Rozbudowa Skateparku Bielawa

KAŻDY PODPIS SIĘ LICZY ,żeby coś osiągnąć trzeba o to walczyć !

DO :

Urząd Miejski w Bielawie

Burmistrz Miasta Ryszard Dźwiniel

pl. Wolności 1,

ul. Piastowska 1,

58-260 Bielawa

powiat dzierżoniowski,

woj. dolnośląskie,

tel.: 74 83-34-255,

um@um.bielawa.pl

 

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Placów tych jest wciąż mało lub nie są wyposażone w odpowienie przeszkody , co uniemożliwia wielu młodym, aktywnym ludziom uprawiania swojego ulubionego sportu.

W imieniu raiderów zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozbudowanie skateparku w Bielawie. Rozbudowa takiego obiektu będzie niezwykle korzystna dla zwiększania swoich umiejętności bez konieczności wyjazdów za teren naszego miasta ( np. do Wrocławia / Wałbrzycha ).

Rozbudowa o nowe przeszkody ( szególnie BOWL, jumpbox, oraz kilka mniejszych) byłaby jednocześnie świetną wizytówką miasta Bielawa.

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta.  Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogą być chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, czy we Wrocławiu Zajezdnia 31. Czas aby Bielawa dorównała do najlepszych parków POLSKI. Na naszym parku potrzebne są przeszkody z dużym wibiciem NP . Funbox , bowl , spine . W tym momencie przeszkody w 90% dostowane są dla deskorolkarzy . Rozbudowanie o nowe przeszkody da szansę zwiększenia swoich umiejętności rolkarzom oraz rowerzystom bez konieczności opuszczania naszego miasta.

 

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miasta Bielawa, oraz Burmistrz Miasta Sz. P. Ryszard Dźwiniel , przychylą się do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest rozbudowa skateparku o nowe przeszkody.