Wprowadzenie zakazu montażu kolców przeciw gołębiom

Każdego roku, ptaki żyjące w miastach narażone są na utratę życia z powodu zamontowanych na budynkach  metalowych kolców. Niestety kolece są legalnym środkiem mającym zniechęcić ptaki do założenia gniazd.

Montaż metalowych kolców, z racji niskiej ceny jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Jest to rozwiązanie nieskuteczne. Ptaki próbują zakładać gniazda pomiędzy kolcami co może mieć tragiczne skutki, zwłaszcza dla młodych piskląt, które zaczynają stawiać pierwsze kroki. Pisklę, które nadzieje się na taki kolec, nie ma możliwości uwolnienia się z śmiertelnej pułapki. Umiera w wielogodzinnych cierpieniach na oczach nie mogących mu pomóc zrozpaczonych rodziców.

Elewacje budynków można zabezpieczyć przy pomocy specjalnej siatki. Montaż takiej siatki nie stwarza zagrożenia dla ptaków i uniemożliwi im założenie gniazda.

Nie mamy prawa jako ludzie, narażać żyjące w naszym otoczeniu ptaki na tak brutalną śmierć.

Apelujemy do Posłów na Sejm o zmianę przepisów prawa i wprowadzenia zakazu montowania kolców, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla bezbronnych zwierząt. 

273932590_5462007547161723_1385507449571080004_n.jpg

Tragiczna historia z Kielc:

http://www.3d-press.pl/przyroda/829-legalny-morderca-zwierzat-drastyczne-foto

Jak rozwiązać problem gołębi w mieście:

http://magazyn.salamandra.org.pl/m45a13.html?fbclid=IwAR3gOKS2bKTUYPhBFWB7c2DgpI7etIRgnJrMUx8FYcDDho3QvGWYtbiE6ns

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Dariusz Grochal do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...