Uratujmy drzewo w Wilanowie

Pan
Wojciech Bartelski
Prezes spółki Tramwaje Warszawskie
ul. Siedmiogrodzka 20, 01-232 Warszawa
NIP 525-22-56-724, KRS 0000145910
tel. 22 534-43-30

tramwaje.warszawskie@tw.waw.pl
tw@tw.waw.pl

 

Szanowny Panie Prezesie,

Rozumiejąc zasadność realizacji inwestycji "Tramwaj do Wilanowa" zwracamy jednoczśnie uwagę na konieczność ponownego rozważenia kwestii kolizji z istniejącymi w przebiegu trasy drzewami. Jako Mieszkańcy Wilanowa prosimy o podjęcie działań, zmierzających do znacznego zredukowania wycinek drzew podczas budowy. Z drugiej strony prosimy o zintensyfikowanie działań mających na celu dosadzenie większej ilości drzew.

Jako przykład drzewa do uratowania wskazujemy to rosnące u zbiegu ul. Hlonda i Al. Rzeczypospolitej o numerze 1415. Jest to dla nas ważne i nie rozumiemy dlaczego przy projektowaniu nie wzięto pod uwagę faktu, że to stare, piękne drzewo, dodatkowo stosunkowo dalego od przyszłej linii tramwajowej.

FB_IMG_1663412806772.jpgPrzy okazji budowy tramwaju do Wilanowa planowane jest wycięcie okreslonej liczby drzew. Wycięcie drzewa oznaczonego w dokumentacji inwestycji o numerze 1415 uważamy za nieuzasadnione i stanowczo się temu sprzeciwiamy. Prosimy Tramwaje Warszawskie - inwestora tego przedsięwzięcia o dokonanie zmiany w planie realizacji inwestycji i zachowanie tego dorodnego drzewa. Uważamy sam pomysł na jego wycięcie za błąd! 

Przy tej okazji prosimy również o podjęcie starań ograniczających planowane wycinki przy ul. Sobieskiego 6. Jest tam sporo pięknych i starych drzew. Część z pewnością - przy odrobinie starań z Państwa strony - uda się uratować.

Z poważaniem

Mieszkańcy Wilanowa

FB_IMG_1663412814133.jpg


Tomasz Kuszłejko Radny Dzielnicy Wilanów    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Tomasz Kuszłejko Radny Dzielnicy Wilanów do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...