"Apel do rządu RP" w sprawie przyjęcia uchodźców

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji "Apel do rządu RP" w sprawie przyjęcia uchodźców

Mummy

#26 Re:

2015-09-06 15:02

#24: -  

 Nie istnieje taki program integracyjny i nigdy nie uda sie go stworzyc bo integracja tych ludzi jest niemozliwa ze wzgledow na ich kulture. Islam jako religia i ogolniej ideolgia nie jest plastyczny. Tych ludzi nie tylko ze nie da sie urobic. Wrecz przeciwnie, oni przejmuja inicjatywe w urabianiu innych czego dowodem jest obecna sytuacja w jakiej jest Europa.

Olo

#27 Solidarność

2015-09-06 19:03

abcdef

Bardzo solidarni byli jak budowali rurociąg osłabiający Polskę i Ukrainę. W walce z węglem też istnieje solidarność.

 


Gość

#28

2015-09-06 20:43

Jestem za bezwarunkową pomocą humanitarną dla ludzi na terenach objętych wojnami i ludzi prześladowanych.
Natomiast sprzeciwiam się dawania azylu emigrantom ekonomicznym. U nas też jest dużo biedy.

Gość

#29 Re:

2015-09-06 22:35

#12: -  

 Naprawde plakac sie chce jaka to biedota przyciagla z tej Syrii itp. Wystarczy popatrzec jakimi telefonami sie posluguja,jak sa poubierani na ile dni stac ich by sie wyzywic bez zebrania ,posluchac ile szmuglerom zaplacili za przemyt a jacy troskliwi o los swoich bliskich zostawili ich w kraju na pastwe losu zamiast nastawiac glowe w ich obronie?Nie widac prawie wcale starych malo dzieci i kobiet. Tylko glupi tego nie widzi

J. Maciej Goliszewski

#30

2015-09-07 00:15

 

Do Henryka Sikory i Henryka Wujca oraz do pozostałych sygnatariuszy

Dzień dobry / dobry wieczór,

Dziękuję za pamięć i za zaproszenie do podpisania petycji p.n. "Apel do rządu RP w sprawie przyjęcia uchodźców" (z Bliskiego Wschodu i Afryki) pod adresem
, ale tym razem powstrzymam się z dołączeniem do grona sygnatariuszy.

Nie identyfikuję się z tak sformułowanym apelem i poniżej postaram się wyjaśnić moje stanowisko.

Solidarność, na którą wielokrotnie powołują się autorzy petycji - jedni z wielu współzałożycieli "Solidarności", nie oznacza, przynajmniej w moim przypadku, wyłączenia myślenia i umiejętności kojarzenia faktów. Stwierdzenie, że polscy emigranci w minionych 200 latach byli wszędzie przyjmowani gościnnie, jest mocno na wyrost. Ponadto nie próbowali oni w krajach osiedlenia wprowadzać swoich porządków, a zachowując świadomość pochodzenia oraz swoją tradycję, kulturę i wiarę, dobrze asymilowali się w nowym środowisku.

Uważam, że trzeba przede wszystkim wypracować wielowariantowy plan likwidacji przyczyn masowej emigracji i skutecznie próbować go wdrożyć, zamiast głównie skupiać się na nieskutecznych usiłowaniach łagodzenia jej następstw przez dosyć utopijne pomysły. Tego bym oczekiwał w pierwszym rzędzie od polityków USA i UE, przy udziale innych zainteresowanych państw, w tym Polski.

Nie sposób zaprzeczyć, że obecna fala emigracji, jak i spodziewane kolejne, nabijają i będą nabijać kasę różnego rodzaju przestępcom, w tym tych z ISIS. Ten fakt, jak i wiele innych bardzo drastycznych okoliczności, nie powinny skłaniać europejskich polityków do pochopnych i koniunkturalnych działań, nawet jeśli niektórzy z nich kierują się szlachetnymi pobudkami.

Również między bajki można włożyć deklaracje o skutecznym zapobieganiu niepożądanym skutkom masowej emigracji za pomocą programów integracyjnych. A co w przypadku ich fiaska ? Liczenie na to, że służby specjalne nas ochronią, w porę wykrywając zagrożenia (w tym terorystyczne), szczególnie wobec ogromu i stopnia skomplikowania  problemu, z jednoczesnym nieprzygotowaniem tych służb,  jest braniem pobożnych życzeń za rzeczywistość. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie będą konsekwencje takich pomysłów i mieć wyobraźnię, jak będą one rzutowały na przyszlość Europy.

Natomiast odwołanie się do Komunikatu Rady Konferencji Episkopatu Polski z dnia 19.06.2015 r. - cytuję "Winniśmy również wsłuchać się z uwagą w głos Kościoła ... " - pozostawię bez komentarza, bo jeszcze niedawno kwestionowano prawo tego gremium do zabierania publicznie głosu innych sprawach niemniejszej rangi.

A co z powrotami do ojczyzny Polaków zamieszkujących na terenie b. ZSRS ?

Z pozdrowieniami

J. Maciej Goliszewski
również współzałożyciel NSZZ Solidarność w 1980 roku

 


Gość

#31

2015-09-07 00:49

Bo jest ona zgodna z moimi przekonaniami.
JA

#32 Re:

2015-09-07 02:14

#12: -  

 IDIOTKA


Gość

#33

2015-09-07 13:44

Bo trzecie jej zdanie to jest to, o co chodzi w tym wszystkim...

Gość

#34

2015-09-07 16:45

Nie chce potencjalnych islamski terrorystów w Polsce.

Gość

#35

2015-09-07 19:17

W takim towarzystwie już kiedyś wojowaliśmy.
asax

#36 Przed podpisaniem petycji - pomyśl

2015-09-07 20:43

https://www.facebook.com/fotograf.nikita.kulikov/posts/1207902409235757

Znajdzcie relację kobiety i mężczyzny - mieszkańców Grecji. Mamy zbyt duże różnice kulturowe między tymi ludźmi. To jest Islam. Poczytajcie proszę czym jest islam i jakimi prawami się rządzi.
Ludzie, którzy stoją za tą petycją nie uchronią się od tego co chcą zafundować i nam i sobie. Nie rozumieją. Jedno jest pewne. Jeśli zaczną się zamieszki to w całej Europie. I oni nie uciekną przed tym.

Kilka dni temu wypowiadał się prezydent Słupska, który był na szkoleniu w Niemczech. Tam mu powiedziano, że Ci ludzie nie chcą się zasymilować. Nie chcą pracować. Nie chcą uczyć się naszych kultur i języka. To wszystko jest na youtube...

Polecam zapoznanie się z tym jak do tej pory ginęły całe populacje ludzi na świecie. Całe cywilizacje. To jest dokładnie ten sam etap. Historia przecież lubi się powtarzać i w tym wypadku dzieje się dokładnie to samo. 
Zrozumcie nim będzie za późno. Mi już brak sił na dyskusję z chętnymi do pomocy. Ale nim podejmiecie złą decyzję poświęćcie trochę czasu na przejrzenie zagranicznych relacji ludzi mających emigrantów u siebie. Obejrzyjcie, pełno tego na youtube. A dopiero potem podejmijcie decyzję czy właśnie tego chcecie dla siebie, rodzin i dzieci...

Mummy

#37 Re:

2015-09-07 21:05

#30: J. Maciej Goliszewski -  

 Dziekuje Panie Macieju, doskonale Pan to ujal. My, Polacy "wtapiamy" sie w nowe srodowisko szanujac i akceptujac je czasem nawet zbyt szybko. Przyjmujac mase ludzi, ktorzy sami czuja swoja absolutna odrebnosc w ABSOLUTNIE wszystkim to zgoda na rozklad panstwa, a to jest zdrada. 


Gość

#38

2015-09-07 21:24

Ludziom w potrzebie należy przecież pomagać. Tak mówi Pismo Święte i JP II.
Mummy

#39 Re: Przed podpisaniem petycji - pomyśl

2015-09-07 21:29

#36: asax - Przed podpisaniem petycji - pomyśl 

 I Pan/Pani rowniez ma racje. Problem polega na tym ze Ci, ktorzy podpisuja petycje robia to z dobrego serca przy kompletnym braku znajomosci sytuacji i katastrofalnych konsekwencji ktore nadchodza. Gdyby tylko mozna zaprosic kazdego z tych ludzi na wycieczke po miastach i miasteczkach angielskich (przymiotnik "angielski" coraz czesciej zastepowany jest przez "brytyjski" ktory rowniez powinien zostac zastapiony przez cos innego bo to juz na prawde nie wiadomo co to jest). Ciezko jest zrozumiec i wyobrazic sobie rozmiar zniszczenia na kazdym szczeblu zycia tego kraju jaki dokonal sie dzieki celowej polityce imigracyjnej. Dlatego uwierzcie, a jak nie wierzycie to sprawdzcie sami ( youtube) zanim podpiszecie wyrok na Polske. Plakalibyscie ludzie gdybyscie wiedzieli co robicie! 


Gość

#40

2015-09-07 23:17

Wygląda na to że Islamiści chcą przejąć Syrię. Jeśli się nie zniszczy tej zarazy w zarodku (Syria) to rozleją się dalej. Ludzie którzy tam zostaną zginą. Pomóżmy im uciec.

Gość

#41

2015-09-08 01:49

bo dotyczy ważnej sprawy pomocy ludziom zagrożonym wojną

Gość

#42

2015-09-08 07:47

Jestem za przyjeciem nieograniczonej ilosci uchodzow, bo sama bylam uchodza i doznalam zyczliwosc spoleczenstwo ktore mnie przyjelo

Gość

#43

2015-09-08 07:55

Uważam, że to nasz obowiązek wobec potrzebujących, nam tez pomagano!
asax

#44 Re:

2015-09-08 10:45

#43: -  

 Proszę nie wygadywać bzdur. Za tę pomoc musieliśmy płacić. Proszę zweryfikować fakty, a nie tylko powtarzać w kółko. Nasi rodacy emigrowali. Głównie kobiety i dzieci. Mężczyźni zostawali po to żeby walczyć z okupantem. 
Jeżeli już emigrowano to w celu zasilania innych europejskich armii ewentualnie formowania swoich oddziałów. Nikt nas nie przyjmował za darmo.
Poza tym to było w interesie innych krajów biorących udział w konflikcie. A dla tych nie biorących jeszcze udziału w wojnie to też było w interesie bo w pierwszej chwili do walki poszliby właśnie Polacy. 

Mummy

#45

2015-09-08 11:16

 Arabia Saudyjska pieknie sie dzisiaj wypowiedziala na temat pomocy. Cytuje " nasz kraj jest zbyt cenny(!) zeby przyjac uchodzcow poturbowanych przez przejscia wojenne". Zjednoczone Emiraty Arabskie , Katar, Kuwejt tez maja ich gdzies. Najbogatsze i do tego muzulmanskie kraje. Czy to tez nie daje nic do myslenia? Nie ma przeciez bariery jezykowej i kultutowej. Dlatego otworzcie oczy i zobaczcie ze jest to celowa akcja zeby rozlozyc Europe od wewnatrz. 

Jan Obserwator

#46 Re:

2015-09-08 14:22

#38: -  Autorowi komentarza polecam też przypowieść o pannach głupich i mądrych - też do znalezienia w Pismie Św. Nowego Testamentu

 


Gość

#47

2015-09-08 21:11

Uchodźcy nie są żadną forpocztą Państwa Islamskiego w Europie. Oni sami uciekają przed piekłem nietolerancji i bigoterii religijnej.
Mummy

#48

2015-09-08 22:24

Ta sytuacja jest celowo wywolana zeby zalac Europe masa obcych kulturowo ludzi, stworzyc problemy z ktorymi nikt nie bedzie sobie umial poradzic i w konsekwencji zniszczyc nas. Ta akcja nieuchronnie wywola zamieszki, akty nienawisci i rozlew krwi i o to w tym wszystkim chodzi! Wtedy bedzie uzasadnione wprowadzenie nadzwyczajnych srodkow, ograniczenie wolnosci osobistej, nieustanna kontrola i totalne zniwolenie. Obudzcie sie w koncu. Nie dajmy sie sprowokowac i dlatego nie zgodzmy sie na ten kompletnie niekontrolowany masowy zalew. Celem nie jest pomoc! MY jestesmy celem!


Gość

#49

2015-09-08 22:47

Kogo my się boimy? Ludzi, którzy sami umierają ze strachu?
Komu My z taką lubością, z taką nadgorliwością chcemy zamknąć wszystkie drzwi? Zabić nadzieję... Matce, Dziecku, Człowiekowi, który najpierw prawie sam zginął we własnym kraju, a potem w nieludzkich warunkach dotarł do Europy, półmartwemu, okaleczonemu?
Nie smuci mnie nawet tak bardzo to, że My tym ludziom nie chcemy pomóc, najzwyczajniej im nie współczujemy.., ale to, że My ich tak jawnie, tak gorąco nienawidzimy...
asax

#50 Opinia polskiego muzułmanina

2015-09-08 23:30

Zapraszam do przeczytania krótkiej informacji od człowieka mieszkającego w Polsce, który jest muzułmaninem. 
http://ujeb.se/svlSO - Link do pikio.pl

To nic nie kosztuje oprócz 2 minut czasu, a może otworzy oczy. 

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook