Zwolnienie Krzysztofa Zająca z funkcji prezesa Korony Kielce

Działając w interesie Korony Kielce oraz w imieniu jej kibiców i wszystkich osób przejętych losem klubu, kierujemy apel do Rady Nadzorczej o zwolnienie z funkcji prezesa Pana Krzysztofa Zająca. Trzy lata temu, gdy Krzysztof Zając przejmował stery Korony Kielce, klub miał minimalne zadłużenie, najwyższe w historii miejsce w tabeli, trenera wybranego najlepszym w lidze w danym sezonie, ruchy kadrowe były przemyślane, negocjacje prowadzono umiejętnie i z szacunkiem dla obu stron, piłkarzy żegnano z godnością i w pokojowej atmosferze, a Korona miała dobre imię na rynku i budziła w najgorszym wypadku neutralne odczucia.

Krzysztof Zając osobiście poprosił, aby rozliczyć go po trzech latach. W czasie rządów prezesa klub jest poważnie zadłużony, a od początku roku pracownicy (w tym piłkarze) nie otrzymują regularnie pensji, co prezes tłumaczył problemami technicznymi – naturalnie problemy techniczne okazały się tylko zasłoną dymną. Z najlepszego miejsca w historii, pod sterami Krzysztofa Zająca Korona regularnie, z sezonu na sezon zaliczała również coraz gorszy wynik sportowy, a ruchy kadrowe i sztabowe, za które odpowiadał bezpośrednio prezes i które sygnował swoim nazwiskiem, były złe, bądź spóźnione w czasie, do czego przyznał się sam prezes Krzysztof Zając w rozmowie o zwolnieniu trenera Gino Lettieriego.

Niepoważnym i kompromitującym aspektem pracy Krzysztofa Zająca w Kielcach są również ruchy transferowe klubu, za które bezpośrednio odpowiedzialny jest prezes. Karygodne metody wyszukiwania piłkarzy, niegospodarne decyzje wpływające na zadłużenie zarówno w transferach do klubu, jak i z klubu stały się wizytówką Korony Kielce i obiektem żartów całego piłkarskiego środowiska w naszym kraju, co wielokrotnie w ostatnich latach podkreślały media i opinie kibiców zarówno Korony Kielce, jak i innych klubów.

Atmosfera w jakiej żegnano się z piłkarzami pozostawia wiele do życzenia. Mimo prób tuszowania spraw, zawodnicy wypowiadali się w mediach na temat metod negocjacyjnych i sposobu rozwiązywania kontraktów, nerwowości i braku szacunku ze strony prezesa podczas prowadzonych rozmów, które stosował Krzysztof Zając, zniechęcając tym samym wielu piłkarzy, którzy ewentualnie mogliby do klubu w przyszłości dołączyć, bądź powrócić.

Swoim zachowaniem prezes Krzysztof Zając zniszczył dobre imię Korony Kielce na rynku piłkarskim, przez co klub jest postrzegany jako amatorski, nieporadny, niewart szacunku. Tak, cała piłkarska Polska śmieje się z Korony Kielce, cała Polska dziwi się, że na fotelu prezesa zasiada osoba, która tak wiele złego zrobiła dla klubu, który prowadzi. Krzysztof Zając po wszystkim uważa, że nie jest odpowiedzialny za obecną złą sytuację, a wszystkie problemy zarówno finansowe jak i sportowe są dziełem „pecha”.

Stan faktyczny jest taki, że Korona Kielce od lat nie była w tak fatalnej sytuacji zarówno sportowej, jak i finansowej, a wszelkie decyzje mające na to wpływ sygnował swoim nazwiskiem nie kto inny, jak prezes Krzysztof Zając, który ucieka od odpowiedzialności. Prezes zapowiadał, że on nie jest najważniejszy, tylko klub, a następnie stwierdził, że sam nie zamierza nikogo słuchać i podawać się do dymisji. My jako kibice zwracamy się z prośbą do Rady Nadzorczej o usunięcie prezesa ze stanowiska zgodnie z jego wolą wygłoszoną niedługo po objęciu stanowiska. Trzy lata minęły, czas po którym prezes zgodził się na rozliczenie i my niżej podpisani tego rozliczenia oczekujemy.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kibice Korony do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook