Zmiana godzin pociągu pol regio na trasie Toruń Wschodni - Bydgoszcz Główna

W dniu 15.12.2019 wchodzi w życie nowy rozkład pkp w całej Polsce. Niestety na trasie Toruń Bydgoszcz nie poprawia on jakości dojazdów. 

W dniu dzisiejszym pociągi popołudniowe odjeżdżają w godzinach 15.28, 16.36, 17.24. To tylko kilka z nich. Ale te kilka pociągów kursuje w godzinach szczytu.

Według planowanej zmiany rozkładu jazdy odjazdy z dworca wschodniego w Toruniu mają zostac zmienione na godziny 15.33, 16.13, oraz 18.34.

Najbardziej dotkliwie odczują zmianę odjazdów osoby pracujące w Toruniu a dojeżdzajace do Bydgoszczy. Przesunięcie odjazdu z 16.36 na 16.13 najpewniej wielu osobom uniemożliwi dotarcie na peron na tę godzinę. Ponadto usunięcie połączenia o 17.24 tworzy ''dziurę" w odjazdach a podróżni zmuszeni są czekać godzinę na kolejny pociąg. 

Każda osoba dojeżdżjaca na Dworzec Wschodni w Toruniu doskonale wie jak duże korki tworzą się na wiadukcie Kościuszki w godzinach szczytu. Bardzo często, jeśli nie codziennie utrudniają one dotarcie na dworzec w odpowiednim czasie. Przejechanie przez wiadukt w tych godzinach trwa średnio dwa razy dłużej czyli około 20 minut.

Dla osób, które kończą pracę o godzinie 16.00 brakuje dogodnego połączenia do domu. A myślę, że nie jest ich niewiele.

Zmieńmy planowaną korektę w rozkładać jazdy PKP, bo jeśli nie my, to kto?

Z poważaniem, 

Joanna Duklas 

Pasażer pkp

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Joanna Duklas do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...