TAK dla motocykli na stołecznych buspasach

My niżej podpisani mieszkańcy Warszawy, motocykliści, ale również kierowcy i pasażerowie samochodów i autobusów, uczestnicy ruchu ulicznego, zwracamy się do władz Warszawy z postulatem dopuszczenia ruchu motocykli na stołecznych buspasach. Idąc za przykładem innych stolic i wielkich aglomeracji europejskich, takich jak Londyn, Paryż, Barcelona, oraz polskich miastach, takich jak Gdańsk, Rzeszów, Bydgoszcz, Szczecin, Kraków, czy Łódź, które w ten sposób usprawniły ruch uliczny i zwiększyły bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników, co widać w odpowiednich statystykach.

Czerpiąc z doświadczeń tych miast, które do tej pory zezwoliły motocyklistom na korzystanie z pasów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej, mając na uwadze wyniki testów i badań jakie prowadzono w tym zakresie w Polsce i w innych krajach, oraz statystyk, które dowodzą, że taka decyzja będzie korzystna dla wszystkich, jesteśmy przekonani, że nie tylko zwiększy się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruch drogowego, ale również usprawniona zostanie płynność poruszania się po ulicach naszego miasta.

Rokrocznie przybywa w naszym mieście tysiące motocyklistów i rejestruje się tysiące motocykli. Jest nas w tej chwili ponad 100 tysięcy. Jako wyborcy i mieszkańcy Warszawy apelujemy do władz naszego miasta: Pani Prezydent, Rady Miasta, do policji, do dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego o pozytywne opiniowanie i wydanie decyzji o wpuszczeniu motocykli na buspasy, która, jak można wnioskować z doświadczeń innych miast, pozwoli nam wszystkim poruszać się po ulicach sprawniej i bezpieczniej.


TAK dla motocykli na buspasach    Skontaktuj się z autorem petycji