Chcemy kontynuacji "Rancza" TVP

 Petycja skierowana jest do obecnego Zarządu Telewizji Polskiej:

Jacek Kurski- Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Maciej Stancecki- Członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

                                                                       Szanowny Zarządzie TVP

 Dużo mówi się o tym, iż dziesiąta seria "Rancza" która zostanie wyemitowana jesienią 2016 roku ma być ostatnią. Nie chcemy do tego dopuścić. Naszym zdaniem "Ranczo" to jedyny polski serial, który można oglądać bez końca. Pomimo dziewięciu sezonów dalej bawi tak samo jak pierwszy. Ten serial to wspaniałe postacie, które uczą. "Ranczo" opowiada o życiu, ale z niepowtarzalnym humorem, padają w nim ponadczasowe teksty, które od tylu lat krążą w internecie i komentują naszą rzeczywistość. Jest tutaj pokazana prawda o polityce i nie tylko. Odzwierciedla mentalność społeczeństwa polskiego, przy czym nikogo nie obraża , a uczy dystansu do siebie jak i też do innych.

  Dlaczego kończyć "Ranczo", drugi najpopularniejszy serial w Polsce pod względem oglądalności? Sześć milionów widzów w dzisiejszych czasach to ogromna liczba oglądających, która praktycznie jest nieosiągalna w polskiej telewizji, chyba że emitowane są transmisje sportowe. Serial ma wyrobioną niesamowitą renomę. W internecie ciężko znależć jest głosy krytyczne odnoszące się do "Rancza".

 Mając na względzie powyższe, prosimy zarząd Telewizji Polskiej o nie kończenie "Rancza". Reżyser serialu powiedział kiedyś, że tworząc dany sezon serialu, on już wie jak zakończy się kolejny- mamy nadzieję że tak będzie i tym razem. 

 Wiemy że Telewizja Polska ma przekształcić się w telewizję narodową. Na pewno wiele osób popiera ten pomysł, ponieważ telewizja publiczna jest od tego, aby realizować misję a nie ścigać się ze stacjami komercyjnymi. Jednak należy pamiętać że niektóre programy, tak jak "Ranczo" są ramówkowymi lokomotywami, to znaczy ogląda je wiele milionów widzów i tak naprawdę "ciągną" ku górze inne programy, jak choćby "Wiadomości TVP"- ten dziennik emitowany jest przed "Ranczem" i z racji tego zbiera bardzo dużą część widzów, którzy już czekają na swój serial. I zawsze kiedy emitowane jest "Ranczo" to "Wiadomości" także mają największą oglądalność spośród innych dzienników. Nie można o tym zapominać. Ponadto "Ranczo" nie prezentuje nic, co mogłoby być sprzeczne z profilem telewizji publicznej, czy też narodowej, wręcz przeciwnie.

 Uważamy, iż trzynaście odcinków "Rancza" w roku to nie jest dużo na tle innych audycji telewizyjnych. Dlatego prosimy- jeśli tylko reżyser i aktorzy będą mieli chęć dalej grać w tym serialu, prosimy o zielone światło ze strony zarządu. Proszę także mieć na względzie to, bardzo duża część osób oglądających "Ranczo" to osoby starsze, które nie mają dostępu do internetu, ale z pewnością podpisałyby się pod naszą petycją.

 

                                                                                                                               Fani "Rancza"

                                                                                                https://www.facebook.com/ChcemyKontynuacjiRancza?fref=ts