Pan Prezydent Andrzej Duda - Leki po przeszczepach

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Pan Prezydent Andrzej Duda - Leki po przeszczepach


Gość

#1

2015-12-29 07:06

jestem po przeszczepie nerki prograf 8mg dziennie

Gość

#2

2015-12-29 07:10

Moje leki immuno tez bd teraz przekraczały wysokość mojej renty. Mam 21 lat i zero perspektyw w tym państwie

Gość

#3

2015-12-29 07:17

Panie Prezydencie może zmienimy się dochodami ja bardzo chętnie wtedy nie będę się martwić o cene leków czy starczy mi na jedzenie zapłacenie rachunków. Jestem po przeszczepie nerki 14lat a renty socjalnej mam 643.02.

Gość

#4

2015-12-29 07:41

Jestem pacjentem po przeszczepie
Monika

#5

2015-12-29 07:52

Jestem mamą rocznego dziecka po przeszczepie wątroby  i nie wyobrażam sobie podania mu nieznanego leku. Opakowan prografu  0.5 mg  musimy miec co najmniej 4 na miesiąc a gdzie inne leki dojazdy na kontrolę do Warszawy( mamy tam 500 km )codzienne zakupy .Paranoja  ! 


Gość

#6

2015-12-29 08:12

Mój mąż jest po przeszczepie serca 10 lat .Prowadzony jest na PROGRAFIE,który to ma kosztować ok 160 zł za jedno opakowanie ,a potrzebuje w miesiącu czterech opakowań nie licząc innych leków za ,które płaci około 200 złotych.To ma być ta dobra zmiana? Skandal!

Gość

#7

2015-12-29 08:15

Skandal,skandal i jeszcze raz skandal.!!

Gość

#8

2015-12-29 08:40

Mój syn jest po przeszczepie jego determinacja i upór w walce z chorobą ma pójść na darmo ? Ja po 40 latach pracy nie byłabym w stanie wykupić 1 opakowania tego leku . Ministrze Zdrowia trochę rozwagi i odpowiedzialności za ludzi po przeszczepach

Gość

#9

2015-12-29 09:59

Bo znam problemy ludzi po przeszczepach... Najpierw latami czekaja na przeszczep i nowe, lepsze zycie, a teraz chce im sie zabrac resztki nadziei ktora dostali otrzymujac nowe organy - niejednego nie bedzie stac na wykup tak drogich lekow. Prosze sie nad tym gleboko zastanowic.

Gość

#10

2015-12-29 10:13

Bo wiem jaką trudna drogę przechodzą ludzie do przeszczepu i po nim
Joanna

#11

2015-12-29 10:14

Może chociaż w tym temacie wykaże Pan odrobinę rozsądku i odwagi.

Panie Prezydencie Wszystkich Polaków


Gość

#12

2015-12-29 10:37

Skandal!!!

Gość

#13

2015-12-29 10:47

Ludzie zebrali dla mnie niewiarygodną kwotę, by opłacić mój przeszczep, gdy zostało mi tylko kilka dni życia. W ciągu dwóch tygodni znalazł sie dla mnie Dawca płuc. przez 4 misiące walczyłam z odrzutem. Po roku wróciłam do pracy. Nie obziążam Państwa Polskiego kosztami mojej renty, ciężko i uczciwie pracuję ucząc Młodych Ludzi szacunku i miłości do Ojczyzny. Moje dziecko ma mamę, choć trauma walki o moje życie zostanie w Córeczce na zawsze. A teraz - mam się poddać, bo komuś się wydaje, że wie, co to jest leczenie immunosupresyjne? Pani Prezydencie - znam tysiące ludzi, którzy Pana znienawidzą, jeśli Pan nie wpłynie na zmianę refundacji leków immunosupresyjnych. I, proszę mi wierzyć, są to głęboko wierzący Katolicy, którzy modlili się o wyniki wyborów w kościołach w całej Polsce. A, jak mawia mój Proboszcz, Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Pan nie zawsze będzie młody, zdrowy, piękny i na prezydenckim stołku. Oj nie zawsze...

kinguska

#14

2015-12-29 10:53

Panie Prezydencje jestem rok po przeszczepie nerki i mam 24 lata. Choruje od samego urodzenia do tej pory leki były refundowane. Jescze za czasów kiedy leczyłam sie w CZD leki te były za darmo. Mam 640zł i jak ja mam kupić po dwa opakowania Prografu 1mg i 0,5mg. Dadotkowo także biore Myfortic i także musze kupić po jednym opakowaniu 360mg i 180mg. A po transplantacji dostałąm cukrzycy, więc to są dodatkowe koszty na insuline i paski.Niech mi Pan powiedzie jak mam za to wszystko zapłacić i jeszcze przeżyc. Chętnie poszłabym do pracy ale zazwyczaj pracodawca u którego staram sie o prace jak sie dowiaduje ze mam częste wizyty i możliwość że wyniki mogą się pogorszyć to rezygnuje. A więc PROSZĘ o szybką interwencję u Pana Ministra Zdowia i zmianę cen leków orginalnych na taką jakia była.,

Patryk

#15

2015-12-29 10:56

Panie Prezydencie, jestem 20'sto latkiem mieszkającym na podlasiu. Przeszczep serca, który miałem w wieku 18 lat, uratował moje życie. Myślałem, że od teraz będzie tylko lepiej, skończyłem szkołę z wyróżnieniem mimo choroby, która na pół roku sparaliżowała mnie od niej. Prograf, którego muszę stosować 4 opakowania w miesiącu ma wzrosnąć do ceny około 160 złotych za opakowanie. Jestem osobą młodą, która nie jest w stanie zarobić w ciągu miesiąca 640 złotych na sam prograf, około 200 złotych na pozostałe leki, do tego opłacić mieszkanie, rachunki i na dodatek zrobić zakupy, by mieć co jeść. Nie wyobrażalne jest to, do czego teraz doszło. Zaznaczmy, że lek jakim jest envarsus, jest tylko zamiennikiem prografu, co podkreślają również lekarze. Pewniejsze i o wiele skuteczniejsze jest leczenie ludzi oryginalnym lekiem, niż jego skromnym zamiennikiem, na który nie wiadomo w jaki sposób zareaguje organizm, czy odrzuci przeszczepiony narząd, czy też chwilowo nie. Rozumiem, że dziura budżetowa naszego kraju jest duża (z wykształcenia jestem handlowcem, który aktualnie studiować będzie ekonomie), lecz nie powinno się, nie upoważnia się wręcz do tego, by oszczędzać na ludziach takich jak my. Jest wiele osób zdrowych, w pełni sił, którzy nie mogą nawet znaleźć w tym kraju pracy i za to powinno się wziąć Państwo, by zapewnić im pracę i możliwość opłacania wszelakich podatków, które czysto teoretycznie mają łatać dziurę budżetową. Chcę również dodać, że podwyższanie wszelkich podatków, jest również bezsensowne, jeżeli co jakiś czas nasz budżet ciągle się zadłuża. To jest zamknięte koło, na którym cierpię ja, ludzie o podobnej sytuacji życiowej, ludzie pracujący i wszyscy, którzy próbują założyć biznes w tym kraju. Proszę, by mój wpis nie został obojętny dla nikogo, jeżeli nic z tym nie zrobimy, te państwo umrze, a my razem z nim.


Gość

#16

2015-12-29 11:53

Mój pięcioletni siostrzeniec jest po przeszczepie i widzę, jaka to ciężka walka o jego życie.

Anonymous

#17

2015-12-29 12:06

Jestem po przeszczepie nerki 14 lat obecnie szykuje sie do kolejnego rodzinnego przeszczepu a raczej moge napisac szykowałam,bo nie bedzie mnie stac na wykupienie lekow.

Gość

#18

2015-12-29 12:44

mam koleżankę po przeszczepie szpiku, już teraz musi korzystać z pomocy fundacji, by stać ją było na wykup niezbędnych leków, dla niej ta podwyżka to jak wyrok śmierci!

Gość

#19

2015-12-29 12:44

jestem po przeszczepie 4 miesiace

Gość

#20

2015-12-29 13:11

Jestem rodzinnym dawcą wątroby, nie chce żeby moja córka była narażona na odrzut narządu

Gość

#21

2015-12-29 14:04

Moje dziecko jest po przeszczepie watroby.

Gość

#22

2015-12-29 14:47

Mam 15 lat jestem już po 2 przeszczepach wątroby i od 8 przyjmuję tylko "Prograf" bez niego nie mogę żyć

Gość

#23

2015-12-29 15:21

Ponieważ jestem po przeszczepie wątroby i leki muszę przyjmować do końca życia. Dzięki DAWCY ŻYJĘ I SPEŁNIŁO SIĘ MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE. ZOSTAŁAM MAMĄ. BEZ TYCH LEKOW MOZE SIE TAK STAĆ, ZE NIE BEDZIE MI DANE SIE CIESZYC Z TEGO MARZENIA!

Gość

#24

2015-12-29 15:45

Dlatego podpisalam bo zyc chce jak inni ludzie i nie stac mnie na drogie leki jestem po przeszczepie nerki na malej rencie a minister chce po prostu usmiercic co sie robi w tym kraju nie dopomyslenia

Gość

#25

2015-12-29 15:48

Jest niemal 5 lat po przeszczepie nerki.