pozwoli zachować dodatkowe 20% dotacji na kolejne lata i nie spowoduje utraty płynności finansowej oraz zamykania przedszkoli publicznych. Zabranie tych 20% dotacji uderzy nie tylko w przedszkola, ale również w Rodziców. Wiele placówek znajdzie się na skraju bankructwa, co znacząco zuboży ich ofertę, a zapewne spora ich część przestanie istnieć, dzieci stracą opiekę, a zatrudnieni pracę. Część przedszkoli publicznych (tych za 1zł. ) przekształci się w prywatne z wysokim czesnym, a rodzice korzystający z usług przedszkoli prywatnych będą mieli wyższe czesne, na które nie każdego będzie stać.  Przedszkola Publiczne pełnią w Krakowie ważną rolę wspierając miasto w opiece nad dziećmi. Pamiętajmy, że wszystkie te przedszkola tworzą 50% miejsc dla dzieci w Krakowie. Jak poradzą sobie Rodzice chcący iść do pracy, kiedy ich pociechy nie będą miały zapewnionej opieki?  Prosimy zatem, aby każdy z Państwa poparł naszą petycję o zachowanie dotychczasowej kwoty dotacji o wartości 120% dla przedszkoli publicznych (czyli tych za 1zł) Wasze poparcie pozwoli nam zwrócić się do Radnych Miasta Krakowa z apelem o jak najszybsze przyjęcie uchwały utrzymującej wysokość dotacji dla przedszkoli publicznych w wysokości 120%, jest to warunek niezbędny aby przedszkola mogły przetrwać w istniejących warunkach ekonomicznych. PODPISZ PROSZĘ!!!


Stowarzyszenie Publicznych Przedszkoli    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Publicznych Przedszkoli do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...