RATUJMY OSTRZYCĘ-NAJWYŻSZY WULKAN W POLSCE, W KRAINIE WYGASŁYCH WULKANÓW NA DOLNYM ŚLĄSKU


IMG_6134.jpegOSTRZYCA Proboszczowicka jest charakterystycznym miejscem w krajobrazie Dolnego Śląska. Jest najwyższym szczytem KRAINY WYGASŁYCH WULKANÓW. Najwyższy wulkan w Polsce to cel wypraw turystów z całej Polski i zagranicy. Objęty jest ścisłą ochroną gdyż jest Rezerwatem Przyrody, położonym na terenie Natura 2000, Geoparkiem, który lada moment ma być wpisany na listę UNESCO.

Kilka dni temu tuż u stóp Ostrzycy zaczęły się jakieś prace. Okazało się, że jest to wykop pod fundamenty słupa linii wysokiego napięcia. Planowana inwestycja to "budowa linii 400 kV Mkułowa-Świebodzice". Zazwyczaj słupy energetyczne mają 20 metrów wysokości, ten będzie miał 60 metrów!!!

My, mieszkańcy okolicy i ludzie, którym nie jest obojętny los tego rejonu uważamy lokalizację tej budowli za absolutny SKANDAL, haniebną dewastację krajobrazu tego wyjątkowego miejsca.

Zwracamy się MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA, do Pani Minister Pauliny Hennig-Kloskiej, odpowiedzialnej za rezerwaty w Polsce O NATYCHMIASTOWĄ INTERWENCJĘ

ŻĄDAMY:

1. Natychmiastowego zatrzymania prac budowlanych

 2. Szerokich konsultacji społecznych 

3. Udostępnienia dokumentacji wraz z nazwiskami osób odpowiedzialnych za podjęcie decyzji o lokalizacji słupa

4. Zmiany lokalizacji

Zlekceważenie naszych postulatów doprowadzi do eskalacji protestu.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mila Rosińska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...