Do Prezydenta Poznania w kwestii Nielegalnej Figury Chrystusa.


Gość

#1

2015-05-27 11:05

bo już dość panoszenia się kleru.. do tego w tak tandetnym wydaniu !

Gość

#2

2015-05-27 11:30

Klub radnych SLD w Radzie Miasta Poznania,do którego należę, przekazał 3 tygodnie temu Prezydentowi Poznania swój apel w tej sprawie, podobnej treści jak ta petycja. Mam nadzieję, w ślad za tym apelem oraz niniejszą petycją, że figura na placu jednak nie zagości !

Gość

#3

2015-05-27 13:17

Bo Polska nie jest krajem wyznaniowy a po za tym to nielegalna budoiwa ///

Gość

#4

2015-05-27 13:27

Podpisałem, ale żądanie kasy za widzialność petycji to już przesada. Spora przesada.
dusia1974
Gość

#5

2015-05-27 14:09

Jestem katolikiem, uważam że w Poznaniu jest wystarczająco dużo miejsc kultu religijnego a stawianie pomnika Chrystusa wątpliwej urody jest nie potrzebne. Powinno być stosowany rozdział kościoła od państwa, skoro nie ma pozwolenia - władze powinny egzekwować prawo tak jakby to stawiała osoba świecka - czyli usunąć. Arcybiskup może go sobie koło katedry postawić.


Gość

#6

2015-05-27 14:41

Miejsce na takie pomniki jest przy kościołach. Budujcie sobie dookoła katedry. Tam jest miejsca od groma i nikt się nie będzie czepiał.
grr

#7 Re:

2015-05-27 14:51

#2: -  

 To dzięki m.in. SLD które wyszło z sali przy głosowaniu trzeba się z tym teraz użerać


Gość

#8

2015-05-27 16:48

Ponieważ nie zgadzam sie na ten pomnik w Poznaniu, w jakiejkolwiek lokalizacji (nie będącej terenem kościelnym).


Gość

#9

2015-05-27 16:51

Poznań można jeszcze uratować. Kraków jest już całkowicie zachwaszczony różnymi krzyżykami, boziami i innymi Pawłami. :-(
xd

#10

2015-05-27 17:24

A ja nie chcę by szkoły były w dalszym ciagu likwidowane!!!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-05-27 18:05


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-05-27 18:06


Nie Dla Nielegalnej Figury Chrystusa w Poznaniu
Autor petycji

#13 Re:

2015-05-27 18:11

#4: -  

Przepraszam ale nie wiedzieliśmy o tej funkcjonalności. Inicjatywa nasza jest wynikiem oburzenia na zaistniałą sytuację i powyższa strona służy jedynie jako miejsce zebrania podpisów osób myślących w ten sam sposób co my. Nie czerpiemy z tego przedsięwzięcia żadnych benefitów. 


Gość

#14

2015-05-27 18:25

Jestem za utrzymaniem Polski jako kraju świeckiego

Gość

#15

2015-05-27 19:20

Ponieważ pomniki tego typu godzą w neutralność światopoglądową przestrzeni publicznej.

Gość

#16

2015-05-27 19:40

Obecność katolickich symboli religijnych w przestrzeni publicznej, jest niezgodne z Konstytucją RP.

Gość

#17

2015-05-27 20:39

Symbole religijne winny znajdować się w kościołach a nie w przestrzeni publicznej. Jest to narzucanie katolickiego światopoglądu. To ogranicza moja wolność.

Gość

#18

2015-05-27 21:24

To ważne, aby przestrzeń publiczna była wolna od wszelkich religijnych emblematów.

Gość

#19

2015-05-27 21:24

Bo Polska ma być Polską a nie Watykanem

Gość

#20

2015-05-27 21:26

Mam dość wszechobecnej klerykalizacji kraju, czy to w Poznaniu, Warszawie czy gdziekolwiek

Gość

#21

2015-05-27 21:43

Jestem przeciwna stawianiu wszelkich religijnych kiczów , to jest zwykłe bałwochwalstwo. Katolicy nie mogą decydowac za resztę społeczeństwa . Mamy juz dosyć krzyży , pomników Jana Pawła II i wszelakich symboli religijnych .

Gość

#22

2015-05-27 21:54

Bo stawianie pomników religijnych w przestrzeni publicznej należącej także do osób innej wiary lub ateistów jest naruszeniem prawa do wolności i narusza prawo do odmienności religijnej i światopoglądowej.

Gość

#23

2015-05-28 06:25

Bo dosc samowolki pominkowej kosciola kat. a do tego ten pomnik jest po prostu szpetny i uraga najzwyklejszemu poczuciu estetyki!

Gość

#24

2015-05-28 06:59

Mam dosyć zaśmiecania przestrzeni publicznej kolejnymi kiczowatymi "dziełami": Chrystusami, Papieżami, parą prezydencką . Teraz grozi mi pomnik smoleński na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie moim rodzinnym mieście. Warto w końcu położyć kres takim koszmarnym estetycznie i politycznie inicjatywom
newlife

#25

2015-05-28 08:14

Od kilku lat dostrzegamy w wielu polskich miastach presję budowania pomników , posągów i wszelkiego rodzaju dowodów wiary co nie dość, że budzi kontrowersje natury estetycznej ale również moralnej. Czy którykolwiek z inicjatorów pomyślał chociaż przez chwilę jak wielkim dobroczynnym gestem byłoby przekazanie środków poświęconych na budowę tego typu figur dla biednych rodzin i dzieci- takich w Polsce nie brakuje. Ponadto pojawia się pytanie- czy budowa takich pomnikow pamięci jest afiszowaniem próżności czy rzeczywistym dowodem wiary? Czy jest to tylko dowód na tzw."zbożne" wydatkowanie pieniędzy wiernych , którzy nabijają kieszenie tych, którzy pod przykrywką wiary w tzw. Boga żywego, bezkarnie trwonią środki pieniężne? Spójrzmy na miasto Świebodzin - nie dość, że powstał betonowy bubel to w dodatku widok wielkiej figury wzbudza zażenowanie z wyścigu próżności władz instytucji kościelnych. Religia i dowody wiary pozostają w sferze indywidualnych przekonań i osobiście uważam że takie posągi jeśli mają już powstawać, niech będą budowane w miejscach zgromadzeń wiernych np. w sytuacji miasta Poznania na placu przy katedrze - niech to miejsce pozostanie targowiskiem próżności i trwonienia pieniędzy ale nie w centrum miasta a w dodatku w pobliżu miejsca nauki. Czy zapomniano już o tym, że to kościół walczył z nauką pragnąc pozostać przy władzy, skutecznie utrudniał życie wspaniałych odkrywców teorii , na których opiera się obecna nauka i technologia? Czas już najwyższy, żeby ostatecznie dokonać podziału państwa od kościoła a spraw wiary nie afiszować okropnymi posągami szpecącymi piękne polskie miasta.