Ratujemy PSYCHIATRYCZNY ODDZIAŁ DZIENNY przy Placu Serkowskiego 10 w Krakowie

My, pacjenci Poradni Zdrowia Psychicznego przy pl. Serkowskiego 10 oraz osoby wspierające, apelujemy o podjęcie działań, które umożliwią Poradni dalsze świadczenie pacjentom pomocy w zakresie zdrowia psychicznego w ramach umowy podpisanej z NFZ.

Z niepokojem przyjęliśmy informację o planowanym na koniec września zamknięciu oddziału dziennego. Dotychczasowe korzystanie z usług Poradni przy pl. Serkowskiego pozwoliło pacjentom na znaczną poprawę stanu zdrowia psychicznego i uzyskanie realnej pomocy w kwestii problemów i trudności, z którymi się borykamy, a wsparcie profesjonalnego, wykwalifikowanego zespołu specjalistów pracujących w Poradni jest dla nas nieocenione. Brak możliwości kontynuowania leczenia w dotychczasowym miejscu budzi nasze obawy o utratę ciągłości leczenia, brak stabilizacji oraz brak możliwości dalszej pracy ze specjalistami, z którymi pacjenci nawiązali już relację terapeutyczną i darzą ich zaufaniem. Część pacjentów, po latach nieudanego szukania diagnozy i odpowiedniego sposobu leczenia, właśnie u specjalistów z Poradni przy pl. Serkowskiego uzyskała właściwy rodzaj wsparcia. Terapia na przeznaczonym do likwidacji oddziale niejednokrotnie pozwoliła pacjentom nauczyć się „żyć na nowo”, skutecznie walczyć z chorobą, uporać się z traumami i szkodliwymi schematami wyniesionymi z trudnego dzieciństwa. W chwytających za serce historiach niektórzy pacjenci opowiadają też o tym, jak pomoc uzyskana w Poradni dosłownie ocaliła im życie.

Likwidacja Oddziału związana jest z powstaniem Centrum Zdrowia Psychicznego, które ma funkcjonować w ramach działania Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jak wynika z przekazanych nam informacji, Szpital nie wyraził chęci współpracy z Poradnią i Oddziałem, co było możliwe, a pozwoliłoby na dalsze jej funkcjonowanie w sposób taki, jak do tej pory.

Dlatego apelujemy o uwzględnienie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się pacjenci Oddziału Dziennego przy pl. Serkowskiego 10, i podjęcie wszelkich możliwych działań w celu umożliwienia Poradni dalszego funkcjonowania.

 

UWAGA! Po podpisaniu petycji koniecznie sprawdź swoją pocztę i potwierdź podpis w wiadomości zwrotnej od strony [petycjeonline] w przeciwnym razie głos nie będzie ważny. Dziękuje w imieniu swoim, wszystkich byłych, obecnych i miejmy nadzieje przyszłych pacjentów Oddziału Serkowskiego 10. Obyście nigdy nie musieli ale zawsze mogli trafić w miejsce takie jak to, pozdrawiam.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Łukasz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...