Biłgoraj broni swojego lasu

My, mieszkańcy i miłośnicy powiatu biłgorajskiego pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec masowej wycinki lasów przeprowadzonej i planowanej do przeprowadzenia przez Nadleśnictwo Biłgoraj. Skala dokonanych rębni powoduje ogromne straty w środowisku naturalnym i w wizerunku naszego regionu będącego bramą do Puszczy Solskiej. Z ogromnym zdumieniem przyjęliśmy wiadomość o wycięciu przez Nadleśnictwo Biłgoraj kilku hektarów lasu w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł rzeki Stok. To malownicze miejsce zostało oszpecone na długie dziesięciolecia, a nasz region pozbawiony jednego z bardziej urokliwych i atrakcyjnych miejsc odwiedzanych przez turystów oraz mieszkańców powiatu biłgorajskiego.

/uploads/images/powiedz_nie_tzw._zr%C4%99bom_zupe%C5%82nym_lasu_wok%C3%B3%C5%82_bi%C5%82goraja!_do%C5%82%C4%85cz_do_nas_na_facebooku_Bi%C5%82goraj_broni_swojego_lasu_wi%C4%99cej_httpsprzyjacielas_.wixsite_.comforest_.png

Nasz niepokój potęgowany jest przez rozpowszechnianie informacji w lokalnych mediach przez Nadleśnictwo Biłgoraj o planie przeprowadzenia wycinki lasu w rejonie bezpośrednio przylegającym do miasta, pomiędzy jego wschodnią granicą a Wolą Małą. Przeprowadzenie tych rębni spowoduje pozbawienie mieszkańców Biłgoraja miejsca do odpoczynku i naturalnego buforu broniącego miasto przed wszechpotężnym smogiem, który powoli i systematycznie niszczy zdrowie i zabija mieszkańców. Las nas broni przed chorobami będąc fabryką tlenu, a my będziemy bronić lasu, aby cały nie trafił do tartaku!!!

DSC_1908.jpg

Skala przeprowadzonych wycinek w ostatnich dwóch latach jest porażająca. Tylko wokół Biłgoraja powstało kilkadziesiąt zrębów o powierzchni ponad 100 ha. Nie przyjmujemy argumentów, że lasy biłgorajskie pełnią jedynie funkcję gospodarczą. Jako obywatele - współwłaściciele dobra wspólnego jakim jest las - chcemy decydować o sposobie jego zagospodarowania. Nie wyrażamy zgody na pozbawienie nas możliwości korzystania ze spacerów w cieniu tych dostojnych drzew, których życie może trwać nawet do 350 lat. Naszego zdrowia nie można przeliczać na pieniądze uzyskane ze sprzedaży drewna.

Żądamy od Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj wystąpienia do przełożonych z wnioskiem o dokonanie korekt w „Planie urządzenia lasu na lata 2020 - 2029” poprzez anulowanie planowanych rębni we wspomnianym rejonie, znaczne ograniczenie liczby rębni oraz całkowite zaprzestanie prowadzenia rębni zupełnych w lasach na terenie powiatu biłgorajskiego.

Dołącz do nas na Facebooku: Biłgoraj broni swojego lasu
Strona www: Przyjaciel las

OCALMY_BIŁGORAJSKI_LAS1.png

DSC_1890.jpg

DSC_1892.jpg


Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...