Petycja w sprawie ustalenia warunków sprawowania osobistej opieki rodzica lub opiekuna nad dzieckiem przebywającym w szpitalu w obliczu pandemii koronawirusa.

Komentarze

#4

Nigdy bym nie zostawiła dziecka samego w szpitalu.

Milena Czopek (Kcynia , )

#7

Podpisuję, ponieważ mam 3-letnią córkę i nie wyobrażam sobie by miała ona pozostać sama w szpitalu. Znam realia polskich szpitali i przy tak małej liczbie pielęgniarek nie ma możliwości zapewnienia opieki dzieciom tak małym. Jest to dla mnie absurd. Opieka rodzicielska na czas pobytu w szpitalu dziecka jest odciążeniem pracy pielęgniarek. Ponadto, jeżeli rodzic miałby zarażać koronawirusem, to jego dziecko jest również zagrożeniem, w związku z tym nie ma to dla mnie większego sensu. Bardziej sensowne jest robienie testów wszystkim dzieciom i rodzicom przyjmowanym do szpitala.

MAGDALENA KOWALSKA (MUROWANIEC, )

#8

Nie wyrażam zgody aby moje dziecko w razie pobytu w szpitalu pozostało bez opieki rodzica gdyz źle.to.wplynie na psychikę zarówno dziecka jak i opiekuna

Emilia Kieca (Kcynia, )

#9

Podpisuje, ponieważ nie zgadzam się by dziecko było same w szpitalu bez rodzica. Łamiecie dziecku serce i niszczycie psychikę.

Sylwia Pawelczyk (Kcynia, )

#11

Dziecko ma prawo mieć u swego boku rodzica osobę przy której czuje się bezpieczne. Rodzic ma prawo czuwać przy dziecku.

Katarzyna Kasia (Gołańcz , )

#23

Podpisuje, ponieważ nie wyobrażam sobie sytuacji, aby moje dziecko zostało samo bez opieki rodzica w szpitalu. Dziecko potrzebuje wsparcia rodzica. Szpital i tak już jest dużym stresem dla dziecka, a zostawienie go samego powoduje jeszcze większy stres.

Monika Wawrowska (Bydgoszcz , )

#31

Mam 2 dzieci i nie wyobrażam ich sobie w szpitalu bezsennie pielęgniarka nie zaopiekuje się chorym dzieckiem które wymaga opieki 24h.

Monika Jarzembska (Bydgoszcz, )

#38

Wedle mnie to jest zwyczajnie nieludzkie !!

Sylwia Sobieszczyk (Łobżenica, )

#39

Nie wyobrażam sobie zostawić córki samej, która ma 2 latka i byłaby przerazona i ja również zostając sama w obcym miejscu. To jest chore, delikatnie mówiąc

Natalia Dobrzyńska (Bydgoszcz, )

#41

Nie wyobrażam sobie żeby zostawić któreś z moich dzieci samych na oddziale.

Sylwia Dąbrowska (Koronowo , )

#42

Podpisuję, ponieważ sama m małe dzieci i nie wyobrażam sobie zostawić ich samych w szpitalu.

Joanna Czajkowska-Białas (Nowe Dąbie, )

#47

Mam 2,5 letnią córeczkę, nigdy bym jej nie zostawiła samej w szpitalu ani nigdzie. To niewyobrażalna trauma dla dziecka. Ten kto to wymyślił jest chorym człowiekiem na umyśle!

Sylwia Grzeca (Prądocin, )

#54

Ewelina Rosik

Ewelina Rosik (Bydgoszcz, )

#58

Podpisuję, ponieważ nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, dziecko jest wszystkim dla rodzica i rodzic dla dziecka,a szczególnie w takiej sytuacji !

Klaudia Klaudia (Nowe Dąbie, )

#65

Wielokrotnie byłam z dziećmi w szpitalu (w różnym ich roku życia) i wiem, ze to poczucie bezpieczeństwa, jakie daje bliskość rodzica to ważny czynnik procesu zdrowienia dzieci.

Agnieszka Adamowska (Poznań, )

#71

Zgadzam sie z treścią petycji w 100%

Karolina Krzykacz (Nakło nad Notecią , )

#72

Podpisuję ponieważ mam dwójkę dzieci i to ja mam prawo do tego aby opiekować się nad nimi i chcę być przy nich wrazie choroby w szpitalu...

Andżelika Kolasińska (Golub-Dobrzyń, )

#73

Mam 4dzieci i Nie wyobrażam sobie zostawic ich samych w szpitalu.

Liliana Okołowicz (Brzoza, )

#75

Byłam z dzieckiem w szpitalu. Personel ma dużo pracy nawet jeśli są rodzice u boku dziecka. Kiedyś dzieci zostawały same ale było więcej personelu do opieki i mniej procedur biurokracji itp.

Agnieszka Krzyżanowska (Bydgoszcz , )

#82

Podpisuje ponieważ jestem matka dwójki małych dzieci i nigdy bym się nie zdecydowała zostawić ich w szpitalu samych.

Paulina Nowak (Szubin , )

#89

Podpisuję, ponieważ dla matki to niedopuszczalne nie móc być przy chorym dziecku...

Anna Żuchowska (Polanów, )

#90

Nie wyobrazam sobie miec dziecko w szpitalu i nie przebywac z nim. Jest to nie potrzebny stres zarowno dla rodzicow jak i dla dzieci! Napewno mozna wprowadzic zmiany i zasady ochrony osobistej, zeby taka sytuacja nie miala miejsca!!! Rodzice zdrowi powinni miec mozliwosc byc ze swoimi dziecmi!!

Paulina Adel (Bydgoszcz , )

#92

W razie potrzeby hospitalizacji moich dzieci, nie chcę wybierać między ich zdrowiem fizycznym, a psychicznym. A pozostawienie w szpitalu chorej 4- latki lub 9-cio miesięcznego niemowlęcia z pewnością pozostanie dla nich traumą na całe życie.

Agata Koszewska (Bydgoszcz, )

#95

Nie wyobrażam sobie zostawic dziecko samo w szpitalu to trauma dla nie go strach i lęk w obliczu nowej sytuacji. Do tego nie raz juz bylam w szpitalu z dzieckiem i wiem jak wyglada opieka szpitalna to podanie lekow i wyjscie z sali ... Stanowczo Nie zgadzam się

Sylwia Połubiak (Siecino , )

#96

Podpisuje ponieważ jestem matką 2 wspaniałych dzieci i nie wyobrażam sobie żeby mogłoby mnie przy nich nie być w razie pobytu w szpitalu

Beata Połubiak (Żydowo 75, )

#101

Dorota Gadomska

Dorota Gadomska (Warszawa, )

#102

Wszystko powyżej zostało już wyjaśnione...

Beata Kapuścińska (Bydgoszcz, )

#108

Nie wyobrażam sobie zostawić rocznego dziecka samego.

Justyna Dziubak (Kornatowo, )

#117

Karolina Rudzka

Karolina Rudzka (Białogard , )

#119

Poniewaz to jest bezprawie aby zakazac rodzicom opieki nad chorym dzieckiem!

Diana Kmiecik (Ustrzyki Dolne, )

#120

Nie wyobrażam sobie w tak trudnym czasie nie przebywac z moim 3,5 miesięcznym dzieckiem w szpitalu

Katarzyna Miedzińska (Siemianowice Śląskie , )

#122

Po

Paulina Fajge (Inowrocław , )

#123

Podpisuję, ponieważ też mam dzieci...

Aleksandra Bafia (Cisiec , )

#125

Podpisuję

Angelika Oliwkowska (Dąbrowa Biskupia, )

#127

Podpisuję, ponieważ moje 10miesieczne dziecko przebywa w szpitalu bezemnie

Weronika Jarczyńska (Inowrocław, )

#132

Justyna Nowak

Justyna Nowak (Sumówko, )

#138

Radosław Nowak

Radosław Nowak (Zbiczno, )

#146

Nie wyobrażam sobie żeby jakiegolwiek dziecko zostało bez opieki, serce się kraje że dzieciątko nie dosyć że chore to jeszcze może pomyśleć że mama i tata to zostawili i oddali, jestem matka i takim warunkom mowie nie!!!Rodzić musi być przy dziecku.

Anna Ryszewska (Inowrocław , )

#147

To wymaga bardzo szybkiej reakcji! Nie pozwolimy na krzywdę naszych dzieci #zostańzemną

Maria Rak (Świdnik , )

#149

Dziecko potrzebuje bliskości rodzica codziennie, a będąc chorym ta potrzeba wzrasta dwukrotnie!

Aleksandra Kobelska (Chełm, )

#155

Mam prawo być przy moim dziecku

Anna Nawrocka (Inowrocław , )

#161

Nie wyobrażam sobie zostawić mojego synka 1,5 rocznego samego w szpitalu. Wymaga opieki i uwagi 24h/dobe i nasza więź jest nie do opisania. Zerwanie jej miałoby skutki psychiczne. Zarówno moje jak i jego.

Liliana Sieradzka (Choszczno, )

#166

Nie wyobrażam sobie aby zostawiac maleńkie dzieci samym sobie, bo nie wierzę, ze pielegniarka czy lekarz będą stać 24/24. Maleńkie dzieci nie sa wstanie pojąć dlaczego tak się dzieje, dlaczego rodzice musieli ich zostawić. Oni nas potrzebują, a w szczególności najmłodsze dzieci przy ktorych trzeba non stop być i zaspokoić potrzeby. Podejrzewam, że większość rodziców nie poszła by z dzieckiem do szpitala właśnie z obawy aby to dziecko zostało same.

Natalia Kunicka (Inowrocław , )

#167

Jako mama dwulatka nie wyobrażam sobie zostawić dziecka samego w obcym miejscu z obcymi ludźmi na dodatek w chorobie. To nieludzkie ...

Agata Górska (Bydgoszcz, )

#168

Podpisuje, ponieważ przy dziecku przebywjaajcym w szpitalu powinien być rodzic

Anita Balicka (Wejherowo, )

#170

Nie wyobrażam sobie zostawić dziecka samego. Jego i moim niezbywalnym prawem jest możliwość sprawowania opieki i dbania o dobro. Dziecko jest bezbronne, nieświadome praw, niezdolne do obrony- to ja, jako rodzic i jako prawny opiekun mam prawo oraz obowiązek dbać i interes dziecka, dawać mu poczucie bezpieczeństwa i wspierać w każdej sytuacji.

Tuśka Cz (lublin, )

#173

Podpisuję, ponieważ sytuacja w której dziecko ma zostac w szpitalu , w jakimkolwiek wieku, na jakimkolwiek oddziale SAMO jest NIEWYOBRAZALNA a skutki tego traumatycznego wydarzenia będą obecne z dzieckiem i jego rodzicami LATAMI! OPAMIETAJMY SIĘ!

Olga Belina (Warszawa , )

#175

Jestem rodzicem!

Magdalena Drozd (Lublin, )

#177

Podpisuję, ponieważ nie wyobrażam sobie zostawić swoją dwuletnią córkę sama w szpitalu. Nie będzie widzieć co się dzieje, ja nie będę wiedzieć co się z ja dzieje. Nie ma aż tyle personelu, żeby każdemu dziecku zapewnić odpowiednią opiekę. Lekarze i pielęgniarki mają i tak już dużo pracy, niedokładajmy im jeszcze roli niani.

Ola Wrona (Lublin, )

#181

Mam małe dziecko w życiu nie zostawiła bym go samego chorego z obcymi ludźmi, serce by mi pękło... Chore dziecko potrzebuje mamy bardziej niż kiedykolwiek nie odbierajmy tego dzieciom w tym ciężkich dla nich chwilach.

wiola bujda (Osiecznica , )

#192

Nie wyrażam zgody, aby moje dzieci w przypadku hospitalizacji miały pozostać bez opieki rodzica.

Urszula Lato (Lublin, )

#194

Nie wyobrażam sobie pozostawienia swoich dzieci w razie choroby samych w szpitalu. Jest to wrecz niehumanitarne i niewyobrażalne jak można zostawić chore, wystraszone dzuecko samo w szpitalu.

Sylwia Ciesielska (Brzezice , )

#199

Jestem.mama 6letniej.corki z zespołem Aspergera nie mamy jeszcze.orzeczenia i nie wyobrażam.sobie by moje dziecko.mialo zostać.samo.w.szpitalu tragedia.wewnetrzna jej byłaby tak silna że odbila by się na kolejne miesiące.

Aleksandra Przybylska (Bydgoszcz, )