Ulica Buszka dla ludzi

Zwracamy się z prośbą do włodarzy Miasta Krakowa by:

Nie zamieniali spokojnej i cichej ul. Buszka po której spacerują i jeżdżą na rowerze mieszkańcy Krakowa na główną, zakorkowaną i zastawioną parkującymi samochodami ulicę.

Dziś od peryferii Krakowa można dojechać rowerem lub dojść na piechotę do błoń i dalej na Stare Miasto mijając bardzo niewiele ulic z dużym natężeniem ruchu. Niezwykle ważnym elementem tej trasy jest ul. Buszka która dzięki temu że jest drogą bez przejazdu znacznie ułatwia mieszkańcom poruszanie się.

Rozwiązanie które proponuje miasto spowoduje że z cichych i przyjaznych mieszkańcom, pieszym i rowerzystom ulic Przybyszewskiego i Buszka zrobią się główne arterie komunikacyjne w ciągłymi korkami, z zaparkowanymi na chodnikach samochodami oraz z ciągłym hałasem i spalinami.

Ponadto rozwiązanie przygotowane przez miasto nie poprawia sytuacji kierowców aut. Może jedynie utrudnić życie kierowcom dojeżdżającym do mieszkań przy ul. Buszka i Przybyszewskiego, studentom z akademików w tej okolicy a także gościom Basenu AGH. Stanie się tak ponieważ kierowcy chcąć ominać skrzyżowanie ul. Piastowskiej z al. Armii Krajowej będą sobie chcieli skrócić projektowaną drogą.

Prosimy nie niszczyć jednego z ostatnich ciągów pieszo-rowerowych który daje odrobinę odmiany w naszym zabetonowanym Krakowie.

Małe porównanie jak wygląda część ul. Buszka i Przybyszewskiego tam gdzie powstała droga i tam gdzie jest ciąg pieszo-rowerowy

 

Plany miasta https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=69003

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Alex M do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...