Uratujmy ośrodek sztuk i sportów japońskich BUDOJO i Jurtę przy ul. Bekasów 6 przed likwidacją i deweloperami

Budojo.jpg


My,  mieszkańcy dzielnicy Ursynów, w tym szczególnie: Starego Imielina, Grabowa i tzw. Zielonego Ursynowa, przyjaciele ośrodka Budojo przy ul. Bekasów 6, APELUJEMY do władz dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy o zachowanie status quo i uratowanie przed likwidacją ośrodka Budojo i jurty przy ul. Bekasów 6, jedynego takiego miejsca użyteczności publicznej w tej części Ursynowa, unikalnego na mapie Warszawy.

 
Nasz apel uzasadniamy tym, że Ośrodek Budojo przy ul. Bekasów 6, to miejsce założone przez społeczników, otwarte dla mieszkańców Ursynowa, dalekie od wszechobecnej komercji.
Miejsce, które integruje i jednoczy sąsiadów i mieszkańców tej dzielnicy, a przede wszystkim przyczynia się do tworzenia społeczeństwa obywatelskiego. 


Budojo od lat zajmuje się:


·       wspieraniem kultury fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych

·       organizacją spotkań kulturalnych, wystaw oraz koncertów

·       organizacją warsztatów ceramicznych, pokazów kaligrafii

·       przygotowaniem finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Budojo reaguje na potrzeby chwili - ośrodek funkcjonował jako punkt relokacyjny dla uchodźców z Ukrainy. Ponadto to przepiękny ogród japoński, siedlisko dla jeży i ptaków, enklawa zieleni, unikatowa i niepowtarzalna w tej części Ursynowa. W czasach, kiedy każdy skwerek jest zabudowywany (jak, np. przy ul. Pileckiego róg Puławskiej), a wszędzie widzimy obezwładniającą betonozę, potrzebujemy coraz bardziej zieleni, miejsc aktywności fizycznej, a przede wszystkim miejsca, gdzie możemy mieć szansę, aby stworzyć wspólnotę sąsiedzką, poznać się nawzajem i przestać być anonimowymi dla siebie.

Jako wieloletni mieszkańcy dzielnicy Ursynów, prosimy Burmistrza Ursynowa, Pana Roberta Kempę o bezpośrednie zaangażowanie i wsparcie.  Apelujemy o pilne podjęcie działań będących przedmiotem niniejszej petycji.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Anna Kostadinov będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...