❗❗❗STOP ❗❗❗ wyburzaniu domów i wywłaszczaniu mieszkańców Kraśnika. Stop chorym pomysłom PKP!

391744135_996371041552645_4638135681113115697_n.jpgPKP chce zbudować nową linię kolejową Szastarka – Janów Lubelski – Biłgoraj plus dodatkową linię ze starego Kraśnika do dzielnicy fabrycznej. Dokładny przebieg linii z dworcem w okolicy Biedronki i Tsubaki Nakashima jeszcze nie jest przesądzony, bo projekt dopiero powstaje, ale są już przymiarki a budowa ma się rozpocząć w 2027 r.


Co to może oznaczać? Może oznaczać ingerencję w istniejącą zabudowę i wyburzanie domów w dzielnicy starej, może oznaczać uciążliwe sąsiedztwo dla osiedla Piaski i może oznaczać wyłączenie ostatnich dużych terenów pod zabudowę jednorodzinną i bloki mieszkalne między Al. gen. Kuklińskiego (przedłużenie Tysiąclatki) i obwodnicą północną. Nie może być na to naszej zgody! Trzeba stanowczo protestować przeciwko tym planom i puszczeniu torów kolejowych przez dzielnicę starą.
„Korytarz”, w którym zlokalizowano by linię prowadzącą do dzielnicy fabrycznej, jest w starej części miasta wyznaczony przez zabudowane tereny w okolicy ul. Zakrzowieckiej, Zespołu Szkół nr 1, Urzędu Miasta, ulic Janowskiej i Przemysłowej. W kierunku dzielnicy fabrycznej ma prowadzić między obwodnicą północną Kraśnika (ul. Lubelskiego Lipca 1980), Aleją Tysiąclecia, w pobliżu osiedli jednorodzinnych (ul. Willowa, Ostrowiecka). Rodzinne Ogrody Działkowe w dzielnicy fabrycznej „Marzenie" i „Stokrotka” zostaną przecięte.
 
 
Proszę Kraśniczan o włączenie sie do akcji protestacyjnej! Mamy dużo do stracenia! 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Karol Rychlewski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...