Wspieramy Operę Wrocławską!

  List otwarty do redakcji portalu wyborcza.pl  

W trosce o niezbywalną wartość, jaką jest prawo do kultury, apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie publikacji medialnych szkalujących dobre imię Opery Wrocławskiej i jej Zarządu. Takie działania znacznie utrudniają realizację strategii Opery, dzięki której ma ona szansę zostać liczącą się w świecie instytucją kultury.  

Medialne doniesienia inicjowane przez redakcję portalu wyborcza.pl, mogą finalnie doprowadzić do zniszczenia wyjątkowego projektu, a tym samym szansy na pozycjonowanie dolnośląskiej perły kultury jako miejsca, w którym realizowane są wydarzenia artystyczne na najwyższym poziomie.  

To dla nas zaszczyt, że Mariusz Kwiecień, światowej sławy Artysta, który swoim talentem olśnił melomanów na najważniejszych scenach operowych świata, a na którego nazwisku opierały się całe sezony w największych światowych teatrach, zdecydował się na realizację swoich doświadczeń i pasji jako Dyrektor Artystyczny w Operze Wrocławskiej.

Tym bardziej jest to dla nas bolesne, że w naszym mieście pojawiają się publikacje medialne, w których dorobek i osiągnięcia Mariusza Kwietnia, a także korzyści płynące z jego pracy na rzecz Opery są pomijane, a prym wiodą jedynie kwestie związane z wysokością zarobków.  

Jako melomani żyjący operą, kochający operę i podróżujący dla niej po całym świecie niezwykle doceniamy to, co robi nasz nasz teatr i traktujemy działania Dyrekcji Opery jako inwestycję w jej przyszłość. Przyszłość na miarę ambicji Wrocławia oraz Dolnego Śląska w skali Kraju, Europy i Świata.

W dobie pandemii, która zabiera nam nie tylko zdrowie, ale możliwość przeżywania sztuki na żywo, nasza opera nie pozostawiła nas samych. Drzwi dla publiczności są zamknięte, ale wrocławski teatr gra i nieustannie realizuje wspaniałe wydarzenia online.  

Tym bardziej jesteśmy oburzeni faktem, że w tak trudnym dla nas czasie, gdzie każdy próbuje na nowo zaprojektować codzienne funkcjonowanie, media wprowadzają chaos i podburzają opinię publiczną.  

Z całą stanowczością nie godzimy się z taką praktyką i żądamy zaprzestania publikowania artykułów szkalujących dobre imię Opery.   

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Igor Korczagin do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...