Walczymy o dobre schronisko

 

Szanowny Panie Prezydencie

 

Los zwierząt szczególnie tych pokrzywdzonych, potrzebujących, bezdomnych nigdy nie był nam obojętny. Od ponad roku śledzimy zmiany zachodzące w kaliskim Schronisku dla bezdomnych zwierząt w związku z przejęciem go przez Miasto Kalisz. Cieszymy się, że nasze schronisko jest nareszcie dofinansowane na poziomie pozwalającym na remonty i modernizacje. Z niedowierzaniem i ogromnym niepokojem obserwujemy jednak planową i konsekwentną likwidację wolontariatu a co za tym idzie działania na szkodę zwierząt.

Wszędzie tylko nie w Kaliszu wiadomo, że wolontariat to szczęśliwe zwierzęta, udane adopcje, akcje edukacyjne i charytatywne. Wszędzie tylko nie w Kaliszu wolontariusze są pożądani i szanowani, mało tego, przy zmianie lokalizacji schroniska bierze się pod uwagę dojazd i dostępność miejsca przez wolontariuszy. Wszędzie tylko nie w Kaliszu wiedzą, że zwierzęta to żywe, czujące stworzenia, które cierpią bez kontaktu z człowiekiem.

Jakie są więc intencje kierownictwa kaliskiego schroniska? Który dobry kierownik schroniska pozbawia swoich podopiecznych kontaktu z człowiekiem, codziennych spacerów, możliwości znalezienia dobrego domu, który nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w wolontariacie?

Psy i koty nie stanowią własności schroniska, są jedynie pod opieką, która powinna przebiegać humanitarnie i godnie, zapewniać im wolność od głodu i pragnienia, niewygód, bólu i chorób, strachu oraz dawać wolość naturalnego zachowania się również w schronisku. To istoty całkowicie od nas ludzi zależne, nie mogą być w schronisku tylko przechowywane – box, buda, miska z wodą, miska z karmą – to nie wszystko.

Chcemy w naszym mieście schroniska przyjaznego dla zwierząt i ludzi chcących pomagać bezinteresownie. Chcemy schroniska wzorcowego, w którym kierownictwo wspólnie z wolontariuszami będzie dbać o dobrostan zwierząt, które będzie wizytówka naszego miasta.

Zwierzęta same się nie poskarżą zatem w ich imieniu i na ich rzecz pragniemy wyrazić sprzeciw przeciwko polityce kaliskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt ograniczającej wolontariat i eliminującej jego najbardziej zaangażowanych członków. Apelujemy o działania na korzyść zwierząt w tym przede wszystkim przywrócenie do pracy wszystkich wolontariuszy, którym odmówiono podpisania umów.

 

Mieszkańcy Miasta Kalisza

Przyjaciele Zwierząt

pies1.JPG

 

 


Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu    Skontaktuj się z autorem petycji