Zmiana godzin pociągu pol regio na trasie Toruń Wschodni - Bydgoszcz Główna

W dniu 15.12.2019 wchodzi w życie nowy rozkład pkp w całej Polsce. Niestety na trasie Toruń Bydgoszcz nie poprawia on jakości dojazdów. 

W dniu dzisiejszym pociągi popołudniowe odjeżdżają w godzinach 15.28, 16.36, 17.24. To tylko kilka z nich. Ale te kilka pociągów kursuje w godzinach szczytu.

Według planowanej zmiany rozkładu jazdy odjazdy z dworca wschodniego w Toruniu mają zostac zmienione na godziny 15.33, 16.13, oraz 18.34.

Najbardziej dotkliwie odczują zmianę odjazdów osoby pracujące w Toruniu a dojeżdzajace do Bydgoszczy. Przesunięcie odjazdu z 16.36 na 16.13 najpewniej wielu osobom uniemożliwi dotarcie na peron na tę godzinę. Ponadto usunięcie połączenia o 17.24 tworzy ''dziurę" w odjazdach a podróżni zmuszeni są czekać godzinę na kolejny pociąg. 

Każda osoba dojeżdżjaca na Dworzec Wschodni w Toruniu doskonale wie jak duże korki tworzą się na wiadukcie Kościuszki w godzinach szczytu. Bardzo często, jeśli nie codziennie utrudniają one dotarcie na dworzec w odpowiednim czasie. Przejechanie przez wiadukt w tych godzinach trwa średnio dwa razy dłużej czyli około 20 minut.

Dla osób, które kończą pracę o godzinie 16.00 brakuje dogodnego połączenia do domu. A myślę, że nie jest ich niewiele.

Zmieńmy planowaną korektę w rozkładać jazdy PKP, bo jeśli nie my, to kto?

Z poważaniem, 

Joanna Duklas 

Pasażer pkp

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Joanna Duklas do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook