Uczciwe ceny klocków LEGO® - #kursnalego

Petycja ma na celu rzucić światło na nieuczciwą według dorosłych fanów klocków LEGO®  praktykę wyceniania zestawów po zawyżonym kursie EURO-PLN. W ostatnich latach ceny zestawów zostały podniesione kilkukrotnie jako odpowiedź niestabilnych walut, kryzysu gospodarczego i galopujacej inflacji. Ceny produktów marki LEGO® niewspółmiernie wzrosły w naszym kraju w stosunku do krajów zachodnich. Dokładne porównanie cen zestawów w naszym jaki i innym kraju w artykule poniżej (1).

Jako społeczność fanów klocków LEGO® chcemy nagłośnić tę sprawę poprzez petycję. Zachęcić osoby zainteresowane do zgłaszania problemu do UOKiK, oraz samego LEGO®.
Naszym celem jest zwrócenie uwagi korporacji z Danii do przyjrzenia się sprawie i przeanalizowania poprawności wyceniania zestawów w Polsce, docelowo chcemy aby nasze ceny były równe z cenami krajów sąsiednich takich jak Niemcy, Czechy, Dania...(lista krajów we wspomnianym artykule (1)). 

W ostatnich tygodniach podobną praktykę stosowaną przez dystrybutorów gier udało się nagłosnić i doprowadzić do kontroli, co może przełoży się na sprawiedliwe ceny w naszym kraju. Chcemy tą samą drogą spróbować zawalczyć w sprawie klocków, stąd analogiczny hashtag #KURSNALEGO.

Mamy nadzieję, że zebrane podpisy pozwolą na zakończenie cenowej dyskryminacji. 
Prosimy o składanie podpisów, udostępnianie i nagłaśnianie sprawy. 

(1) - https://faniklockow.pl/2024/05/16/roznice-cen-zestawow-w-ue-powalaja-rzniecie-polakow-na-kase-czy-standardowe-procedury/

Społeczność fanów klocków LEGO - LEGAWKA.
 

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że LEGAWKA będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...