NIE dla podatku śmieciowego!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla podatku śmieciowego!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-06-01 13:29


obywatel

#2 Wzrost opłat

2011-06-01 19:48

Ustawa ta budzi niepokój wśród ludzi, co nie dziwi, bo chyba nikt nie chce płacić więcej za wywóz śmieci. Zwłaszcza, że kwota ta ma być 2 razy wyższa niż obecnie. Osobiście uważam, że zyskają na tym samorządy, a rodziny wyrzucą pieniądze w błoto. Szkoda, że znów zapomina się o interesach pojedynczego człowieka.
ania83

#3

2011-06-10 21:15

Polecam ciekawy materiał z 9 czerwca o plusach i minusach nowego podatku:
http://www.sferatv.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68&Itemid=63&nr=1

Wyjątkowo mało zalet...

Gość

#4

2011-06-20 12:16

Podatki podatki i jeszcze raz podatki czy rząd mógłby pomysleć jak obnizyc koszty własne, zmniejszyć administracje - biurokracjke i przestał sięgać wiecznie do kieszni obywatela.

Gość

#5

2011-06-21 22:03

podatkowi smieciowemu mówię NIE!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#6

2011-06-22 10:49

Jestem stanowczo na nie dla podatku!
Ania

#7 Wzrost opłat

2012-09-10 19:59

Dla mnie ta nowa ustawa jest okropna. Mam problemy fnansowe już teraz. Ledwo stracza na życie. Za kwartał dotychczas płaciłam ok.75 zł za wywóz śmieci, a jak będzie ten podatek śmieciowy to będe musiała zapłacić nawet 180 zł za kwartał!!!! A kosze na śmieci ile chce, dla mnie to nic fajnego bo i tak płace więcej. A ciekawe jak nie będe nawet produkować żadnych śmieci (bo nie bedzie mnie na kupno czekokolwiek stać) to i tak będe musiała płacić za pusty kosz :P Te podatki to ludzi wykończą. A co do UE to ja niewiem czy to dobrze że w niej jesteśmy skoro tylko takie problemy i kary, a jak nawet ue dają nam pieniądze to je marnujemy... Brak mi słów. Niechce tego mówić, ale przez tych polityków to kraj upadnie... niebędzie nas stać na kromkę chleba a bedziemy musieli placic holendarne sumy na podatki. i takie cos wcale nie jest konieczne tylko mamy złą władze i tyle. Politycy mają duzą pensję i nic nie robią... No może coś robią... udają że cokolwiek robią ;p Ja to wogóle zamierzam wyjechać z tego kraju tylko kasy brak mam nadzieje, że uzbieram kase i wyjade ( o ile przezyje te wszystkie podatki itd. )

Kamil

#8

2012-09-10 20:03

Jestem stanowczo na NIE !!!! Podatki to zło...! A politycy to twórcy zła.
lolek

#9 T o jest przekręt.

2012-10-22 21:35

Rzekomo chodzi o likwidację wywozu smeici do lasu. Nikt z Ministerstwa srodowiska nie raczył nawet okreslić skali tego problemu ,a skala jest niewielka i wystarczyłoby zwiekszyc opłaty za wywóz smieci o niecały procent ,żeby skutecznie zwalczyc ten problem . O niecały procent ,a nie o 100% jak obiecuje Ministerstwo środowiska w rewolucji śmieciowej. Opłata ryczałtowa to wielki krok wstecz. To zachęta do nadprodukcji smieci. To powrót do komuny.
Słowiańska duma

#10 Ustawa to bubel

2013-03-27 23:22

Politycy nie reprezentują interesów obywateli, radni nie reprezentują interesów obywateli, totalny rozkład Państwa ale wyjeżdżać nie zamierzam należałoby ich po konfiskacie mienia wydalić z kraju, bez prawa do powrotu!
bubel-prawny

#11 odpady są MOJĄ WŁASNOŚCIĄ i wcale nie muszę ich oddawać

2013-04-08 16:23

Chciałbym przekazać swoje niezadowolenie z wprowadzanej ustawy - bubla prawnego. Jeszcze nigdy w ciągu ostatnich 20 lat nie miało miejsca forsowanie tak kontrowersyjnej ustawy, zawyżającej koszty wywozu odpadów komunalnych. Zwłaszcza, że, jak zauważył jeden z zabierających głos na FORUM PRAWNYM: ''odpady są MOJĄ WŁASNOŚCIĄ i wcale nie muszę ich oddawać''....
Ta nowa ustawa wprowadza obowiązek, przymus oddawania bezpłatnego surowców wtórnych. Czy to oznacza, że Urząd Miasta i Gminy w Serocku będzie zmuszać siłą obywateli do oddawania odpadów, które nadają się do wtórnego przetworzenia? Wprowadzanie w sposób autorytarny nowych zasad powoduje niesmak i kojarzy się w tym przypadku ze starym systemem politycznym, który już odszedł w XX wieku. Chociaż ten stary system wiedział jak zagospodarować odpady, działały skupy makulatury, złomu, materiałów wtórnych. Dziś jesteśmy 20 lat starsi i czy możemy naszym dzieciom powiedzieć, że dokonaliśmy postępu w tej dziedzinie? Konieczna jest tutaj chwila refleksji i całkowity obiektywizm osądu. Tak! Obserwujemy wszyscy regres w gospodarce odpadami komunalnymi. Ta nowa ustawa pogorszy jeszcze bardziej naszą sytuację.

Proszę zadać sobie pytanie zasadnicze. Dlaczego nie możemy zwrócić wykorzystanych opakowań szklanych i plastikowych w sklepach lub skupach tak jak to ma miejsce w innych krajach Unii Europejskiej? Ile jeszcze czasu obywatele będą czekać na działające i sprawdzone w UE rozwiązania?

ODPADY KOMUNALNE STANOWIĄ MOJĄ WŁASNOŚĆ - w to chyba nikt nie wątpi!. Takie odpady sam mogę sprzedawać i w ten sposób obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa domowego! Nikt nie może ode mnie żądać ich bezpłatnego zwrotu!

W związku z tym przekazuję na Pani adres wniosek o szybkie uruchomienie w gminie Serock miejsca lub miejsc skupujących surowce wtórne tj. butelki szklane, butelki z tworzyw itp. surowce wtórne, które każdy z mieszkańców będzie mógł osobiście segregować. Jeśli będzie mógł je sprzedawać to oznacza, że nie będą one wyrzucane do lasów. Czy ktoś ma wątpliwości, że to będzie działać? Najprostsze rozwiązania są zawsze najbardziej efektywne.

Wprowadzana ustawa nie proponuje takich rozwiązań. Ta ustawa to po prostu bubel prawny. Jej wprowadzenie doprowadzi do wzrostu liczby wysypisk śmieci w lasach zamiast je ograniczyć.


Zachęcam do lektury opinii na powyższy temat opublikowanych na stronach portali internetowych w całej Polsce. Daje to pełny obraz oceny, przesądzający jednoznacznie, że forsowana ustawa jest zła oraz nie uczyni nic dobrego. Nie ma także nic wspólnego ze sprawnie działającymi systemami zagospodarowania odpadów komunalnych w Unii Europejskiej. Nowa ustawa nie próbuje się nawet dostosować do sprawnie działających rozwiązań w UE.


Ciekawe opinie na ten temat:


1) http ://wyborcza.pl/1,95892,13145383,Dlaczego_nie_podoba_mi_sie_ustawa_smieciowa___list_.html

Wszystkie domy wielorodzinne mają podpisane umowy z firmami wywożącym śmieci a firmy te zostały wybrane na zasadzie konkurencyjnych ofert. Nowa ustawa wprowadza monopol.


2) http ://m.trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,106540,13618477,Znany_mecenas__ustawa_o_smieciach_jest_niezgodna_z.html

Ustawa śmieciowa jest niezgodna z konstytucją. Powodów do takiego stwierdzenia jest kilka. Przede wszystkim zgodnie z art. 84 Konstytucji RP każdy obywatel jest zobowiązany do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych, w tym podatków określonych w ustawie, a nie jak w tym wypadku dowolnie kształtowanych przez radę danej jednostki samorządu terytorialnego.

Po drugie, zgodnie z art. 217 Konstytucji RP wszystkie elementy konstrukcyjne danin publicznych, tj. np. przedmiot opodatkowania, wysokość stawki opłaty lub zwolnienia, muszą być określone w ustawie. Tymczasem przepisy ustawy pozostawiły organom stanowiącym i wykonawczym jednostki samorządu terytorialnego dowolność w kształtowaniu wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

3) http ://forumprawne.org/postepowanie-administracyjne/399128-czy-ustawa-smieciowa-jest-zgodna-z-konstytucja.html

Forum prawne: ...odpady są MOJĄ WŁASNOŚCIĄ i wcale nie muszę ich oddawać ta ustawa jest nielegalna!
zeno

#12 Rozliczenie za śmieci

2013-05-05 14:18

Mam pytanie - Dlaczego przy stanie techniki na dzień dzisiejszy nikt nie mówi o instalacji wag elektronicznych z czytnikami kodów paskowych na samochodach odbierających śmieci ? Każdy pojemnik z indywidualnym kodem klienta. Sprawa prosta i rachunek nie z "księżyca" tylko za faktycznie oddane śmieci. Każdy kupujący w markecie wie jak to działa. Może potrzeba ministra od cyfryzacji ?

Gość

#13

2013-08-25 10:03

Przed 1 lipca gospodarka odpadów działała prawidłowo. Obecnie mamy drogi monopol, a gospodarowanie śmieciami przesunięto na samorządy. Należy jednak zrozumieć, że odpowiedzialne za porażkę obecnego systemu są jednak nie samorządy, ale władza państwowa. Dlatego proszę o przywrócenie sytuacji prawnej sprzed 1.07.2013 w sprawie gospodarowania śmieciami komunalnymi.