Apelujemy do władz Gostynina o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują SMOG w Gostyninie.

petycja_21.png

 Zanieczyszczone powietrze może powodować problemy z krążeniem i choroby płuc (m.in. rak płuc, astma) a średnia długość życia na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem jest zauważalnie krótsza. 

Jesteśmy coraz bardziej świadomi negatywnych skutków smogu dla naszych organizmów. Są takie miejsca w Gostyninie, w których trudno oddychać i lepiej nie wychodzić z dziećmi na spacer.  

 Miasto Gostyninie podejmuje pewne działania na rzecz ograniczenia szkodliwości smogu w naszym mieście, ale nie są one wystarczające!

Brakuje konkretnego i wieloletniego planu działań antysmogowych.  

Nie możemy już dłużej czekać!  

Apelujemy więc do władz Miasta Gostynina, władz Powiatu Gostynińskiego o jak najszybsze wypracowanie wspólnie z mieszkańcami najlepszych i możliwych do realizacji rozwiązań, które wyeliminują smog w naszym mieście.  

Zwracamy się do Was Mieszkańcy i Mieszkanki Gostynina – podpiszcie się pod naszym apelem – wypracujmy w naszym mieście skuteczną politykę antysmogową!

Nie czekajmy bezczynnie do kolejnej zimy!  

Chcemy zaproponować działania, które mogą stać się początkiem dyskusji o planie działań antysmogowych w Gostyninie.

Takich rozwiązań jest wiele, ale za najważniejsze i najpilniejsze uznajemy:  

  • dostarczenie mieszkańcom rzetelnej informacji o zagrożeniu smogiem;

 

  • postawienie stacji przy ciągach komunikacyjnych, na osiedlach domów jednorodzinnych, przy klubach dla dzieci,  przedszkolach i szkołach;

 

  • wprowadzenie intensywnego  programu dofinansowania wymiany pieców na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków wraz ze skuteczną akcją informacyjną na temat programów wymiany;

 

  • wprowadzenie programu doradztwa energetycznego dla mieszkańców – bezpłatne informowanie i doradzanie w kontekście ogrzewania domów, programów dofinansowania, jak również umiejętności ogrzewania domów w sposób oszczędny i nieszkodliwy dla otoczenia;

 

  • wprowadzenie w ciągu kilku lat zakazu instalacji pieców na paliwa stałe dla nowopowstających budynków mieszkalnych na obszarach, które mogą być podłączone do sieci gazowniczej czy ciepłowniczej;

 

  • zbadanie wpływu transportu samochodowego na jakość powietrza wzdłuż najbardziej zatłoczonych ulic.

 

  • tworzenie nowych terenów zieleni i nasadzeń na istniejących terenach, które będą oczyszczać powietrze w mieście.  

 

 


Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Inicjatywa dla Gostynina    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Inicjatywa dla Gostynina do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook