Wprowadzenie leku Efmody na rynek polski oraz jego refundacja, refundacja leku Corhydron dla chorych z wtórną lub pierwotną niewydolnością kory nadnerczy

Chorzy na pierwotną lub wtórną niewydolność kory nadnerczy nie mają dostępu do leku, który mógłby poprawić jakość ich życia. Wolnouwalniający się kortyzol w leku Efmody dla wielu ludzi, którzy szybko metabolizują kortyzol to jedyna szansa na normalne funkcjonowanie. Kolejną sprawą jest zaporowa cena Corhydronu. Nie jest on refundowany, a w chwili kryzysu nadnerczy to jedyna możliwość szybkiej interwencji w warunkach domowych. Brak wiedzy na temat tej rzadkiej choroby sprawia, że chory narażony jest na wielogodzinne czekanie na oddziele SOR, co przy braku zastrzyku z hydrokortyzonu jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Jako chorzy chcemy dostępu do nowoczesnych i alternatywnych metod leczenia i przede wszystkim do refundacji tych leków. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Magdalena Weimer do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...