Smutny Plac Zabaw "BAŚNIOWA" - Ty możesz to zmienić . Podpisz petycję

 

Petycja w sprawie modernizacji placu zabaw „Baśniowa”

      

Zwracamy się z prośbą do Pani Burmistrz oraz Zarządu Dzielnicy Ochota, o modernizację i wybudowanie nowoczesnego placu zbaw dla dzieci „Baśniowa”, mieszczącego się przy ulicach: Baśniowa - Dorotowska - Częstochowska - Białobrzeska - Rokosowska. Obecny plac jest nieużytkiem i stanowi zagrożenie dla bawiących się dzieci (zdjęcia dołączone do dokumentu). Elementy i konstrukcje zabawek są zniszczone nie tylko przez użytkowników i warunki pogodowe ale przede wszystkim przez czas .
 Wiadomo również, że środki trwałe ulegają zużyciu i tracą na swojej wartości z upływem czasu i stare należy zamienić na nowe. 


My rodzice, którym leży na sercu dobro naszych najmłodszych oraz przyszłych pokoleń zwracamy się z prośbą o wsparcie lokalnych władz dla inicjatywy zmierzającej do zapewnienia warunków aktywnej i bezpiecznej zabawy dla wszystkich mieszkających w okolicy dzieci, niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców. 

Chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż ilość dzieci zamieszkujących w bliskim rejonie placu zabaw na Baśniowej, jest relatywnie duża, a miejsc i zabawek niewiele. Zaznaczę również że nasze osiedle robi się coraz młodsze, coraz więcej przybywa maluchów i o nie właśnie trzeba w pierwszej kolejności zadbać.

Niestety nie wszyscy rodzice mają możliwość, by zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki do zabawy i rozwoju, pomyślmy zatem jak wspólnie możemy im pomóc.

Ten betonowy bezużyteczny plac, jest idealnym miejscem do powstania dużego placu zabaw dla dzieci i młodzieży w różnym wieku i z różnym poziomem sprawności. Bo proszępamiętać o dzieciach z ograniczeniami ruchowymi. One w chwili obecnej nie przychodzą na nasz plac zabaw ponieważ nie ma sprzętu z którego mogłyby korzystać. Liczbę dzieci z pobliskich osiedli i przedszkoli jaka codziennie jest na placu zabaw można liczyć w setkach ale co z tego, skoro nie mają gdzie i na czym się bawić . 


Taki idealny plac zabaw powinien być pod stałym nadzorem kamer, z porządnym ogrodzeniem i zamykany na klucz. Tu dużą rolę odegrają Wspólnoty Mieszkaniowe. Powinien mieć części wydzielone dla dzieci najmłodszych, średnich, starszych. Powinien zapewniać nie tylko możliwość zabawy w piaskownicy i nawiązaniu kontaktów z innymi dziećmi ale także odpowiednią dla wieku dawkę ruchu po przez np. zjeżdżanie na zjeżdżalni, skakaniu na trampolinie, wspinaniu się po ściankach, drabinkach czy huśtaniu na huśtawkach. Proszę zauważyć że dla młodzieży 13+ dużo przestrzeni nie potrzeba. Wystarczy kawałek przestrzeni na której znajdzie się najprostszy sprzęt do work out oraz niewielka wiata zławkami wokół stołu, gdzie będą mogli usiąść i rozwiązywać swoje problemy, zamiast siedzieć na schodach czy niebezpiecznym dachu garaży od strony ulicy Dorotowskiej 2.

Nie wyobrażam sobie żeby po modernizacji placu zabaw jego użytkownicy nie mieli możliwości skorzystania z WC. W chwili obecnej taką możliwość miał dawać Blanket Story. Niestety jedna z mam była świadkiem jak Pani pracująca w tym sklepie odesłała dziewczynki z kwitkiem, mówiąc że skoro mieszkają blisko to mogą iść do domu. Z tego co siędowiedziałam za udostępnienie toalety jest obniżka czynszu, czy zasługuje na nią Blanket Story? Ten „sklep” czynny jest w godzinach 12:00-18:00. Biorąc pod uwagę, że dzieci na plac zabaw przychodzą z rodzicami po ich pracy, to raczej z tej toalety mogą skorzystaćprzypadkowi przechodnie. W jednym z budynków działa Szkoła Tańca Cuban Place oraz Atelier Fryzjerskie Kubicz. Może warto z właścicielami porozmawiać na temat udostępniania jakże potrzebnej toalety.

Nie zapominajmy, że wygodny tryb życia w komforcie cywilizacyjnym często wiąże się z rezygnowaniem przez dzieci z rekreacji ruchowej i sportu, co prowadzi do wad rozwojowych, wad postawy, nerwic neurowegetatywnych, niewydolności mięśniowej, otyłości, cukrzycy i wielu innych tzw. chorób cywilizacyjnych. Uważamy, że przy istnieniu możliwości sfinansowania budowy placu zabaw z różnych źródeł (np. Z funduszy unijnych) taki plac zabaw powinien powstać w tym rejonie jak najszybciej. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i nie możemy czekać na plac zabaw kilka lat.


Pragniemy przypomnieć, iż prawo każdego dziecka do zabawy gwarantuje konwencja przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989r. W artykule 31 konwencji możemy przeczytać, że uznaje się prawo dziecka do wypoczynku i czasu wolnego oraz rekreacyjnych - tym samym zabawę określono jako jeden z integralnych elementów składających się na dzieciństwo.


Wierzymy, że Pani Burmistrz oraz Zarząd zgodzą się z nami, iż taka inwestycja jest tej części osiedla konieczna i uczynią wszystko co w ich mocy aby ten cel został osiągnięty. Zmieńmy ten szary, brzydki obraz pod naszymi oknami na coś kolorowego, co będzie tętniłożyciem, bo dzieci to nic innego jak radość, życie i nasza przyszłość. 


Prosimy w imieniu Rodziców, naszych dzieci i własnym, stwórzmy coś niepowtarzalnego i pokażmy, że potrafimy o nasze dzieci zadbać. 


Katarzyna Galasiewicz Helena Barbara Malangiewicz Katarzyna Stygińska Natalia Zekryst     1137.jpg1245.jpg1316.jpg

388.jpg469.jpg548.jpg636.jpg727.jpg813.jpg920.jpg


Katarzyna Stygińska, Helena Malangiewicz , Katarzyna Galasiewicz, Natalia Zekryst    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Katarzyna Stygińska, Helena Malangiewicz , Katarzyna Galasiewicz, Natalia Zekryst do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...