Szybki i bezpośredni dojazd do Piaseczna od strony południowej dla mieszkańców Jastrzębia, Żabieńca, Chylic, Siedlisk.

                                                    

Szanowny Pan Robert Widz
II Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Piaseczno

Szanowny Panie Burmistrzu         

           W związku z planowaną od 1 października zmianą trasy autobusu linii L24 apelujemy o wdrożenie innego rozwiązania komunikacji z Piasecznem dla mieszkańców miejscowości Siedliska oraz Jastrzębie: przeprowadzenie równolegle modyfikacji trasy L25.        
          Jesteśmy bardzo rozgoryczeni planowaną zmianą trasy autobusu linii L24 - jedynego dla nas środka komunikacji z Piasecznem. Zdajemy sobie sprawę, że wdrażane zmiany są zasadne i konieczne aby zaspokoić potrzeby pewnej grupy mieszkańców, dla wielu innych stanowią jednak niezwykle duże utrudnienie.   Dotychczas autobus linii L24 dojeżdżał do Piaseczna od strony południowej i przejeżdżał przez ścisłe centrum miasta, zapewniając w ten sposób szybki dojazd w okolice Szkoły Podstawowej nr 1, Szpitala Świętej Anny, Przychodni na ul. Czajewicza, licznych aptek, Domu Kultury, Biblioteki Publicznej, Urzędu Miasta, Urzędu Pocztowego, do którego przynależy nasz rejon, Stadionu Miejskiego i Lodowiska, do sklepów spożywczych (Biedronka, Piątka Bis), Bazarku oraz do wielu innych miejsc często uczęszczanych przez mieszkańców naszych miejscowości. Zmieniona trasa zupełnie uniemożliwia bezpośrednią komunikację do wyżej wymienionej części miasta i znacznie wydłuża czas podróży. Bulwersujący jest również fakt, że nowopowstałe przystanki w Jastrzębiu przy ulicy Wschodniej i Granicznej będą zupełnie niewykorzystane. Tym samym zainwestowane pieniądze zmarnotrawione, a mieszkańcy zignorowani. Dotarcie do Piaseczna wg nowej zmiany wymaga przejechania całej trasy L24 oraz przesiadek do innych linii. Czas podróży wyniesie nawet  godzinę i będzie porównywalny z  pieszą wycieczką, ale na nią na pewno nie mogą pozwolić sobie osoby starsze i dzieci w wieku szkolnym. Komunikacja miejska jest jedyną możliwością dotarcia do celu dla tych osób.            

          Apelujemy zatem o wdrożenie innego rozwiązania: Jednym z nich jest modyfikacja trasy autobusu linii L25 ( Góra Kalwaria – Piaseczno). Linia ta doskonale wpisuje się w potrzeby naszych mieszkańców, ale rozmieszczenie jej przystanków na trasie sprawia, że jest dla nas niedostępna. Odległość do przystanków wynosi od 700  m do ponad 2 - 3 km, co kłóci się z ideą poprawy dostępności do komunikacji publicznej. Dla dzieci i osób starszych są to odległości niemożliwe do pokonania, a dodatkowo obarczone są znacznym ryzykiem ze względu na konieczność poruszania się drogą krajową nr 79.

          Wnioskujemy zatem o poprowadzenie trasy L25 przez ul. Wschodnią, Graniczną, Ptaków Leśnych, Akacjową, Chylicką, Długą, Sielską, Polną i dalej do Piaseczna (stara trasa L24). Ten odcinek wydłuży przejazd autobusu zaledwie o 15 minut (na podstawie rozkładu jazdy autobusu linii L24), a rozwiązanie to pozwoli mieszkańcom Jastrzębia i Siedlisk na dojazd do kluczowych dla nich punktów w Piasecznie. Dodatkowo powstanie w ten sposób druga linia, co umożliwi mieszkańcom zarówno komunikację z terenem położonym na północ od Chylic, dojazd do Dworca PKP w Piasecznie,  możliwość dotarcia do ścisłego centrum Piaseczna od strony południowej i połączenie z Górą Kalwarią, czego do tej pory nie było.

          Poprawa sytuacji jednych mieszkańców gminy Piaseczno nie może się odbywać kosztem innych! Uważamy, że niniejsza propozycja jest rozwiązaniem równoważącym oczekiwania mieszkańców Chylic, Chyliczek, Siedlisk i Jastrzębia. Gorąco liczymy na Pana wsparcie i rozwiązanie tego niezwykle trudnego problemu  naszej lokalnej Społeczności.                    

 

Poniżej umieszczono mapę trasy autobusu linii L 24 (starą i nowa) oraz propozycję modyfikacji trasy linii L 25.

 Dotychczasowa trasa L24                                                      

Stara_trasa_L24.png

Nowa trasa L24   - dwukierunkowa. Mieszkańcy Jastrzębia i Zabieńca do Piaseczna jadą przez Sidliska, Chylice, Chyliczki, ul Przesmyckiego, Julianowską i od strony Chyliczkowskiej do Dworca PKP w Piasecznie.

Projekt_trasy_L24_od_20191001_012.jpg

 

    Propozycja nowej trasy L25  - trasa dwukierunkowa. Mieszkańcy Jastrzębia, Żabieńca i Siedlisk docierają do Piaseczna najkrótszą trasą od strony południowej.

Propozycja_trasy_L25.png    

                                                                                

                                                                                      Z wyrazami szacunku                                                                              Mieszkańcy Siedlisk i Jastrzębia                                                                                      

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Sitek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook