Zachowajmy drzewa nad Zalewem Lipówka!

Do: Burmistrza Miasta i Gminy Września 

My, niżej podpisani mieszkańcy, zwracamy się z prośbą o zachowanie istniejącego drzewostanu przy realizacji inwestycji polegającej na rozbudowie ścieżki pieszo-rowerowej wokół Zalewu Lipówka.

Budowa wspomnianej ścieżki pieszo-rowerowej jest potrzebną inwestycją. Niemniej jednak przy jej rozbudowie powinno się pamiętać, że w sierpniu 2017 roku przez nasze miasto przeszła ogromna wichura, która zdziesiątkowała starodrzew w naszej okolicy, również nad Zalewem. Tymczasem projekt rozbudowy ścieżki zakłada wycięcie kilkudziesięciu drzew, w tym 26 o obwodzie pnia przekraczającym 1 metr.

Dlatego apelujemy, by przy poszerzeniu ścieżki nie niszczyć tylu drzew, w tym o tak znacznych rozmiarach. O ile to możliwe, prosimy o takie poprowadzenie inwestycji, by ścieżka omijała rosnące drzewa, a gdy nie jest to możliwe o nieposzerzanie ścieżki w zadrzewionych miejscach. I bez tego inwestycja spełni bowiem swój cel i znacznie usprawni poruszanie się wokół Zalewu.

Należy pamiętać, iż drzewa m.in. wzbogacają powietrze w tlen, redukują poziom CO2, zmniejszają hałas, zatrzymują pyły i zanieczyszczenia, ułatwiają cyrkulację powietrza, dodatkowo zmniejszają odczuwanie upałów, zapewniają cień i pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców - nie mówiąc już o estetyce. Ich wycięcie pozbawi nas wszystkich tych korzyści.

Dlatego apelujemy o oszczędzenie tych szczególnie cennych przyrodniczo i krajobrazowo miejsc. Pamiętajmy, ta inwestycja ma służyć przecież rekreacji, w której drzewa wcale nie przeszkadzają, a wprost odwrotnie - sprawiają, że nad Zalewem jest przyjemnie i ładnie.

Jednocześnie wskazujemy, że podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, a osobą reprezentującą podmiot wnoszący petycję Stowarzyszenie Projekt Września (ul. Jana Pawła II 20B/1, 62-300 Września).


Stowarzyszenie Projekt Września    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Projekt Września do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...