Zmiana nowelizacji (Dz. U. z 2014 r., poz. 208) - Praca w święta dla SSC/BPO

flaga1.jpg

O co chodzi?

Ludzie pracujący przy komputerach, czy na słuchawkach nie mają prawa do wolnego święta państwowe. (Dostają dzień wolny do odbioru w innym terminie).

Dlaczego to jest problem?

1.  Każdy kto pracował w systemie zmianowym więc jak trudno zaplanować coś razem z najbliższymi, kiedy nie pokrywają się dni wolne.

2.  Praca w takie dni nie jest traktowana jako coś wyjątkowego (czego należy unikać)

3.  Wielu ludzi nie może brać udziału (jeżeli chce) w świętach państwowych czy religijnych, lub musza liczyć na łaskę pracodawcy

4.  Za pracę w święta dla tych których to dotyczy nie przysługuje żaden dodatek do wynagrodzenia

Co należy zrobić?

Należy cofnąć nowelizację ustawy Dz. U. z 2014 r., poz. 208, by praca przy użyciu narzędzi telekomunikacyjnych wyszła z katalogu prac które można wykonywać w święta.

A co z biednymi firmami?

Pracodawca może płacić za godziny pracy w święta zgodnie z kodeksem pracy

Art 1511 § 1 kp dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych w niedziele i święta przysługuje w wysokości 100% wynagrodzenia za każdą godzinę pracy.

 

Czas skończyć z tą niesprawiedliwością, gdzie przy pomocy ustawy odbiera się pracownikom prawo świętowaniaa, a nie zapewnia się w zamian godnego wynagrodzenia!

 

Zdjęcie flagi z internetu, nie mam do niego praw autorskich.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tomasz Jaros do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook