Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.


Gość

#351

2016-01-19 16:13

Jestem absolutnie przekonany, że działalność myśliwych /dokarmianie zwierzyny, walka z kłusownictwem,odstrzał selekcyjny itp. itd./ służą szeroko pojętej ochronie przyrody. Pojedyncze przypadki nieetycznego zachowania myśliwych tak chętnie i szeroko nagłaśniane przez media są i muszą być z całą surowością karane, podobnie jak częste przypadki kłusownictwa uprawiane przez osoby nie będące myśliwymi.

Gość

#352

2016-01-19 16:17

   Jestem myśliwym, wiem ile czasu poświęca się na ochronę przyrody-obwodu, ile karmy trzeba nieraz na plecach wyłożyć dla zwierzyny w okresie zimy, ile wypłaca się odszkodowań rolnikom, więc który z tych krzyczących pseudo-ekologów choć pomyślał o tym,że przyroda nieraz potrzebuje pomocy , zamiast robić coś pożytecznego wolą krzyczeć i wszystko negować , za kasę przywiązywać się do drzew- wstyd że takich ludzi można potraktować poważnie.


Gość

#353

2016-01-19 16:27

do Witek 350, sam się obrzuciłeś i to tym najgorszym, ile masz lat bo twoje lata 70 dawno przeszły do lamusa, pewnie jesteś tym "uzdrowicielem" łowiectwa ,bo pan z zachodu za kase robi co chce. to nie tak człowieku .


Gość

#354

2016-01-19 16:38

Racjonalne myślenie i mądra działalność społeczna nie powinny poddać się demagogii, praniu mózgów i dezawuowaniu tradycji i kultury. Interesy po części polityczne nie powinny być osiągane drogą wymuszania na reszcie społeczeństwa, techniką medialnej zadymy. Myślistwo, szczególnie to nuworyszowskie ma swoje grzechy, ale procedura naprawcza i monitoring tych zjawisk sa do zrealizowania, bez wylewania dziecka z kąpielą.

Gość

#355 nRe:

2016-01-19 16:59

#1: -  

 Nie jestem myśliwym. Ale jestem sympatykiem łowiectwa :)

Popieram Myśliwych i icha pasję :)

 

DARZ BÓR!


Gość

#356

2016-01-19 17:08

Jeżeli ktoś nie potrafi uszanować tradycji Sam nie zasługuje na szacunek, popieram w pełni ta petycję.


Gość

#357

2016-01-19 17:19

Bo maz jest mysliwym i mysliwi to porzadni ludzie nie jak lewackie chordy

Gość

#358

2016-01-19 17:24

łowiectwo w Polsce ma wielowiekową tradycję i dzięki łowiectwu mamy w naszych lasach różnorodna zwierzynę w dobrej kondycji , natomiast nie wierze by kto kol-wiek lepiej zadbał o populację zwierzyny niż myśliwi , przecież są to gospodarze którzy hodują zwierzęta tylko tyle że nie w chlewach i klatkach musi być ktoś na straży i dbać i równowagę w populacjach i gatunkach , ponadto dokarmiają zwierzynę gdy jest taka potrzeba , i to jest prawidłowe gospodarowanie .

Gość

#359

2016-01-19 17:32

Bo zgadzam się z nią w całości
roman

#360

2016-01-19 17:55

podpisałem petycję i jestem bardzo dumny z tego łowiectwo jest naszą wielowiekową trdycją , kto jak nie myśliwi lepiej dba o zwierzęta kiedy jest potrzeba to dokarmia , to są hodowcy a nie mordercy jak się słyszy dokoła i kto to mówi ? a no ci co nie mają zielonego pojecia o gospodarce łowieckiej nie wiedzą co to plan pozyskania co to selekcja , tylko krzyczą że myśliwi strzelaja do wszystkiego co sie rusza , wiekszych bzdur nie słyszałem od lat , jak już wspominałem wcześnie myśliwi to hadowcy tylkohodują bez klatek , hlewów czy zagród , znacie może jakąś inną leszszą metodu hudowli zwierzyny ? bo ja nie . chociaż jak w każdym środowisku znajda się jakieś czarne owce którzy nie zasługują na miano miśliwego ale takich ludzi znajdziesz w każdym środowisku społecznym . Komu jak nie myśliwym zależy by mieć jak najwięcej zwierza różnorodnej gatunkowo i to w dobrej konycji , kto jak nie koła łowieckie odtwarzają nie istniejące lub bardzo przetrzebione horobami czy pomorem  populacje ale tego nikt z zasranych zielonych nie zauważa ile czasu się poświęca na walke z kłusownictwem , co by było gdyby nie było myśliwych ? a to że to dopiero byłby wolnoamerykanka kłusownictwo by rozkwitło do takich rozmiarów że nikt do lasu by nie wszedł , teraz jest pożądek wiadomo kto gdzie i w jakim celu pojechał w łowisko a jak zostawimy wszystko samemu sobie to byłaby wtedy wolnoamerykanka :) a może by warto tak zrobić ? :) na rok lub 2 może kłusownicy załatwili by sprawę z zielona szarańczą na koniec powiem tyle łowiectwo musi być w polsce by ktos czuwał nad naszym dobrem narodowym jakim są lasy i leśne stworzenia by nasze dzieci i wnuki też mogły nimi się cieszyć pozdrawiam darz bór


Gość

#361

2016-01-19 18:04

Popieram. Nie jesteśmy szkodnikami. Dbamy o las i zwierzynę.

Gość

#362

2016-01-19 18:05

Jestem Myśliwym a pseudo zielonych uważam za grabarzy polskiej przyrody gorszych od plag egipskich.

Gość

#363

2016-01-19 18:27

Jestem wieloletnim członkiem PZŁ i zgadzam się z treścią petycji.
Pseudo-ekolodzy, którzy opisują bzdury nie mają zielonego pojęcia
o gospodarce łowieckiej a nawet o przyrodzie, nie potrafią nawet
odróżniać gatunków zwierząt żyjących w Polsce, których tak zaciekle bronią.

Gość

#364

2016-01-19 18:31

Petycja jest nad wyraz delikatna i taktowna. Szkoda, że nie podejmuje wprost zagadnienia objęcia polskiego łowiectwa przepisami o ochronie dziedzictwa narodowego, choćby wzorem Czech. Szkoda też, że nie podejmuje odpowiedzialności materialnej i prawnej różnych grup tzw. "ekologów" za słowa, wnioski, propozycje i domagania się określonych działań lub zaniechań. My myśliwi prowadzimy realną gospodarkę łowiecką na określonym terytorium, ponosimy koszty dzierżawy terytorium i koszty odszkodowań za szkody łowieckie. Gdzie jest położone terytorium ekologiczne zagospodarowane przez "ekologów" i na koszt "ekologów". Z facetami i facetkami , którzy mądrzą się na mój koszt albo na koszt gminy lub starostwa (albo administracji rządowej) po prostu nie rozmawiam, bo nie ma o czym.
Uwaga ostatnia: nie wiem skąd wiek 16 lat dla młodzieży uczestniczącej w polowaniu (naganka)? Rozsądna propozycja to 13 lat a więc w wieku, w którym obywatel otrzymuje kwalifikację "ograniczonej zdolności do czynności prawnych".
Darz Bór. Kazik

Gość

#365

2016-01-19 18:46

Jestesmy Mysliwymi, jedna wileka mysliwska rodzina, dbajaca o nasza przyrode, lasy i ich zasoby. Proponuje zeby wszyscy nasi przeciwnicy skupili sie na "milosnikach" przyrody dewastujacych nasze lasy quadami, motorami itd. Dlaczego ci wszyscy nasi przeciwnicy nie pisza o tym i nie protestuja? Dlaczego nie pisza ile sidel rocznie niszczymy? Dlaczego nie pisza o puszczanych wolno psach w lasach? Dlaczego nie pisza o - w sakli kraju - tonach zywnosci dostarczanej zwierzynie w lasach, gorach gdzie trzeba ja poprostu wynoscic do pasnikow - doslownie - na plecach? Ludzie opamietaje sie, bo zaczynam miec pewnosc ze u wiekszosci naszy przeciwnikow samo myslenie to juz pomysl!
Darz Bor!
Andrzej Lipski

Gość

#366

2016-01-19 18:46

Jestem myśliwym od 35 lat. Przez ten okres postępowanie Kolegów myśliwych i moje skierowane było i nadal jest na
krzewienie wiedzy o łowiectwie , dbałości o środowisko naturalne .
Gdyby nie działalność wszystkich członków PZŁ była by pustynia.
myśliwy2007

#367 Re: myśliwy, to sadysta i morderca

2016-01-19 18:48

#350: Witek - myśliwy, to sadysta i morderca 

 Szkoda, że przebywałeś w takim towarzystwie. Jestem myśliwym i czuję się takimi opiniami opluty. Należałem do dwóch kół łowieckich i z jednego zrezygnowałem, bo tak jak Tobie mi się nie podobało. Nie wybierałem Ci koła i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Jeśli dla Ciebie łowiectwo było jedynie mordowaniem zwierząt, to PZŁ nie chce takich członków. Dobrze wiesz, że plany łowieckie nie są sporządzane przez myśliwych, a jako myśliwy sam wzburzam się na czasami zbyt wysoką ilość zwierzyny przeznaczonej do odstrzału. Moi koledzy również. Ale są mechanizny, które stosuje się, żeby zwierzaka uratować...


Gość

#368

2016-01-19 18:51

ponieważ wiem doskonale co to jest łowiectwo i czym zajmują się myśliwi w ratowaniu przyrody. Gdyby towarzystwo zielonych - obrońcy zwierząt zajęli by się faktycznie ich ratowaniem to mielibyśmy więcej zwierzyny drobnej na którą myśliwi już nie polują jedynie się nią opiekują i wsiedlają w łowiska aby nasze dzieci mogły zobaczyć w stanie wolnym zająca, kuropatwę pięknego bażanta.
Mysliwy jeden z wielu

#369 Re: myśliwy, to sadysta i morderca

2016-01-19 19:02

#350: Witek - myśliwy, to sadysta i morderca 

 Dlaczego ktokolwiek z nas mialby cie obrzucac miesem, blotem itd.? Masz inny punkt widzenia, ale czy wlasciwy? Racz zauwazyc ze to Ty nas - jak to sie wyraziles - obrzucasz. Moze wspomisz w swych rozwazaniach o "rowerzystach" w lesie na duzej bani, albo o quadowcach, milosnikach przyrody - crossowcach na swych "cichych" motorach. Tragedia naszego narodu jest to ze najwiecej do powiedzenia maja zawsze ci ktorzy najmniej sie znaja na sprawach o ktorych mowia i pisza. Trzymaj sie zdrowa, uruchom myslenie, a pewnie ci sie poprawi. Najlepszego!


Gość

#370

2016-01-19 19:23

Zgadzam się z nią w 100%

Gość

#371

2016-01-19 20:09

BO POLSKI MYŚLIWY TO PRAWDZIWY PATRIOTA !

Gość

#372

2016-01-19 20:27

Jestem myśliwym

Gość

#373

2016-01-19 21:29

Uważam, że większość argumentów przeciw łowiectwu i myśliwym to w czysta demagogia. Ponadto uważam, że osoby które szermują hasłami ekologicznymi nie są ekologami. To po prostu ich sposób na życie.
witing
Gość

#374

2016-01-19 22:02

Witam. Dla tego, że jestem etycznym myśliwym i uczciwym człowiekiem uważam, że na terenie Polski należy prowadzić planową gospodarkę łowiecką. Żałuję, że ludzie niekompetentni decydują o tym jakie gatunki zwierzyny wolnożyjącej należy chronić i jakie należy objąć najwyższą troską. Mam nadzieję, że podpisując tę petycję moje zdanie wpłynie na pozytywne rozstrzygnięcie przyszłości łowiectwa w Polsce. Odnośnie reklamy i płatności, widzialność petycji zależy od środowiska myśliwych, a nie od wpłacenia Euro. Ten wątek to żenada! Mogę wpłacic pewną sumę na szczytny cel, ale nie pozwalam się ogłupiać. To ogłupianie zepsuło petycję.
Pozdrawiam i Darz Bór.

freddy

#375 Re: Re:

2016-01-19 22:47

#211: Ania - Re:  

 Prawdę mówiąc to żeby być myśliwym i posiadać broń to trzeba mieć badania psychologiczne. Więc wariactwo wykluczone. A Ty masz takie badania? Nie dałabyś rady, bo masz problemy z emocjami. Zabijać dla zabawy? Taki argument może powstać tylko w umyśle sadysty. Myślisz, że strzela się z zimną krwią? Każdemu serce mocniej bije. Mordercy? Znasz jakiegoś myśliwego? Pewnie codziennie ocierasz się o takich i nawet nie przypuszczasz, że ktoś jest myśliwym. Chcesz walczy ć o prawa zwierząt? To walcz z planami zagospodarowania przestrzennego, bo zabierają zwierzynie przestrzeń do życia. Załóż gospodarstwo rolne, posadź ziemniaki albo kukurydzę, zapitalaj cały dzień a jesienią przyjdą jelenie albo dziki i wygolą Ci cały Twój dorobek. Wtedy odkryjesz w sobie bestię i nie zastrzelisz dzika tylko zarżniesz go kosą albo będziesz błagać myśliwych żeby odtrzelili szkodniki, bo Ci dzieci będą głodem przymierać.