List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Manteufel

#376 Re: Re: Re:

2015-03-30 23:23

#374: ten co łapie prawdziwego złodzieja - Re: Re:  

 Na was widac juz robi, jak tak sie nad tym trzesiecie, ze strachu najwyrazniej rowniez, hehe.


Gość

#377 Re:

2015-03-31 06:03

#371: ponadtoitamto -  jak sam Wójcik się przyzna; miałem za zadanie zniszczyć Instytut

 Ooo, - a to ciekawe ???

A tak było faktycznie, czy to tylko domniemanie, czy też figura retoryczna?


Gość

#378 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dla oszustów z INE PAN

2015-03-31 06:14

#368: - Re:  A czy szanowny Pan dr hab. (bo przeciez nie profesor, prawda?) SRD zglosil juz te sprawe wlasciwym organom (bo oto przeciez pomawia sie tu CW wprost o dzialanie przestepcze), czy nie? Nie? Wiec moze lepiej niech tych razem sam szykuje "zabezpieczenie na majatku" na poczet wyplat za oszczerstwo.... A ten tekst w Rzepie to zwyczajnie sie kupy nie trzyma. Jakies szczegoly tej prywaty? Co konkretnie robila tam firma Dyrektora? W kazdym razie mile dziela go od dziennikarstwa sledczego, duzo blizej mu za to do tabloidowego paszkwilu napisanego na zamowienie.

 Przywołane przez "Ovis musimon" jeden i drugi cytat z Rzepy:

"prof. Wójcik wykorzystał ubiegłoroczny Kongres Makroekonomiczny (współorganizatorem jest instytut, a impreza współfinansowana jest z publicznych środków) do promocji własnej firmy, która została partnerem tego wydarzenia" "Kontrole w Instytucie Nauk Ekonomicznych stwierdziły nieuczciwość, konfliktowość i prywatę jego szefa"

z tego artykułu :http://beta.rp.pl/article/20150324

- są jak się wydaje i o czym rówież pisze Rzeczpospolita, efektem ustaleń komisji Rady Naukowej INE. Czyż nie? Zatem żródło artykułu i tych cytatów z niego wydaje się nadzwyczaj miarodajne.

 

ponadtoitamto

#379 Re: Re:

2015-03-31 19:38

#373: - Re: 

Dobrze zatem uznajmy, że wcześniejszy zespół był zepsuty do cna, jak Pan napisał „łapać złodziei”, itd.

To czemu nowy zespół zamiast naprawiać zastane błędy, zaczął od generowania nowych błędów, dokładając do już istniejących swoich ale tych fajnych.

Rozumiem można zwalać winne na innych ale w własną pierś warto również czasem się uderzyć.

Odkąd pojawił się nowy dyrektor, ja jako student widzę tylko permanentne niszczenie, nie widzę żadnych pozytywnych zmian, spadek jakości zajęć, nie wypłacanie stypendiów mimo posiadanych środków, bałagan, bałagan, bałagan, pogubione oceny, brak informacji, niejasne reguły, czy mam pisać więcej.

Czym te nowe zjawiska z jakimi nam studentom przyszło się zmierzyć różną się od tych rzekomych wcześniejszych o których istnieniu wiemy tylko ponieważ nam o nich powiedziano, bo nikt wcześniej żadnych problemów nie odczuwał.

Jeżeli gdzieś coś było źle zrobione to może trzeba było to po prostu naprawić, a nie wywlekać i oskarżać gdzie się tylko da, bo to źle nie świadczyło tylko o tych „złych ludziach” ale o całym Instytucie. Nie widzę w tych działaniach dobrej woli jedynie personalne rozgrywki.

Ja jestem załamany tym stylem zarządzania proszę pamiętać, że osoby robiące doktorat w Instytucie raczej są już dobrze umocowani zawodowo i ja oceniam tą zaobserwowaną sytuacje jako żenującą wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd, wstyd i hańba.

Także powtórzę jeszcze raz; żeby oskarżać innych, wypada samemu być bez skazy.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-03-31 19:45



Gość

#381 Re: Re:

2015-03-31 20:22

#377: - Re:  

 Hipoteza


Gość

#382 wiadomość z ostatniej chwili!

2015-04-01 20:40

Premier Kopacz powołała na stanowisko Prezesa PAN dr hab. Cezarego Wójcika. Bedąc pod wrażeniem listu otwartego i bezkompromisowej postawy moralnej oraz wywindowania kierowanego przez niego Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w statystykach międzynarodowych uznała, że jednym sposobem na poprawę sytuacji w Polskiej nauce jest powołanie skutecznego i gromadzącego wokół siebie ludzi lidera - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Nowy Prezes jak sam o sobie pisze jest szczęśliwym człowiekiem: ma psa, dzieci i żonę (kolejność nieprzypadkowa).

(PAP)

Gość

#383 Re: wiadomość z ostatniej chwili!

2015-04-03 16:27

#382: - wiadomość z ostatniej chwili! 

 Można o link, czy to kolejne oszustwo starych wyjadaczy z INE PAN?


Gość

#384 Re: Re: wiadomość z ostatniej chwili!

2015-04-04 07:20

#383: - Re:  Można o link, czy to kolejne oszustwo...

 Ręce opadają po prostu  :( :( :(

Czy to może ktoś z akolitów dyrekcji? No, to by wiele tłumaczyło ;) :)


Gość

#385 Re: Re: wiadomość z ostatniej chwili!

2015-04-04 08:21

#383: - Re: wiadomość z ostatniej chwili! 

 www.primaaprilis.gov.pl :)

?

#386 Tytułomania czy kompleksy?

2015-04-08 07:27

 

KLIK => RP

Prof. dr hab. !!! ??? !!!

???



Gość

#387 Żenujące :(((

2015-04-08 08:02

Dyrektor INE PAN

Prof. dr hab. Cezary Wójcik

http://webcache.googleusercontent.com/clnk&gl=pl

SPROSTOWANIE pomyj

#388 Profesor

2015-04-12 20:33

To dużo wyjaśnia, dzięki. 


Gość

#389 Protokół Rady Kuratorów o sytuacji w INE PAN

2015-04-14 17:00

SPROSTOWANIE

#390 SPROSTOWANIE

2015-04-15 23:19

Sprostowanie jest z 6 kietnia 2015r.  a brednie  z 20 lutego 2015r. i 23 marca 2015r. w Rzeczpospolitej

Rzeczpospolita musiała mieć wgląd w dokumenty, że przedstawiła sprostowanie tak szybko, ta gazeta bardzo rzadko to robi. Sam bym ją pozwał za brak wcześniejszej weryfikacji pisanych treści.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-04-16 11:13


TASS

#392 Prezes PAN odwołał dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN

2015-05-12 18:46

Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński ze skutkiem natychmiastowym odwołał dzisiaj dr. hab. Cezarego Wójcika ze stanowiska dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie. W jednostce tej dochodziło ostatnio do poważnych konfliktów ,,,

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pan

 


Gość

#393 Re: Prezes PAN odwołał dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN

2015-05-13 05:22

#392: TASS - Prezes PAN odwołał dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN  

 Szkoda tylko, że zmarnowano cały rok. Tyle bowiem czasu zajęło podjęcie (właściwej i nieuchronnej) decyzji, a straconego czasu się już nie cofnie. Tylko kancelarie prawne odniosły korzyści z tego stanu.


Gość

#394 Re: Re: Prezes PAN odwołał dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN

2015-05-13 08:49

#393: - Re: Prezes PAN odwołał dyrektora Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN  

No to teraz bedzie grany spektakl sadowy... Czekam juz na te nazwiska, gawiedz bedzie miala ucieche, a profesor zrowna sie prestizem gdzies tak z hyclem... i slusznie, chyba nic juz nie wstrzasnie tym srodowiskiem. Spojrzcie sobie na dorobek naukowy czlonkow nowo-wybranej Rady Naukowej INE, wszystko jest dostepne na witrynie. Straszno i szmieszno.... szmieszno i straszno....Do przodu Polsko, hahhaha!

Pocieszajace jest to, ze nie da sie juz tego szamba zamiesc pod dywan :)


Gość

#395

2015-05-13 09:14

Jezeli kogos interesuje cos wieciej, niz powtorzone pomowienia w Rzepie, moze sobie przeczytac i samemu wyrobic opinie niezalezne od TASS i innych erewaniow:

https://forumakademickie.pl/media/content/news/wcw/Wystapienie%20PAN.pdf


Gość

#396

2015-05-15 19:00

Jako młody człowiek bezpośrednio po studiach pracowałem w IBW PAN w Gdańsku jako asystent. Doświadczyłem na własnej skórze mechanizmów funkcjonujących w PAN o których tak gorzko pisze autor petycji. Przez trzy lata pracy Instytut nie wywiązał się z ani jednego zobowiązania jakie deklarowała dyrekcja Instytutu przyjmując mnie do pracy. W rezultacie musiałem odejść z Instytutu i pożegnać się na zawsze z pracą w obszarze Nauki. Jestem absolwentem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PW.

Gość

#397

2015-05-16 08:51

Bo wierzę, że sytuację w polskiej nauce można naprawić determinacją jednostek, oraz że to kluczowa sprawa dla rozwoju Polski.

Gość

#399 Re:

2015-05-17 21:08

#398: -  

 Dr Urszula Skorupska.... kto to jest? nawet google jej nie zna, gratulacje Panie Nowy Prezesie PAN! :>


Gość

#400 Re: Tytułomania czy kompleksy?

2015-05-19 19:17

#386: ? - Tytułomania czy kompleksy? 

 Na stronie swojej firmy (czy jej działalność aby nie kolidowała ze sprawowaniem funkcji dyrektora jednostki PAN?) pisze o sobie: "profesor przywództwa i ekonomii. Chciałby wnieść wkład w to, aby Polska była mądrym i dobrym krajem".

Pomińmy to czy jakikolwiek kraj może być "mądry" i "głębię" tej myśli na poziomie przedszkolaka. O czymś takim jednak jak "profesor przywództwa" nie słyszałem.

Widzę, że odlot jest coraz większy.