Do PZW o obniżenie składek za wędkowanie w 2020 r, oraz podjęcie działań informujących Rząd RP o obowiązujących wędkarzy odległościach między sobą nie stojących w sprzeczności z rygorem epidemicznym.

Petycja do Pana Teodora Rudnika Prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego 

 

o:

 

  1. Obniżenie składek na rok 2020 w tym składki podstawowej i składki okręgowej dla wszystkich członków Polskiego Związku Wędkarskiego.

  2. Podjęcie działań informujących Rząd Rzeczypospolitej Polski o zapisach w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, w których istnieje przepis o zachowaniu odległości między wędkarzami, która to odległość wg. RAPR jest wielokrotnie większa, od zalecanej między ludźmi w czasie epidemii, co umożliwiłoby uznać wędkowanie za bezpieczne i dozwolone podczas epidemii.

 

U Z A S A D N I E N I E

Ad 1.

W związku z panującą epidemią koronowirusa ludzkość przeżywa bardzo trudny okres. W Polsce, jak i na całym świecie zamykane są zakłady pracy, firmy świadczące usługi, zakazana jest organizacja wydarzeń kulturalnych, religijnych i sportowych. Na skutek tych działań ograniczających naszą aktywność, a jednocześnie zwiększających nasze bezpieczeństwo, wszystkich nas dotyka widmo kryzysu gospodarczego. Objawi się on już wkrótce w formie zwiększonego bezrobocia i obniżenia dochodów wielu z nas. W związku z tym apeluję do Polskiego Związku Wędkarskiego o wykazanie solidarności ze swoimi członkami i obniżenie składek za wędkowanie w 2020 r. Byłoby to ze strony PZW gestem dobrej woli sprawiającym, że wędkarze mogliby się poczuć jako członkowie elitarnego związku, którego zarząd dba o dobro swoich członków.

Ponieważ w PZW przyjęto sposób opłaty składek, polegający na sprzedaży znaczków, które zostały już na 2020 rok wydrukowane, a wydruk następnych wiązałby się z niepotrzebnymi kosztami, proponuję aby obniżenie składek, o które apeluję, polegało na uznaniu wniesionych przez członków PZW opłat jako opłaty za rok 2020 i 2021. Jest to moja propozycja, zarząd być może sprawę obniżenia składek zorganizuje w inny sposób.

 

Ad. 2.

Zwracam się także z apelem do Zarządu PZW o wystąpienie z informacją do Rządu RP o tym, jakie przepisy obowiązują nas wędkarzy podczas uprawiania naszego hobby. Narzucona przez RAPR obowiązkowa odległość między wędkarzami, wychodzi naprzeciw przepisom epidemicznym, sprawiając że wędkując nie jesteśmy narażeni na infekcję, sami także tej infekcji nie roznosimy. Informacja o zapisach RAPR skierowana do Rządu moim zdaniem spowoduje, że w chwili kiedy restrykcje zaczną być luzowane, wędkowanie zostanie jako hobby realizowane w przestrzeni publicznej, uznane za bezpieczne, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wrócić nad nasze jeziora i rzeki.

Proszę zwrócić uwagę na moją wypowiedź opublikowaną w serwisie Youtube pod tytułem: Apel do Polskiego Związku Wędkarskiego o obniżenie składek w 2020 r.

 

Film w chwili kiedy piszę te słowa został wyświetlony już ponad 11000 razy i wyświetla się nadal. Komentarze pod filmem, świadczą o tym, że oglądający podzielają mój pogląd i uznają obniżenia składek wędkarskich za działanie słuszne i społecznie potrzebne.

 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marek Malman do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook