Manifest Młodzieży Dolnego Śląska

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Manifest Młodzieży Dolnego Śląska


Gość

#1

2015-04-22 20:20

Uważam, że aktywne działanie młodzieży na rzecz społeczeństwa i chęć jego zmiany na lepsze jest super i zasługuje na pełne poparcie, sam aktywnie działam z młodzieżą.

Gość

#2

2015-04-23 07:51

Ponieważ zgadzam się z nią w zupełności.

Gość

#3

2015-04-23 22:14

Bo może, ktoś wreszcie zwróci uwagę na to, że ten kraj jest chory i trzeba go leczyć.
włącz myślenie

#4 nie zgadzam się

2015-04-24 05:44

"żyjącym w suwerennym kraju" - prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim

"bezpieczna i spokojna przyszłość" - bezpieczeństwo nie jest źródłem rozwoju

 

Ad. 3

Lepiej żeby prawo było dobre dla każdego człowieka. Jak ustalić kto jest młodzieżą, a kto nie? Traktujmy się poważnie, nie potrzebujemy specjalnego traktowania. "stworzę miejsca pracy dla młodzieży i dla ludzi"

Ad. 6

A ja wolę, żeby była różnorodność.

Ad. 7

Jak widać po innych krajach, a także po naszym najczęściej kończy się to promowaniem gejów i lesbijek. Wychowaniem do życia w rodzinie ma się zająć rodzina.

Ad. 10

Kto za to zapłaci?

Ad. 11

Postuluję o zmniejszenie ilości zajęć w szkole.

Ad. 15

Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne coś. Jak nie płacisz za coś bezpośrednio, to płacisz pośrednio (i musisz opłacić jeszcze pośredników- np. urzędników)
Miś

#5 Re: nie zgadzam się

2015-04-24 06:13

#4: włącz myślenie - nie zgadzam się 

Prawo unijne nie stoi ponad konstytucją Polski. Czyt. jest suwerennym.

Rozwój jest za to źródłem bezpieczeństwa, dlatego należy doń dążyć. 

Ad. 3 Czy ktoś Ci próbuje wmówić, że w manifeście jest pomysł, żeby prawo bylo dla kogoś złe?

Właśnie! Jak ustalić czy ktoś jest młodzieżą, czy nie? Jak traktować kogoś nieskonkretyzowanego w świetle prawa? Po to ustala się młodzież jako grupę społeczną, żeby można było jej członków traktować odrębną polityką, przystosowaną dla nas. 

Ad.6 Różnorodność - ok, ale sytuacja, w której Twój wykładowca udowadnia Ci, że zmarnowałeś ostatnie lata szkoły średniej i musisz zacząć uczyć się od początku nie jest czymś przyjemnym. Pozdrawiam Politechnikę. :)

Ad.7 Nie według wszystkich. Jeśli rodzice wyrażają zgodę większości dzieci na chodzenie na WDŻ (a przypominam, że to wyłącznie wybór rodzica i dziecka) to ta lekcja powinna być jak najlepiej przeprowadzona. Rzetelnie - to słowo najlepiej tutaj pasuje. 

Ad.10 Niewidzialna ręka wolego rynku! :D Każdemu trenerowi personalnemu czy dietetykowi dać możliwość przeprowadzenia lekcji dla np. 100 uczniów za darmo, to przekonać ich, że z nimi się fajnie współpracuje. Przecież uczniowie mogą stać się wtedy potencjalnymi usługobiorcami tych ludzi. To darmowa korzyść dla obydwu stron.

Ad.11 A ja nie :) Zajęć rozwojowych, poza lekcyjnych, dobrowolnych powinno być jak najwięcej. O to chodzi chyba w szkole, żeby kształciła w różnych kierunkach, prawda? 

Ad.15 Widzę to korwinistyczne podejście... :D Tylko za nim musi jeszcze iść myślenie, żeby ogarnąć, jak widzę, jak się takie rzeczy załatwia. Nikt nie pisze, że masz płacić podatek na ten internet. To znowu leży w gestii dostawcy internetu, żeby na przykład 20 ludzi we wtorek skorzystało z jego darmowego internetu, przekonało się, że świetnie chodzi i trójka z nich będzie chciała mieć taki w domu. Reklama - no czy ja wolnościowcowi muszę to tłumaczyć? 

 

Pozdrawiam i również podpisuję się pod apelem - włącz myślenie :) 

Gościu

#6 Re: nie zgadzam się

2015-04-24 06:36

#4: włącz myślenie - nie zgadzam się 

 Bezpieczeństwo nie jest źródłem rozwoju, ale mu służy. Adekwatnie do tego, postulując o zmniejszenie ilości zajęć w szkole przeczysz samemu sobie. Ustal jedną wersję. :)

 

 


Gość

#7 Re: Re: nie zgadzam się

2015-04-24 16:24

#6: Gościu - Re: nie zgadzam się 

W petycji napisano, że bezpieczeństwo jest celem.
Nie rozumiem w czym sobie przeczę. Nie jest tak, że im dłużej siedzisz w szkole, tym więcej się nauczysz.


Gość

#8 Re: Re: nie zgadzam się

2015-04-24 16:46

#5: Miś - Re: nie zgadzam się 

 "Rozwój jest za to źródłem bezpieczeństwa, dlatego należy doń dążyć. "

Skoro rozwój jest źródłem bezpieczeństwa, a chcesz bezpieczeństwa to należy dążyć do rozwoju. Logika.

 

"Jak traktować kogoś nieskonkretyzowanego w świetle prawa?"
Osoby poniżej 18 lat mają swoje prawa i obowiązki, a jeśli chodzi o osoby pełnoletnie to nie widze powodu, aby traktować je inaczej niż starszych obywateli.

 

"Nikt nie pisze, że masz płacić podatek na ten internet."
To skąd pieniądze na niego? Aaa, firmy będą same chciały to robić, aby zachęcić potencjalnych klientów... Więc dlaczego tego teraz nie robią? W petycji czytamy "
oczekujemy publicznego, bezpłatnego Internetu w centrum miast, miasteczek oraz wsi". Już widzę dostawcę internetu udostępniającego za darmo internet we wsi.

 

Na inne punkty nie odpisuję, bo po prostu się nie dogadamy. Ja mam swój pogląd, Ty masz swój. Ale dziękuję za odpowiedź ;)


 

 

Dolnoślązak

#9 Re: Re: Re: nie zgadzam się

2015-04-24 18:06

#8: - Re: Re: nie zgadzam się 

 Darmowy internet - w centrum Wrocławia, Oławy i innych miejscowości funkcjonuje i nie szkodzi dostawcom. ,Myślę że ten dokument nie jest chyba planem restrukturyzacji państwa, tylko sposobem wyrażenia potrzeb i problemów jakie miało te tysiące ludzi, którzy uczzestniczyli w konferencjach na Dolnym Śląsku. Z tego co słyszałem, Młodzieżowy Sejmik jest zupełnie apolityczny, a w wielu kwestiach ma raczej powody by również być przeciwko systemowi i politykom. W tym roku funkcjonują tylko dlatego, że są zdeterminowani i chcą zmian. Może uda im się przebić szklany sufit i poruszyć ważne kwestie - POWODZENIA!


Gość

#10 Re: Re: Re: Re: nie zgadzam się

2015-04-25 06:42

#9: Dolnoślązak - Re: Re: Re: nie zgadzam się 

 W większych miastach może funkcjonować. Państwo nie musi się do tego mieszać. W petycji mowa nawet o wsiach.

Pokazuję tylko, że te potrzeby i problemy są albo bez sensu albo źle sformułowane. Takie postulaty upowszechniają niestety pogląd, że się coś należy. Za pieniądze innych ludzi. Nie godzę się na to i na "trudne i bolesne reformy", które w rzeczywistości polegają na tworzeniu jeszcze więcej wydatków.


Gość

#11

2015-05-03 10:33

Bo nie mogę patrzeć jak politycy niszczą Polskę i Polaków.

Gość

#12

2015-05-05 10:26

Czas brać sprawy w swoje ręce! Zmieniać pokolenie i jakość (na lepsze) naszego życia publicznego. Dajcie znać, jeśli potrzebujecie jakiejś pomocy/wsparcia.
Pozdrawiam,
Tomasz Owczarek
sTok

#13 Nie tędy droga

2015-05-09 23:19

 Ad3. Sami domagacie się kontroli, prawa są ustalone w konwencji o prawach dziecka więc nie wiem skąd ten pomysł.

Ad8. jw. występuje przemoc, należy zgłaszać, cóż z tego jeżeli zostanie utworzona jakaś ustawa, kontrola wyższa, gdy osoby których ta przemoc dotyka nie informują o niej choćby rodzica czy nauczyciela.

Ad10. Wszystko ok, tylko skąd na to pieniądze ? :)

Ad11. zależne tylko od nauczyciela i szkoły

Ad13. Jak w punkcie 11.

Ad15. Wielkie pieniądze, czytając komentarz innego użytkownika zauważyłem że to w kwesti dostawcy, dostawcę równiez kosztuje ten internet i co z całą infrastrukturą sieci, skąd ją wziąć ? :)

Ad16. We Wrocławiu jest już taki program, bodajże wrocław bez barier, jak działa każdy widzi :)

Ad18. Czysty populizm, każdy chcę zarabiać dobrze, a sam wybiera kierunki w których tej pracy po prostu nie ma, tu nie jest winne same państwo a Wy droga młodzieży :)


Gość

#14

2015-05-26 16:13

Popieram w całości
Kuc

#15

2015-06-26 15:41

Osobiście jestem przeciwko "darmowemu" internetowi z kieszeni podatników.

Jak chcecie coś osiągnąć (nawet ten państwowy wiadomo jak będzie działał...), to pójdźcie do jakiejś polskiej siedziby Google (ewentualnie inna firma), nawiążcie z nimi kontakt i rozmawiajcie nad taką kwestią sponsorowaną przez nich. Nie zdziwiłbym się, gdyby powiedzieli, że to jest przez polskie prawo nieopłacalne lub niemożliwe, wtedy działajcie na korzyść takich firm jak Google, a nie na niekorzyść podatnika.

Mówię o Google, bo wiem że aktywnie działają na rzecz zwiększonego dostępu do internetu, np. (linków nie mogę podawać nie wiem czemu):

  • Project Loon
  • Zainwestowanie 900 milionów dolarów w SpaceX, czyli wysłanie wysłanie satelit udostępniających internet w kosmos
  • Ostatnio punkty dostępu internetu w Nowym Jorku
  • Darmowy internet w Mountain View od 16 sierpnia 2006
  • Google Fiber, szybki ale płatny internet w Stanch