Zaniechanie naruszeń środowiska i zatrzymanie wycinki drzew na terenie Lasów Państwowych

Komentarze

#1002

Inaczej wytną wszystko !

Bartłomiej Łopata (Oświęcim , )

#1020

Szkoda mi lasow, w miejscu których powstaną blokowiska.

Dorota Łagosz (Ostrow Wielkopolski, )

#1022

Spacery po lasach nadmorskich Łukęcina to rytuał wielu okolicznych mieszkańców i turystów, którzy pragną spokoju i obcowania z naturą. Te tereny powinny pozostać nienaruszone, stanowią integralną część krajobrazu i ekosystemu. Ten las to nie miejsce na żniwa i gospodarkę leśną w takim stylu i wymiarze. Mam nadzieję, że lokalne władze i LP wezmą pod uwagę opinie mieszkańców i miłośników tych lasów i powstrzymają realizację planu.

Małgorzata Michałowska (Kamień pomorski, )

#1023

Podpisuje, ponieważ jako od kilku lat stały wizytator Łukęcina, zależy mi na utrzymaniu terenów zielonych przy plaży na terenie miejscowości.

Stanisław Czyżewski (Dąbrowa Górnicza, )

#1025

Podpisuję, ponieważ nie widzę żadnego powodu aby wycinać las w pasie nadmorskim. Lasu, który tworzy ten wyjątkowy, specyficzny mikroklimat w Łukęcinie.

Zbigniew Mielczarek (Zielona Góra, )

#1039

Pamiętam Łukęcin z czasów mojego dzieciństwa, małą dziuplę w sercu nadmorskiego lasu, morza i sosen szum. Współczesny Łukęcin wygląda prześlicznie i nowocześnie ale potrafił zmieścić się w tej dziupli nie niszcząc tego co wokół - cudownego, miejscami dziewiczego wręcz lasu, raju grzybiarzy i rowerzystów, to jedno z niewielu miejsc na polskim wybrzeżu, które nie skomercjalizowało się kosztem przyrody. Do tej pory cywilizacja i turystyka żyły z naturą w symbiozie. Teraz ktoś najwyraźniej chce ten klimat zaorać harvesterami wycinając przeszło stuletnie sosny zaledwie kilka metrów od malowniczych klifów, będących wizytówką tej przepięknej enklawy. Wbrew woli mieszkańców i turystów, którzy od pokoleń wracają do tej uroczej dziupli właśnie po to, żeby odpocząć od zgiełku typowych nadmorskich kurortów. Jako rodowity szczecinianin, kochający morze prawie tak bardzo jak góry, który dwa lata temu osiadł ostatecznie na wybrzeżu właśnie dla ciszy i spokoju, nie wyobrażam sobie zamiany lesistych klifów pachnących sosną i jodem w karykaturę... sami sobie wpiszcie miejscowość, która w Waszych oczach z uroczego zakątka z czasów beztroskiego dzieciństwa zmieniła się w komercyjne betonowe cmentarzysko, w którym już trudno odnaleźć radość i spokój. Jest ich wiele na mapie Polski i świata. Brońmy tego co zostało!

Szymon Matusiak (Kamień Pomorski , )

#1043

To co jest opisywane jako "Plan Urządzania Lasu" to tak naprawdę zwykłe barbarzyństwo !
Tylko człowiek niewrażliwy i nierozumny może zadecydować aby 127 letnie drzewa w świetnym stanie wycinać do gruntu.
Nie dajmy się zwariować ludziom, którzy pod przykryciem "fachowości" niszczą coś absolutnie przepięknego.
W tym nie ma logiki.

Tomasz Tarabura (Rybnik, )

#1044

Zależy mi, aby z polskiego wybrzeża zostało coś dla nas i przyszłych pokoleń.

Witold Dusiński (Mierzyn, )

#1050

Won od naszych lasów!

Magdalena Wojciechowska (Łukęcin, )

#1067

Kocham planetę na której żyje. Kocham zwierzęta, lasy, zieleń, morze. Kocham naturę oraz wspaniałe dary które ofiaruje nam Ziemia. Nie pozwolę tego niszczyć! Wstyd mi za tych ludzi którzy to robią.

Karolina Grab (Łukęcin, )

#1069

Mam juz dosc wyprzedawania tego co dla nas najcenniejsze przez swinie ktore tylko chca sie nazrec do syta. Zabetonujcie sie wszyscy dla naszego swietego spokoju w domu wytapetowanym banknotami, bedziecie miec jak w raju

Aleksandra Pawłowska (Dziwnówek, )

#1084

…ile można ????

Jan Hoppe (Wrocław, )

#1091

Nie godzę się na niszczenie środowiska.

Barbara Świacka (Stargard Szczeciński, )

#1092

Dość tego rabunku, i niszczenia przyrody, przeganiania zwierząt i ptactwa, Dość Dość Dość!!!!!!!

Bożena Myszko (Strzeżewo , )

#1093

Stop. Stop. Stop.
Nie zabijajcie tak pięknego natury Łukęcina!!!

Klaudia Klaudia (Kraków, )

#1097

Wypowiem się okiem " turystki " jeszcze nigdy nie byliśmy w tak pięknym i malowniczym miejscu jakim jest Łukęcin. Spacer na plażę w upalny dzień drogą leśną po prostu bajka. Zostawcie te drzewa w spokoju , nie psujcie tego bajkowego klimatu tej małej miejscowości !

Wiola Augustyniak (Poddębice, )

#1108

Popieram inicjatywę . u nas to samo . tną bez umiaru . kto na to pozwolił. Żadnej odpowiedzialności. I lasy dają przyklad jak dbac o klimat
? . ten przeciag powinoen im lby po urywac

MAREK CICHEWICZ (ŚWIERZNO, )

#1114

Barbarzyńskie niszczenie przyrody jak długo to jeszcze potrwa ☹️

Roman Bobójć (Międzywodzie , )

#1120

Od lat Łukęcin był miejscem wspaniałych obozów harcerskich wśród leśnej zieleni i ciszy, dzisiaj to miejsce otacza spustoszony wycinką las i morze domków.

Ewa Zięba (Myślibórz, )

#1122

Polityka Lasów Państwowych w zakresie wycinki jest nie do przyjęcia w całym kraju. Lasy Państwowe stały się udzielnym księstwem, których chyba nikt już i w żadnym zakresie nie kontroluje

Adam Rzepecki (Antoniewo, )

#1131

Pracownicy LP to już od kilkunastu lat tylko drwale. Brak myślenia tylko wykonywanie poleceń.
To niezgodne z Ustawą o lasach !

Wojciech Komczyński (Wolsztyn , )

#1136

Lasy są miejscem , które służy nam do odpoczynku. Przebywanie w nim, spacerowanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Stanowią ogromną wartość dla ludzi oraz dom dla dzikich zwierząt. Obawiam się że w tym tempie za kilka lat pozostanie nam już tylko plaża, wydmy i kilka drzew na krzyż . Drzewa wycina się szybko. Natomiast nowo nasadzone rosną wiele lat!!!

Leśniak Lena (Wrzosowo , )

#1139

Podpisuje poniewaz nie zgadzam sie na bezwzgledna wycinke lasow w chwili gdy jestesmy w obliczu katastrofy klimatycznej. Wycinajac i ingerujac w te resztke dzikiej przyrody jaka nam pozostała podcinamy gałaz na ktorej siedzimy..

Maciej Komendera (Andrychow, )

#1149

Podpisuję, ponieważ mam DOSYĆ haniebnej wycinki natury kosztem koszmarnych betonowych połaci, setek nikomu niepotrzebnych paskudztw - pomników czy rzeźb.

Radosław Trzęsicki (Wrocław, )

#1151

Podpisuję, ponieważ Łukęcin to miejsce wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Uwielbiam i odwiedzam od wielu lat. Obawiam się, że wycinka lasu zmieni tą piękną miejscowość w kolejny wakacyjny moloch.

Joanna Foliżyńska (Jelenia Góra, )

#1157

Drzewa należy sadzić, a nie wycinać.

Mirosław Kurczak (Gryfice, )

#1165

Dosyć wycinek !

Joanna Ksi (Wrocław, )

#1167

Coś trzeba zostawić dla przyszłych pokoleń.

Paweł Iwańczyn (Goleniów, )

#1168

Łukęcin jest pięknym, zielonym i kameralnym miejscem nad polskim morzem ! Ratujmy łaś i sprzeciwiajmy się szkodliwym decyzjom.

Kaja Dobrowolska (Święta Katarzyna, )

#1178

Nie ma nic piękniejszego niż w drodze na plażę przejść się przez ten piekny las pełen wspomnień z dzieciństwa!

Karolina Kaminska Dziergas (Bielsko-Biała , )

#1179

Chrońmy przyrodę

Agnieszka Ciesielska (Kokorzyn, )

#1182

Mieszkam w piękny miejscu i o zgrozu wycinają puszczę na potęgę .Tylko mamona się liczy . Ogołocona ziemia zieje pustką niczym blizna .Wszystko we mnie krzyczy wobec tego bezprawia i wandalizmu pod nazwą lasy państwowe .Mam nadzieję że tych pseudo leśników o ich mocodawcow postawimy pod sąd . Nagłaśniamy ,pokazujmy o czynią może ten naród baranków wreszcie przejrzy

Grażyna Zając (Nowe Warpno, )

#1188

Często bywałam w tym lesie.

Joanna Hlubek (Radlin, )

#1197

Bo jak tak można..

Igor Legan (Szczecin, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...