Apelujemy do władz Gostynina o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują SMOG w Gostyninie.

petycja_21.png

 Zanieczyszczone powietrze może powodować problemy z krążeniem i choroby płuc (m.in. rak płuc, astma) a średnia długość życia na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem jest zauważalnie krótsza. 

Jesteśmy coraz bardziej świadomi negatywnych skutków smogu dla naszych organizmów. Są takie miejsca w Gostyninie, w których trudno oddychać i lepiej nie wychodzić z dziećmi na spacer.  

 Miasto Gostyninie podejmuje pewne działania na rzecz ograniczenia szkodliwości smogu w naszym mieście, ale nie są one wystarczające!

Brakuje konkretnego i wieloletniego planu działań antysmogowych.  

Nie możemy już dłużej czekać!  

Apelujemy więc do władz Miasta Gostynina, władz Powiatu Gostynińskiego o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych i możliwych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują smog w naszym mieście.  

Zwracamy się do Was Mieszkańcy i Mieszkanki Gostynina – podpiszcie się pod naszym apelem – wypracujmy w naszym mieście skuteczną politykę antysmogową!

Nie czekajmy bezczynnie do kolejnej zimy!  

Chcemy zaproponować działania, które mogą stać się początkiem dyskusji o planie działań antysmogowych w Gostyninie.

Takich rozwiązań jest wiele, ale za najważniejsze i najpilniejsze uznajemy:  

  • dostarczenie mieszkańcom rzetelnej informacji o zagrożeniu smogiem;

 

  • postawienie stacji przy ciągach komunikacyjnych, na osiedlach domów jednorodzinnych, przy klubach dla dzieci,  przedszkolach i szkołach;

 

  • wprowadzenie intensywnego  programu dofinansowania wymiany pieców na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków wraz ze skuteczną akcją informacyjną na temat programów wymiany;

 

  • wprowadzenie programu doradztwa energetycznego dla mieszkańców – bezpłatne informowanie i doradzanie w kontekście ogrzewania domów, programów dofinansowania, jak również umiejętności ogrzewania domów w sposób oszczędny i nieszkodliwy dla otoczenia;

 

  • wprowadzenie w ciągu kilku lat zakazu instalacji pieców na paliwa stałe dla nowopowstających budynków mieszkalnych na obszarach, które mogą być podłączone do sieci gazowniczej czy ciepłowniczej;

 

  • zbadanie wpływu transportu samochodowego na jakość powietrza wzdłuż najbardziej zatłoczonych ulic.

 

  • tworzenie nowych terenów zieleni i nasadzeń na istniejących terenach, które będą oczyszczać powietrze w mieście.  

 

 


Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Inicjatywa dla Gostynina    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Inicjatywa dla Gostynina do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook