Nie dla krematoriów w granicach miasta Białegostoku!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla krematoriów w granicach miasta Białegostoku!


Gość

#1

2015-06-22 09:41

Bo kocham moje miasto.

Gość

#2

2015-06-22 11:00

Badania potwierdzają wielką szkodliwość powstających spalin przy kremacji zwłok ludzkich i odpadów medycznych (one też tam będą utylizowane, bo to super interes dla właścicieli spopielarni). Mówię NIE powstawaniu takich inwestycji w obrębie osiedli mieszkaniowych - inwestorzy biorą dotacje unijne w ogromnych kwotach na takie inwestycje korzystając, że w Polsce mamy brak jasnych przepisów o warunkach ich umiejscawiania. Niech sobie je realizują poza miastem, z dala od miejsc w których żyjemy na co dzień. Chcę oddychać powietrzem wolnym od dioksyn i innych rakotwórczych substancji, mam prawo do ochrony własnego zdrowia i bliskich oraz życia w zdrowym środowisku.
I.

#3 Re:

2015-06-23 08:25

#2: -  

 Dokładnie tak!!!


Gość

#4 Re:

2015-11-17 11:08

#2: -  

 Jakie konkretnie badania? Mogę prosić o link? Bo te, które znam, mówią coś przeciwnego:

https://jml-funeris.pl/informacje-dla-inwestora/aspekty-ekologiczne/


Gość

#5

2015-11-17 12:48

Podpisałem tą petycje ponieważ nie chce Krematorium na moim osiedlu

Gość

#6

2015-11-17 19:10

Krematorium w Białymstoku jest potrzebne, ale nie w granicach miasta, ani w jego obrzeżach. Powinno być umiejscowione na teranach niezamieszkałych.

JA

#7 Re: Re:

2015-11-19 08:02

#4: - Re:  

 Hmm, wg mnie badania wykonane przez producentów pieców kremacyjnych nie koniecznie muszą być wiarygodne. Volkswagen też zapewianał, że ich samochody są super ekologiczne ... Poproszę o przedstawienie niezależnych badań.