Zwiększenie liczy połączeń kolejowych na trasie Toruń - Lipno - Sieprc

arriva.jpeg

Departament Transportu

Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Kujawsko – Pomorskiego  

Szanowni Państwo,

W imieniu mieszkańców gmin Lubicz, Obrowo, Czernikowo, Kikół, Lipno, zwracamy się z prośbą o zwiększenie liczby połączeń kolejowych pomiędzy miejscowościami leżącymi wzdłuż linii kolejowej z Torunia do Sierpca. Wiele osób w godzinach porannych ma problem, by dojechać do pracy do Torunia, na godzinę 6 lub 7, ze względu na codzienne korki w miejscowości Lubicz, które ciągną się wiele kilometrów, czasami aż od miejscowości Dobrzejewice. W 2023 roku, dodano połączenie z Czernikowa, o godzinie 7.59, które nie cieszy się zbyt dużą popularnością, ze względu na godzinę, o której pociąg ten dojeżdża do Torunia. Zaspokaja on potrzeby niewielkiej liczby mieszkańców naszego regionu. Tymczasem połączenia dojeżdżające do Torunia przed godziną 6 i 7 rozwiązałyby problemy wielu mieszkańców. Warto zauważyć, ze transport kolejowy  to w tej chwili najbardziej ekologiczny i pewny sposób transportu. Inwestowanie w niego może otworzyć dla Państwa Wyborców kolejne rynki pracy.

W powyższej sprawie uruchamiamy w dniu dzisiejszym petycję, która pokaże Państwu, rozmiar zapotrzebowania na tego typu połączenia.

Prosimy o poważne rozważenie naszej prośby i jak najszybsze jej zrealizowanie.


Michał Studziński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Michał Studziński będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...