Domagamy się dymisji Przemysłwa Czarnka

Komentarze

#1203

Podpisuję ponieważ jestem nauczycielem i rodzicem.

Bartłomiej Perzanowski (Gdańsk, )

#1204

Chcę szkoły wolnej, tolerancyjnej, postępowej, gdzie promujemy myślenie a uczeń jest najważniejszy.

Barbara Cygan (Łódź, )

#1220

Gdyż obraża moją inteligencję swoim brakiem inteligencji

Mirosław Pawluczuk (Janów Podlaski , )

#1221

Ponieważ Czarnek pierze mózgi

Maks Nowak (Pabianice, )

#1227

Szkoła nie może być upolityczniona

Witold Lisiecki (Poznań, )

#1239

Uważam, że wypowiedzi Pana Czarnka zazwyczaj są skrajnie chamskie, prostackie i przepełnione nienawiścią, przez co również mocno obraźliwie dla społeczności, do których odnoszą się jego słowa, co nie przystoi osobie na poważnym stanowisku ministra. Nie zgadzam się z indoktrynacją placówek oświatowych.

Joanna Gębka (Wisznice, )

#1247

Żenujące decyzje i zaniechania prowadzą do degrengolady polskiego szkolnictwa i stanów depresyjnych zarówno osób najważniejszych w całym procesie kształcenia czyli uczniów jak i nauczycieli na każdym poziomie edukacji. Słowo daleko wyprzedza myśl.

Agata Adamczyk-Gzara (Katowice, )

#1249

Jestem nauczycielem i nie podoba mi się to co z Nami robi minister Czarnej. Zapraszam ministra do szkoły na tydzień. Chętnie zobaczę jak minister poradzi sobie w moich klasach i czy po tym tygodniu tak chętnie będzie chciał pensum podnosić.

Martyna Slebioda (Torun, )

#1253

Dostęp do klucza ma każdy, kto wejdzie na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nad którą nadzór sprawuje minister edukacji, a nie ZNP (ani opozycja), natomiast publikacja klucza następuje dopiero po egzaminach, nigdy przed. Przed dostępne są podstawy programowe i programy nauczania dla poszczególnych przedmiotów (gdzie owszem, znajdą się też przykładowe arkusze wraz z kluczami), które jednak dostępne są tam cały czas i dla każdego.
System 6+3+3 nie ma wielkiego związku ze sprawą. Jak dodamy 8+4, to tak samo wyjdzie 12. Wszystko rozbija się o program i rozłożenie materiału na poszczególne lata (co może być zupełnie niezależne od podziału na typy szkół), zaś problem gimnazjów był inny, wychowawczy, bo wyizolowano młodzież w najtrudniejszym wieku w osobnym typie szkoły.
Mylenie przyczyny ze skutkiem. To nie korepetycje wywołały patologię egzaminów pod klucz, ale egzaminy pod klucz nasiliły zjawisko korepetycji. Mało tego, że resort robi regularną nagonkę na nauczycieli szkolnych, że jeszcze musi walić w tych, którzy udzielając prywatnych lekcji starają się niwelować coraz liczniejsze niedomagania systemu edukacji? A może by tak dać sobie spokój i sprywatyzować szkolnictwo, skoro państwowe nie radzi sobie tak dobrze?
Są dużo lepsze sposoby na większą dostępność uczniów do nauczycieli. Najlepiej zmniejszyć liczebność klas i grup. Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym podział na grupy stosuje się dopiero wtedy, gdy mamy klasę liczącą sobie 25 lub więcej osób. Jak są 22 osoby w klasie, to na języku obcym cała klasa stanowi jedną grupę (znam takie przypadki). Na zajęciach z języka obcego niewiele się nauczą, bo zwyczajnie nie mają ku temu okazji, żeby pogadać w tym języku, a nie bez powodu umiejętność mówienia zajmuje aż 65% w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Tłuczenie zadań z gramy samo w sobie nie nauczy ich języka, a tylko powoduje awersję do nauki. Nie bez powodu uczniowie i ich rodzice cenią sobie zajęcia indywidualne lub w małych grupach, oferowane przez podmioty prywatne.
Parę lat temu koleżanka musiała sama zadbać, żeby spełnić konkretne wymogi, aby czasopismo naukowe, w którym była sekretarzem, mogło otrzymać wyższą punktację. Czy dowartościowanie polskich czasopism naukowych polega na tym, że czasopismo, które samo do tej pory nie uważało się za naukowe, dostaje nagle od ministerstwa 100 punktów ku własnemu zaskoczeniu? To jest poziom słynnego znoszenia biedy za pomocą ustawy.

Maciej H. Dąbrowski (Legnica, )

#1256

To przekracza wszystkie możliwe granice

Joanna Wieczorek (Kartuzy, )

#1264

Nie zgadzam się na zmiany wprowadzane przez Czarnka, oburzona jestem kłamstwa i, które publicznie wypowiada na temat nauczycieli

Barbara Pacura (Kraków , )

#1267

Nie zgadzam się na dyskryminację kogokolwiek!

Beata Gała-Gruszczyńska (Katowice, )

#1270

Minister Czarnek jest homofobem i nie powinien pełnić tej funkcji. Minister ma wnosić do edukacji postęp i oświecenie a nie uwsteczniać ją do średniowiecza, niszczyć i upadlać różnorodność uczniów!

Joanna Dutka (Łódź , )

#1285

Uważam, że pan Czarnek swoimi decyzjami niszczy polską szkołę. Nie zależy mu wcale na dobru ucznia. Niszczy status nauczyciela. Nie zgadzam się na to.

Agnieszka Sójka (Częstochowa, )

#1294

Zależy mi na dobru moich dzieci, szacunku dla nauczycieli i uczciwości nauki.

Marta Porębska (Wola Batorska , )

#1297

Szkoła ma być niezależna od wpływów polityki.

Marek Lorenc (Zduńska Wola, )

#1306

Szkoła się cofa do średniowiecza - niestety

Agata Kuczyńska (Sopot, )

#1308

Podpisuję, ponieważ dbam o przyszłość wychowania i kształcenia następnych pokoleń...

Małgorzata Górczewska (Poznań , )

#1309

Życzę sobie, żeby moje wnuki były kształcone na miarę XXI wieku, a nie jak dinozaury.

Anna Pietz-Lisiecka (Oborniki, )

#1331

To co Pan Minister wyprawia w polskim szkolnictwie nie mieści się w głowie!!! Takiego bałaganu nie było jak żyje!!!

Justyna Smidecka (Koszalin, )

#1337

Nie zgadzam się z mordyzmem jaki che wprowadzić Minister Edukacji obecnego rządu

Paweł Mzyk (Koszalin , )

#1340

Podpisuję bo to oszołom który nie powinien pełnić żadnej funkcji publicznej.

Dawid Łukaszewski (Zielonki, )

#1342

Jest to najgorszy minister w historii. Dosyć chorych pomysłów nawiedzonego Katolika!

JOANNA DOŁĘGOWSKA (SZCZECIN, )

#1353

Boje się szkoły min. Czarnka i nie chce by moje dzieci się w takiej uczyły

Urszula Jaworska (Warszawa, )

#1367

Najgorszy minister!

Beata Szutko-Goworek (Warszawa, )

#1371

Doprowadził Polska edukację do ruiny. Ja, nauczyciel z krwi i kości, z pasją, specjalista w swoim przedmiocie, czuję, że okręt tonie i czas uciekać.

Jarosław Drzeżdżon (Rumia, )

#1373

Borowczyk

Karolina Borowczyk (Tring, )

#1400

Podpisuje ponieważ nie pozwolę żeby Czarnek zniszczył to co budują nauczyciele i dyrektorzy

Halina Poszytek (Garwolin , )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...