Apel taksówkarzy do Rządu RP o objęcie wsparciem w Tarczy Antykryzysowej

Szanowny Pan Jarosław Gowin

Wiceprezes Rady Ministrów

Minister Rozwoju, Pracy i Technologii 

 

Szanowny Panie Wicepremierze!

Jako taksówkarze z przykrością przyjęliśmy informację, że przyjęta przez rząd tzw. Tarcza 6.0 nie obejmuje wsparcia dla taksówkarzy. Decyzja ta stawia wielu z nas w sytuacji, w której trudno jest nam patrzeć z nadzieją w przyszłość, gdyż będziemy musieli zmierzyć się sami z pogłębiającą się recesją. Brak wsparcia ze strony rządu oznacza dla wielu z nas konieczność zakończenia działalności gospodarczej.Nasza branża została szczególnie dotknięta efektami epidemii Covid-19. Zmniejszenie społecznej mobilności i ograniczenia w przemieszczaniu się uderzyły bezpośrednio w istotę naszej działalności. Obostrzenia, takie jak zamykanie lokali gastronomicznych czy placówek kultury, uniemożliwiły nam uczciwy zarobek. W niektórych miastach obroty taksówkarzy spadły nawet o 75%. Rozumiemy i popieramy działania rządu mające na celu opanowanie epidemii, jednak tak jak branże wymienione w projekcie tarczy 6.0, również potrzebujemy wsparcia państwa by móc przetrwać ten trudny czas. W związku z powyższym, apelujemy o objęcie naszej działalności podobną pomocą do tej z pierwszej połowy roku:

• Zwolnieniem z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek ZUS,

• Rozłożeniem na raty składek na ubezpieczenie społeczne,

• Możliwością otrzymania nieoskładkowanego i nieopodatkowanego świadczenia postojowego,

• Zaniechaniem poboru opłaty prolongacyjnej od ulg podatkowych i ZUS,

• Możliwością zawieszenia działalności gospodarczej.

Dzięki temu, pomimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej w tamtym czasie, wielu z nas mogło kontynuować swoją działalność. Apelujemy do rządu o powrót do tych rozwiązań. Dzięki nim wielu z nas przetrwało trudny okres pierwszej fali zachorowań i związanych z nią problemów gospodarczych. Powrót do analogicznych rozwiązań daje szansę, że tej zimy także będziemy mieli możliwość kontynuowania działalności, a święta będziemy mogli spędzić spokojnie z naszymi rodzinami, bez obaw o to, co przyniesie przyszłość.                                                                                              

 

 

Z poważaniem,

                                                                                   Kierowcy FREE NOW w Polsce


Kierowcy FREE NOW    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kierowcy FREE NOW do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook