Sprzeciw wobec drogi asfaltowej w Lesie Zagórskim w Sosnowcu

My, niżej podpisani Mieszkańcy i Bywalcy wymienionych terenów nie wyrażamy zgody na wykonanie drogi asfaltowej w Lesie Zagórskim.

W związku z wizytą przedstawicieli MZUK na terenie Lasu Zagóskiego oraz przedstawieniem w Prezydium Urzędu Miejskeigo trzech koncepcji "szlaku rowerowego" wyrażamy sprzeciw koncepcji, która przewiduje położenie asfaltu w środku lasu. Lasu, który ulega zagładzie ze względu na masową wycinkę drzew.

Tak, ze względu na zniszczenia występujące na tym terenie (spowodowane głównie ciężkim sprzętem firmy wycinającej drzewa)  przyda się remont trasy, ale to działanie musi wykluczać trwałe "betonowanie" lasu.

"Infrastruktura rekreacyjna" (wiaty, stojaki) na terenie kilku kilometrów jest też zbędna i niepotrzebna.

Jako mieszkańcy Sosnowca chcemy ocalić resztki leśnych wspaniałych terenów, których drastycznie ubywa w Sosnowcu.     

Jako rowerzyści, nie mamy potrzeby jeżdżenia asfaltem na leśnych trasach - wręcz przeciwnie entuzjaści leśnych wycieczek rowerowych wybierają je właśnie jako alternatywę dla klasycznych ścieżek rowerowych i asfaltu - który jest w innych miejscach - pełnej miejskiej infrastruktury. Z lasu niedaleko jest do Parku im. J. Kuronia - gdzie każdy rowerzysta po krótkiej trasie zaspokoi swoje potrzeby - odpoczynku, skorzystania z punktów gastronomicznych czy wyrzucenia własnych śmieci do kosza.

Proszę podpisz petycję - jeśli zależy Ci na tym by las przetrwał bez asfaltu i nie stał się kolejną drogą dojazdową - być może dla okolicznych inwerstorów, którzy w celach zarobkowych niszczą naprawdę piękna okolicę Sosnwca. 
 
 

Przytul Drzewo - Zielony Alarm    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przytul Drzewo - Zielony Alarm do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...