Przywrócenie odcinka C Oddziałowi Rehabilitacji Neurologicznej dla niemowląt i dzieci do lat 3 oraz utrzymanie otwartego basenu rehabilitacyjnego dla dzieci wraz z zajęciami 5 razy w tygodniu

Rodzice dzieci niepełnosprawnych leczonych i rehabilitowanych w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacji i Edukacji Dzieci i Młodzieży im.Jana Pawła II ,który jest jednostką wchodzącą w strukturę Wojewódzkiego Szpitala nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zwracamy się do Państwa o poparcie naszych incjatyw jakimi są :

UTRZYMANIE BASENU REHABILITACYJNEGO Z ZAJĘCIAMI 5 RAZY W TYGODNIU 

 Obecnie basen rehabilitacyjny ,który mieści się w RORE dostępny jest tylko dwa dni w tyg w godz 12:15 i 13:15. Nie wszyscy wiedzą, że ćwiczenia na basenie to jedna z najbardziej polecanych form rehabilitacji maluchów z niepełnosprawnością. Rehabilitacja na basenie wspiera rozwój dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, wadami genetycznymi, osłabieniem mięśni oraz z zaburzeniami emocjonalnymi, jak autyzm czy nadpobudliwość psychoruchowa. Wiele daje obcowanie z innymi dziećmi, budowanie wzajemnego zaufania, przyjazna atmosfera, jak również to, że w wodzie ich mięśnie łatwiej reagują i rozluźniają się. Rehabilitacja w wodzie pozwala na szybszy powrót do sprawności.

PRZYWRÓCENIE ODCINKA C 

Odcinek C dysponował 10 miejscami dla najmniejszych dzieci, a także noworodków.
W/w dzieci mają inny rytm dnia i nocy niż dzieci starsze. Obecnie, od prawie roku, te najmniejsze dzieci są umieszczane na odcinku B wraz ze starszymi dziećmi i młodzieżą, co skutkuje wydłużonym oczekiwaniem na przyjęcie na turnus nawet do 6 miesięcy oraz zmniejszoną dostępnością do kompleksowej rehabilitacji. Odcinek C jest niezbedny by zapewnić najmłodszym dzieciom komfort i bezpieczeństwo. Malec, który ma ten komfort, jest szczęśliwszy, bardziej otwarty na nowe doświadczenia, pewny siebie i ufny. Dzięki poczuciu bezpieczeństwa, jakie dają mu rodzice, może skupić się na odkrywaniu świata, zdobywaniu i trenowaniu nowych umiejętności. Aby rehabilitacja była owocna muszą byc spełnione te normy ,dzieci te muszą czuć się bezpiecznie a jest to niemożliwe ponieważ najmłodsze dzieci sa umieszczane na odcinku B wraz ze starszymi dziećmi i młodzieżą ,która funkcjonuje inaczej jak dzieci najmłodsze . Dzieci starsze potrzebują aktywnie spedzać czas na zabawach ,wyszalec się ,wybiegać co powoduje to duży jazgot i nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu maluszków leczonych i rehabilitowanych w tutejszym Ośrodku RORE.

KRORE to jedyny taki ośrodek w regionie, z którego korzystają pacjenci z całej Polski, który oferuje kompleksowa rehabilitację dla dzieci. Takie skoordynowane różnorodne zabiegi rehabilitacyjne dają szansę na osiągnięcie przez pacjentów jak największej sprawności. Tymczasem brak dostępu do fizykoterapii w wodzie w formie basenu, wpływa negatywnie na cały proces usprawniania. Jest to ośrodek stworzony dla dzieci, a korzyści płynące z jego funkcjonowania są niewspółmiernie większe niż koszty finansowe.


Rodzice Dzieci rehabilitowanych i leczonych w RORE w Rzeszowie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rodzice Dzieci rehabilitowanych i leczonych w RORE w Rzeszowie do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...