Wnosimy o dopuszczenie projektu Aplikacji SMART CITY WaWa pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim Warszawy, odrzuconej przez urzędników Ratusza przed głosowaniem

W dniu 18.08.2019 Fundacja Poprawmy Tę Polskę złożyła drogą elektroniczną do Prezydenta m.st. Warszawy oraz do Radnych Miasta petycję w sprawie dopuszczenia projektu „Aplikacja SMART CITY WaWa - cyberwładza w Twoich rękach” pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim (dalej: BO) Warszawy na 2020 rok.
Zobacz poniżej wizualizację tej Aplikacji.

Do tej petycji, w dniu 25.08.2019 zostanie dołączona niniejsza lista podpisów osób, które ją popierają, bowiem 26.08.2019 zapadnie ostateczna decyzja urzędników w/s dopuszczenia tego projektu pod głosowanie samych mieszkańców.
Ale podpisy będziemy zbierać dalej do odwołania, niezależnie od ostatecznej decyzji urzędników.
Petycję możesz podpisać mimo, że nie jesteś z Warszawy, o ile jesteś za tym, żeby to jej mieszkańcy mieli możliwość zagłosować nad projektem Aplikacja SMART CITY WaWa.

Pamiętaj o zatwierdzeniu swojego podpisu w otrzymanym automatycznym mailu! Inaczej będzie nieważny!

Treść petycji zamieszczona jest poniżej, po kilku punktach chronologii zdarzeń, mających przybliżyć zaistniały problem:

1. Projekt Aplikacji SMART CITY WaWa opartej o najnowocześniejszą technologię blochchain został złożony dnia 10.06.2019 na portalu UM Warszawa.
Opis i szczegóły projektu możesz zobaczyć tu:
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/17987?user=
Jeśli już nie znajdziesz tam tej informacji, bo ostatecznie projekt będzie zdjęty z portalu przez urzędników, to poszukaj posta na stronie FB Fundacji Poprawmy Tę Polskę p.t."BLOCKCHAIN W SŁUŻBIE DLA WARSZAWIAKÓW”.
Przeczytaj pytania pod postem, weź udział w dyskusji.

2. Niestety w dniu 16.07.2019 urzędnicy Ratusza wydali negatywną ocenę projektu, która jest jednoznaczna z niedopuszczeniem aplikacji pod głosowanie mieszkańców Warszawy we wrześniu 2019 w BO miasta.
Szczegóły na ten temat wraz z argumentacją urzędników Ratusza możesz znaleźć tu:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=439280506799000&id=178116352915418&__tn__=K-R
Przeczytaj pytania pod postem, weź udział w dyskusji.

3. W dniu 13.08.2019 zostało złożone odwołanie od negatywnej oceny urzędników.
Szczegóły wraz z argumentacją znajdziesz tu:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=439881306738920&id=178116352915418&__tn__=K-R
Przeczytaj pytania pod postem, weź udział w dyskusji.

4. W dniu 18.08.2019 Fundacja Poprawmy Tę Polskę złożyła do UM petycję, jak pisaliśmy na początku, pod którą tutaj zbieramy podpisy.

Oto treść petycji:

„Chcemy, aby mieszkańcy Warszawy mieli możliwość głosowania we wrześniu 2019 nad projektem „Aplikacja SMART CITY WaWa - cyberwładza w Twoich rękach” w Budżecie Obywatelskim (dalej BO) na 2020 rok.
Nie zgadzamy się na odrzucenie tego projektu przez urzędników Urzędu Miasta przed glosowaniem i wnosimy o zmianę tej decyzji.

Warszawa nie ma aplikacji do głosowań, badań opinii publicznej, po lokalne inicjatywy obywatelskie opartej o najnowocześniejszą technologię blockchain.
Tworzone obecnie na zlecenie Urzędu Miasta st. Warszawy oprogramowanie do głosowań w BO Warszawy jest oprogramowaniem zcentralizowanym, nie opartym o blockchain i będzie miało ograniczony zakres zastosowań.
Jest na początkowym etapie tworzenia.
Technologia blockchain natomiast jest technologią zdecentralizowaną, opartą na rozproszonej sieci rejestrów, gdzie każdy z węzłów tej sieci przechowuje cały rejestr danych i dlatego możliwość utraty danych lub ich zafałszowania jest praktycznie wykluczone, gdyż każdy atak hakerski próbujący zmienić dane lub je zniszczyć będzie udaremniony przez sieć, która przechowuje wszystkie dane i jest w stanie je odtworzyć po każdej próbie zafałszowania danych lub ich zniszczenia.
Takiego poziomu bezpieczeństwa nie zapewnia system zcentralizowany, gdzie dane są przechowywane i zabezpieczane lokalnie.

Dlatego też powyższe projekty oparte na dwóch różnych technologiach powinny konkurować ze sobą.
Urzędnicy Ratusza nie powinni wykluczać tego, który jest nowocześniejszy i bezpieczniejszy.
Mieszkańcy Warszawy powinni mieć możliwość wyboru pomiędzy tymi projektami, bo te projekty z założenia mają służyć im samym.

Warszawa może mieć najnowocześniejszy system do głosowań na świecie, postawiony w aplikacji mobilnej w ciągu 1-ego roku, gdyż w Polsce do tego celu można wykorzystać istniejącą już do tego celu technologię - blockchain iVoiting.

Niech zdecydują o tym sami jej mieszkańcy."

 

Jeśli tak uważasz, jak w petycji, podpisz ją TERAZ.Podziel się nią na swoim FB i w innych mediach społecznościowych.
Śledź wątek na stronie FB Fundacji Poprawmy Tę Polskę.
Zapisz się do Grupy na FB „Grupa Aplikacja SMART City WaWa”.
Bądźmy w kontakcie!


SMART_CITY_WaWa-zbiorcze.jpg


Fundacja Poprawmy Tę Polskę    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Fundacja Poprawmy Tę Polskę do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...