Uwolnić szczecinian od terroru w komunikacji miejskiej

My mieszkańcy Szczecina i okolicznych miejscowości zwracamy się do władz miasta o podjęcie konkretnych kroków w celu przeciwdziałania zakłócania działania komunikacji miejskiej w naszym mieście. Od dłuższego czasu komunikacja miejska jest paraliżowana przez jedną kobietę, a policja, Zditm, oraz inne organy nie potrafią sobie z nią poradzić. Kobieta poruszająca się na wózku elektrycznym określana przez mieszkańców mianem „Balbina” blokuje autobusy i tramwaje, przez co normalni mieszkańcy mają problemy z dotarciem na czas do pracy, czy z odebraniem swoich pociech na czas ze szkół, czy przedszkoli.

Jako mieszkańcy mamy dość życia w strachu, czy na trasie naszego środka transportu nie spotkamy tej Pani. Zwracamy się wiec do Prezydenta Miasta Szczecin, o wystosowanie konkretnych kroków w celu uwolnienia mieszkańców spod terroru jaki na komunikację miejską sprowadza owa Pani Bogusia..

 

AKTUALIZACJA. 04.07.2018

Jako autor petycji dziękuję serdecznie Panu redaktorowi GS24 Markowi Jaszczyńskiemu za nagłośnienie naszej skromnej sprawy. To dzięki Panu możemy się zebrać i wspólnie wyrazić swój sprzeciw.

My jako zwykli mieszkańcy naszego pięknego miasta, jesteśmy zmęczeni zachowaniem Pani Bogumiły (wybaczcie jeśli mylę się w imieniu) i prosimy by ktoś w końcu pomyślał o nas. W komentarzach pod petycją które staram się śledzić pojawiła się propozycja zastosowania Art. 86. § 1. KW „Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.” - gdyż wjeżdżanie pojazdem w postaci wózka elektrycznego pod środek komunikacji miejskiej wyczerpuje znamiona stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jako że sytuacja ta powtarzała się wielokrotnie, a na zaniechanie takich działań próżno szukać nadziei. Sugerujemy zastosowanie Art. 86. § 3. KW „W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów” Nie sugerujemy tego by gnębić Panią odpowiedzialną za naszą gehennę, ale by zapewnić jej i nam bezpieczeństwo. Jej zachowanie nie przemawia za tym by była osobą na tyle odpowiedzialną by poruszać się jako kierowca pojazdem silnikowym nie stwarzając przy tym zagrożenia dla innych lub samej siebie. Prosimy więc aby osoby odpowiedzialne za zapewnienie nam i Jej bezpieczeństwa złożyły wniosek do sądu o wydanie dla tej Pani zakazu prowadzenia jej pojazdu. Na początku czasowo, a jeśli podjęte kroki nie będą skuteczne, zastanowić się nad stałym zakazem.

Zastosowanie Art.86 KW jest jedynie naszą skromną sugestią. Jednak wydaje się dobrym rozwiązaniem. Bo czyż nie bezpieczniej byłoby gdyby Pani Bogusia poruszała się na klasycznym wózku, skoro z użytkowaniem wózka elektrycznego sobie ewidentnie nie radzi doprowadzając do sytuacji stwarzających realne zagrożenie?

AKTUALIZACJA 09.07.2018

Jeśli to nie jest powodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i skoro Pan Prezydent dalej twierdzi, że owa Pani nie łamie prawa, to chyba powinien Pan udać się na ponowny kurs prawa jazdy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1782605005168792&id=100002579304592

 

z poważaniem

 

Szczecinianka

 

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Szczecinianka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...