Pumptrack Jelenia Góra

Niniejsza petycja jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematyką PUMPTRACK i potrzebą ludzi młodych na tego typu rekreację i rozrywkę w mieście nastawionym również na turystykę sportową i rekreacyjną, ma także na celu zabezpieczenie środków w budżecie miasta na realizacje takiego projektu!

Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów ’góra–dół’, dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym oraz kondycję fizyczną. Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. Zwykle budowane są pod rowery, jednak od niedawna można spotkać ich mniejsze odmiany stworzone także dla sportów deskorolkowych.

PUMPTRACK to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy i deskorolkowym plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji.

MODA NA PUMPTRACK ogarnia świat!!!

Te mini-tory uczą koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower lub deskorolkę. W Europie widok całych rodzin biorących udział w zawodach nie jest dziś zaskoczeniem. Podobnie pikniki organizowane przy okazji tego typu spotkań, stają się coraz bardziej popularne wśród lokalnych społeczności. Niemal każdy może jeździć po PUMPTRACKU. Początkujący będą powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni rowerzyści i deskorolkowcy rywalizować między sobą.

ASPEKTY SPOŁECZNE – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W PUMPTRACKI?
Według badań GUS w roku 2012 najpopularniejszą aktywnością sportowo-rekreacyjną wśród Polaków była jazda na rowerze, co zadeklarowało aż 66,0% ankietowanych.  

PUMPTRACKI:
– Sprzyjają budowaniu dobrych relacji społecznych,
– Angażują całe rodziny oraz ułatwiają zacieranie różnic międzypokoleniowych,
– Są miejscem spotkań i stanowią zdrowy azyl dla lokalnych społeczności,
– Wspierają promocję zdrowego trybu życia i kultury fizycznej,
– Zaprojektowane świadomie z dbałością o detale mogą pełnić rolę przestrzennych rzeźb urozmaicających krajobraz,
– Ich użytkowanie jest ciche i przyjazne dla otoczenia są areną sportową umożliwiającą organizację imprez rowerowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ASPEKTY INWESTYCYJNE – DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W PUMPTRACKI?
– Szybka i nieskomplikowana prawnie inwestycja,
– Obiekt bezpieczny dla użytkowników,
– Prosta konstrukcja niewymagająca częstej konserwacji,
– Innowacyjny element przestrzenny idealny do rodzinnej rekreacji w parkach miejskich i centrach sportowo-rekreacyjnych,
– Idealny sposób na urozmaicenie i wzbogacenie o aspekty rekreacyjne zarówno projektowanych jak i istniejących ścieżek rowerowych,
– Ciekawy sposób zagospodarowania trudnych terenów zielonych,
– Sposób na rewitalizację zaniedbanych i rzadko odwiedzanych fragmentów parków czy skwerów miejskich, dawnych wysypisk śmieci, wyrobisk, składowisk piasku, terenów poprzemysłowych i jednocześnie szansa na wytworzenie w tych miejscach mini-ośrodków aktywności ruchowej,
– Możliwość wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu takich jak destrukt betonowy pozyskiwany z rozbiórek i mielona guma ze starych opon,
– Obiekt podnoszący atrakcyjność deweloperską lokalizacji i pobliskich budynków, co potwierdzają badania przeprowadzone w USA (Bikes Belong Foundation).


Takie realizacje już są w całej Polsce:
http://www.starosadeckie.info/info-z-rejonu/najwiekszy-pumptrack-w-polsce-powstanie-w-nowym-saczu/
http://golongboard.pl/pumptruck-dla-longboardow-w-polsce/
http://www.orange.pl/kid,4000158865,id,4003423620,title,Maciek-Kucbora-prezentuje-Czym-jest-pumptrack-,wpno,video.html

 

 

 

 

Jelenia Góra powinna podążać za trendem i nie zostawać w tyle!    
Podanie peselu lub dokładnego adresu jest niezbędne, aby władze potraktowały petycję poważnie (weryfikacja danych). Wystarczy zaznaczyć opcję  "Czy chcesz udostępnić swój podpis? - NIE" i dane nie będą widoczne dla odwiedzających. Petycję mogą podpisywać wszyscy, którzy ukończyli 13 lat.   Podpisując poniższą petycję wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych dla potrzeb niezbędnych do przedłożenia petycji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm).   Podpiszesz? Zajmie Ci to kilka sekund, a nas każdy podpis przybliża do sukcesu!


Marcin Kaźmieruk    Skontaktuj się z autorem petycji