Stworzenie wybiegu dla psów w Wolsztynie

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyznaczenie wybiegu dla psów w Wolsztynie. Prośbę motywujemy dużą ilością psów na terenie gminy. Dodatkowym argumentem jest brak miejsca, gdzie czworonogi mogą swobodnie biegać, bawić się z innymi psami, ćwiczyć komendy.

Aby prawidłowo rozwijać się i funkcjonować psy potrzebują odpowiedniej, systematycznej aktywności. Stworzenie wybiegu pomogłoby uświadomić innym właścicielom, jak ważne są codzienne spacery z pupilami oraz ich integracja. Pomogłoby to z pewnością uniknąć problemów z nadaktywnością i nadszczekliwością psów. Wskazanie terenu, gdzie można spuszczać psy, rozwiązałoby problem swobodnego biegania czworonogów w miejscach, gdzie bezpieczeństwo psa i innych jest ograniczone.

Teren przeznaczony na wybieg powinien posiadać wysokie ogrodzenie, by uniemożliwić psom ucieczkę i chronić je przed wypadkami, np. potrąceniem przez samochód. Takie miejsce zwiększy ogólne bezpieczeństwo, gdy dzieci będą miały wstęp na wybieg tylko pod nadzorem dorosłych. Umieszczenie na obszarze wybiegu kosza z dyspozytorem torebek na psie nieczystości zwiększy świadomość społeczeństwa o konieczności sprzątania po swoim pupilu. Oświetlenie wybiegu dałoby możliwość osobom pracującym w ciągu dnia wyprowadzania psa wieczorami.


Monika Berlińska, Anna Zyznarska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Monika Berlińska, Anna Zyznarska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...