ZAMKNIJCIE NIEBO NAD UKRAINĄ!

Szanowny Pan

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów RP

Szanowny Panie Premierze,

Od 24 lutego 2022 roku rosyjska wojna z Ukrainą przybrała formę otwartej agresji militarnej na niespotykaną skalę. Raszystowska ideologia Putina spowodowała zniszczenia ukraińskich miast, wypędziła z domów już prawie 2 mln ludzi. Tylko do Polski dotarło ponad 1 mln uciekinierów, którzy jeszcze dwa tygodnie temu chcieli żyć w wolnym europejskim kraju. Hordy rosyjskich żołnierzy dopuszczają się zbrodni ludobójstwa na ukraińskich cywilach. Giną dorośli i dzieci. Rosjanie bombardują rakietami i bombami lotniczymi obiekty cywilne, budynki mieszkalne. Artyleria i czołgi obracają w ruiny to co naród ukraiński budował przez stulecia. Na naszych oczach putinowski reżim realizuje ludobójstwo czterdziestopięciomilionowego narodu.

Działania rosyjskiego agresora stanowią także wielki zagrożenie dla całego świata. Ich celem są siłownie jądrowe. W przypadku ich uszkodzenia lub zniszczenia, grozi nam wszystkim katastrofa nuklearna na niewyobrażalną skalę. Rosyjscy satrapi terroryzują cały świat bronią jądrową. Realizują scenariusze które nie przychodziły do głowy nikomu kto miał chociaż trochę zdrowego rozsądku.

Ale Naród Ukraiński broni się. Także dzięki ogromnemu wsparciu Polski. Zbrojne Siły Ukrainy i Obrona Terytorialna otrzymały wsparcie w postaci broni, amunicji i innego wyposażenia. Ich matki i córki otrzymują schronienie i pomoc u swojego zaufanego sąsiada – w Polsce. Jesteśmy za to niezwykle wdzięczni.

Niezwykły opór Narodu Ukraińskiego, jego Sił zbrojnych obnażył słabość Rosji. Jej armia jest zdemoralizowana i słaba. Po 13 dniach agresji nie jest w stanie zająć żadnych kluczowych miast. Może je ostrzeliwać i mordować mieszkańców ale nie może ich pokonać. Tej hordy bandytów nie można się bać. Trzeba z nią stanowczo i zdecydowanie walczyć. I zwyciężać!

Panie Premierze,

Rząd Rzeczypospolitej Polskie podejmował niezwykle odważne i zdecydowane kroki w celu nałożenia wszystkich możliwych sankcji na rosyjskich najeźdźców. Mobilizował opinię światową do jednoznacznych działań a nie tylko do wyrażania niezadowolenia. Dziękujemy za tą odwagę i stanowczość.

Dzisiaj wzywamy Szanownego pana Premiera oraz cały Rząd RP do odwagi na forum międzynarodowym i przekonania sojuszników do podjęcia odważnej decyzji – Zamknięcia Nieba nad Ukrainą.

Tylko to uchroni ukraińskie miasta i wsie od ataków bombowych i rakietowych. Tylko zwycięstwo Ukrainy w tej wojnie uchroni Polskę i polskie niebo od śmiercionośnych rakiet i samolotów raszystów Putina.

W imię ocalenia niewinnych ludzi, w imię pokoju w Ukrainie i Polsce, krzyczymy razem z całą Ukrainą – ZAMKNIJCIE NIEBO NAD UKRAINĄ! Bądźcie odważni jak ukraińscy żołnierze a zwycięstwo będzie naszym wspólnym dziełem.

Mirosław Skórka, Prezes Związku Ukraińców w Polsce


Mirosław Skórka, Prezes Związku Ukraińców w Polsce    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Mirosław Skórka, Prezes Związku Ukraińców w Polsce będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Numer telefonu nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...