Wolny dostęp do Parku Natolińskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Wolny dostęp do Parku Natolińskiego


Gość

#26

2016-04-04 11:52

Park Natoliński to park jak każdy inny i swobodny dostęp do niego powinni mieć wszyscy mieszkańcy, tak Warszawy, jak i ....a szczególnie Ursynowa.

Gość

#27

2016-04-04 12:54

Na Ursynowie brak jest parków do spacerowania z dziećmi.

Gość

#28 Re:

2016-04-04 14:23

#27: -  

 Dlatego tym gorsze są tłumaczenia fundacji użytkującej teren należacy do skarbu państwa. W mediach słyszymy absurdalne tezy, że to rezerwat zamknięty. A tymczasem, ok. 10 ha terenu nie jest żadnym rezerwatem. Mało tego RDOŚ wręcz wskazuje, że jest to teren parku pałacowego i powinien być dostępny dla mieszkańców. Oprócz tego wyznaczono alejki w rezerwacie po których mogą poruszać się mieszkańcy i turyści. Mapy można obejrzeć na naszym FB: Dolina Służewiecka- miasto wolne od hałasu oraz poczytać opracowanie w: http://www.edziennik.mazowieckie.pl/Compatible/Details?Oid=65163


Gość

#29 Re: jak dzielić wejsciówki do rezerwatu, nie mylić ze strefą pałacu

2016-04-04 19:30

#8: -  

Warto przytoczyć tekst planu ochrony rezerwatu. Zwolniona już dyrektor RDOŚ nakazała: "Edukacja i turystyka piesza w formie zorganizowanych grup z przewodnikiem, przy czym jedna grupa nie może liczyć więcej
niż 30 osób oraz w jednym czasie na terenie rezerwatu nie mogą przebywać więcej niż trzy grupy, po uprzednim ustaleniu wejścia z władającym." W takiej sytuacji pozostaje zmienić władającego, drugim rozwiązaniem jest postawić dodatkowe wejscia do rezerwatu. Plan ochrony uchwalno na...20 lat!!! Dlatego niezależne wejscia powinny się znaleźć od strony Ursynowa i Wilanowa. A może ktoś ma jakis inny pomysł? Pamiętajmy jednak ponad 10 ha parku od strony Ursynowa NIE JEST ŻADNYM REZERWATEM.


Gość

#30 elektroniczny przewodnik

2016-04-05 19:27

Ponieważ w planie ochrony przyrody Parku Natolinskiego, zwolniona już dyrektor RDOŚ nakazała aby w rejon rezerwatu mogły wchodzić tylko grupy z przewodnikiem,( przypominamy ponad 10 hektarowy teren wokół pałacu nie ma statusu rezerwatu ani Natury 2000), więc chodzi o pozostały teren 105 ha, a więc w zwiedzaniu tego terenu można wykorzystać tzw. elektronicznego przewodnika. Jest to aplikacja do zaistalowania w telefonie komórkowym. Tak więc nie potrzeba żywego przewodnika, mozna posłużyć się programem. Ale pani była dyrektr RDOŚ, nie pisała o przewodniku fizycznym, więc może być przewodnik elektroniczny. Kilka słów o tego typu przewodniku na stronie : elektroniczny przewodnik po pałacach kotliny-Karpacz:http: //www.zabytkidolnegoslaska.com.pl/ index.php/artykuly/ wiadomosci/ 4344-elektroniczny-przewodnik-po-pa

 


Gość

#31

2016-04-07 08:32

Od 30 lat mieszkam w pobliżu i często spaceruję wzdłuż ogrodzenia i widzę tłumy (w weekendy) ludzi tak jak ja spacerujacych, do 1989 roku z drugiej strony ogrodzenia po stronie Parku chodzili uzbrojeni żołnierze, teraz ich nie ma a Park i tak zamknięty. Ursynów ogromna, nowa dzielnica bez Parku ze starodrzewem. To co mamy to śą raczej skwery.

Gość

#32

2016-04-08 07:24

Zespół pałacowo–parkowy w Natolinie – inaczej Centrum Europejskie Natolin jest jedynym parkiem w Warszawie (i chyba jedynym w kraju), do którego nie można wejść bez przewodnika. Można sobie zadać pytanie, czym ten park różni się od innych (np. Łazienki Królewskie, park wilanowski, Saski, Skaryszewski, Mokotowski, im. Paderewskiego, Krasinskich itd.), że wstęp może się odbywać tylko pod nadzorem. Mówi się, że jest tam starodrzew (ok. 100 pomników przyrody) ale o ile więcej takich unikalnych obiektów przyrody jest w ogrodzie PAN w Ogrodzie Botanicznym PAN. Przecież tam co roku przychodzi dziesiątki tysięcy osób - całe rodziny. Płacą za wstęp i mogą tam zwiedzać cały Park przez 12 godzin i nikt im nie depcze po piętach i nie każe wychodzić po dwóch godzinach. Można podziwiać, spacerować, opalać - co kto woli. Centrum jest podobno miejscem zamieszkania wykładowców i młodzieży akademickiej. Pytanie. Jacy wykładowcy? Jaka młodzież? Z jakiej uczelni? Kto za to płaci? Z czyich podatków?

Gość

#33

2016-04-08 15:49

Nie ma powodu dla którego ma być zamknięty ten park.

Gość

#34

2016-04-08 20:33

Zależy mi na dostępie do parku, gdyż brakuje ich w okolicy Miasteczka Wilanów.
Piotr

#35 Re: Najcenniejszy zabytek kultury doby oświecenia-Park Natolinski

2016-04-10 09:29

#2: -  

Ciekawe opracowanie dotyczące jednego z najcenniejszych dóbr kultury, romantycznego założenia parkowo-pałacowego, ktorym jest...  Park Natoliński. http://bazhum.muzhp.pl/media//files /Ochrona_Zabytkow/Ochrona_Zabytkow-r1999-t52-n1_%28204%29/ Ochrona_Zabytkow-r1999-t52-n1_%28204%29-s1-9/ Ochrona_Zabytkow-r1999-t52-n1_%28204%29-s1-9.pdf

Piotr

#36 Park Natoliński - dziedzictwo zagrożone

2016-04-10 10:20

Wyjątkowo ciekawe opracowanie o najpiękniejszym polskim parku doby oświecenia: https://suw.biblos.pk.edu.pl/ resources/i5/i6/i8/i8/i9/r56889/HodorK_DziedzictwoZagrozone. pdf


Gość

#37

2016-04-26 16:13

Bo mieszkam za plotem parku, bylam kilka razy. Drazni mnie, ze studenci Centrum Europejskiego zlokalizowanego na skraju parku hulają po parku, grają w piłkę a mu mozemy jedynie patrzeć za płotu. Niszczeje akwedukt.odnowiono most i sarkofag (pusty przecieź) Sanguszkowej Natalii, za publiczne pieniądze. Po co ? dla kogo? ....

Gość

#38

2016-05-02 16:37

Zgadzam się z treścią petycji. Oburza mnie sytuacja będaca reliktem czasów słusznie minionych, że gdy spaceruję ul. Nowoursynowską to solidne kraty bronią ludziom dostępu do spokojnego zadrzewionego dużego terenu, któty nikomu praktycznie obecnie nie służy.

Gość

#39

2016-05-03 06:36

obserwuję zza siatki i szkoda że taki piękny teren nie jest dostępny
lola

#40

2016-05-03 06:52

Ten park należy do obywateli, nie rozumiem jego zawłaszczenia przez kolejne  władze. To jest jak kradzież.

Komentator

#41 zły adresat...

2016-05-03 08:00

Szczytna inicjatywa, problem w tym, że adresat zły. Minister Skarbu nic nie może, bo rząd Unii Wolności oddał teren Geremkowi i jego Fundacji Centrum Europejskie Natolin. Rządy się zmieniają, ale to nas czym raz położyli łapę, już raczej sami nie oddadzą.


Gość

#42 Re: zły adresat...

2016-05-03 10:34

#41: Komentator - zły adresat... 

 Właścicielem terenu jest skarb państwa, a umowę z fundacją zawarła w 1994 roku Kancelaria Rady Ministrów. Każda umowa może zostać rozwiązana lub zmieniona. Niestety fundacja nie ma kompetencji w zarządzaniu terenem. Parkami w Warszawie zarządza Zarzad Oczyszczania Miasta lub placówki muzealne jak np. Muzeum w Wilanowie. Fakt "nadzoru" przez fundację prowadzi do znacznej dewastacji najpiękniejszego parku krajobrazowego doby oświecenia jakim jest Park Natoliński.


Gość

#43 Re:

2016-05-05 14:16

#27: -  

 A Las Kabacki to za mało dla dzieci :) :) :)


Gość

#44

2016-05-05 20:48

Jestem mieszkańcem Ursynowa, chcę mieć wolny wstęp do parku Natolińskiego.To oburzające, że cudzoziemcy mogą robić, co chcą w tym zabytkowym parku, a my nie możemy swobodnie spacerować.Proszę o pozytywne załatwienie sprawy

Gość

#45

2016-05-06 12:11

Bardzo dobra inicjatywa, należy udostępnić park mieszkańcom Warszawy.

Gość

#46

2016-05-06 13:18

Mieszkam na Kabatach i brak możliwości wstępu do Parku Natolińskiego doskwiera mi od lat.

Gość

#47

2016-05-07 16:05

Bo mieszkam na Ursynowie i denerwuje mnie, że nie mam wstępu do parku, który mogę podziwiać zza płotu

Gość

#48

2016-05-07 17:35

Dostęp do tego parku powinien być dla wszystkich, nie tylko z organizowaną wycieczką.

Gość

#49

2016-05-09 20:02

Ponieważ jest to sprzeczne z prawem.

Gość

#50

2016-05-13 05:24

OGLĄDANIE PARKU PRZEZ KRATY TO TAK JAK LIZANIE LODA PRZEZ SZYBĘ. TRZEBA OSIĄGNĄĆ JAKIEŚ SENSOWNE WYJŚCIE Z TEJ SYTUACJI, ABY FUNDACJA NIE PONIOSŁA DODATKOWYCH KOSZTÓW



Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...